Skocz do zawartości

Motocykl na kredyt


Rekomendowane odpowiedzi

Niestety jestem zmuszony sprzedac swojego GSX-Fa poniewaz nie posiadam samochodu i musze kupic jakiegos katamarana na zime.

 

Oczywiscie zamilowanie do motocykli jest na tyle silne ze rozwazam na wiosne lub pozna wiosne zakup motocykla w kredycie lub jakies raty. Moja mala zonka odradza mi taki zakup, boi sie jakichs ukrytych kosztow itp w umowie... jakie jest wasze zdanie na temat zakupu motocykla w kredycie lub w ratach komisowych? Niedlugo dostane umowe na czas nieokreslony wiec i kresyt bedzie mozliwy.Mysle ze motocykl bedzie w cenie okolo 12 - 13 000 zl typu GSXR 750 '96-'97, ZX7R,CBR 900 SC33 '96-'97.

 

Pewnie ktos z forumowiczow kupil motocykl w kredycie. Wiec chetnie poczytam opini oraz moze jakies sugestie na temat "w jakim banku wziac kredyt" a moze poprostu odpuscic sobie przyszly sezon i zaoszczedzic gotowke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opinia..? taka sama, jak kupowania czegokolwiek w tej formie finansowania - fajnie, jeśli raty możesz płacić niezbyt długo. bo w dłuższym okresie czasu to wszystko się może zdarzyć. umowa na czas nieokreślony jeszcze niczego nie gwarantuje

co do zapisów w umowie to po prostu należy ją przed podpisaniem dokładnie przeczytać. ze zrozumieniem. albo lepiej wziąć kopię i przeczytać spokojnie w domu. jak ktoś odmówi skserowania - szukaj innej firmy, bo z tą jest coś nie tak. pokopać w warunkach, wziąć kilka ofert i porównać opłaty i oprocentowanie. policzyć - wybrać

jeśli przy tym mogę dopisać swoje zdanie: jak dla mnie sytuacja w tym popie...nym kraju jest tak niestabilna, że nie odważyłbym się wziąć teraz kredytu. no, chyba że na dosłownie kilka miesięcy i niezbyt wysokiego, ale to nie ma raczej sensu. osobiście wolałbym pozbierać, chociaż wiem, że to boli jak nie można polatać a kasa z różnych "szybkich gotówek" wydaje się tak blisko...

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... jak dla mnie sytuacja w tym popie...nym kraju jest tak niestabilna, że nie odważyłbym się wziąć teraz kredytu. no, chyba że na dosłownie kilka miesięcy i niezbyt wysokiego,....

 

Od paru lat sytuacja na rynku kredytów jest super stabilna, oprocentowanie wciąż spada, wciąż jest możliwość wzięcia kredytów denominowanych. Od 10 lat wszystko kupuję na kredyt. Spłacam jeden i natychmiast biorę drugi bo jest to dla mnie jedyny sposób żeby się czegoś dorobić.

W przypadku pojazdów mech. problemem jest tylko to że biorąc kredyt na więcej niż bodajże 60-70 % wartości pojazdu jesteś zmuszony do wykupienia AC a to w motocyklu kosztuje. Może lepszym rozwiązaniem byłby kredyt odnawialny w koncie a jakby co to motocykl sprzedasz i pokryjesz debet.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od paru lat sytuacja na rynku kredytów jest super stabilna, oprocentowanie wciąż spada, wciąż jest możliwość wzięcia kredytów denominowanych. Od 10 lat wszystko kupuję na kredyt. Spłacam jeden i natychmiast biorę drugi bo jest to dla mnie jedyny sposób żeby się czegoś dorobić.

W przypadku pojazdów mech. problemem jest tylko to że biorąc kredyt na więcej niż bodajże 60-70 % wartości pojazdu jesteś zmuszony do wykupienia AC a to w motocyklu kosztuje. Może lepszym rozwiązaniem byłby kredyt odnawialny w koncie a jakby co to motocykl sprzedasz i pokryjesz debet.

pzdr

 

Marlew a czy swojego Bandita rowniez wziales na kredyt? Jesli tak to opisz jak to wygladalo... ile czekales na kredyt... w jakim banku itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakby co to motocykl sprzedasz i pokryjesz debet.

pzdr

 

Tylo że ze sprzedażą jest tak że możesz sprzedać od ręki lub możesz się bujać miesiącami. Ja sprzedaję XJRę już blisko rok. Fakt że popełniłem kilka błędów, wydawało mi się że jak mam dobry towar to nie muszę się zbytnio starać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylo że ze sprzedażą jest tak że możesz sprzedać od ręki lub możesz się bujać miesiącami. Ja sprzedaję XJRę już blisko rok. Fakt że popełniłem kilka błędów, wydawało mi się że jak mam dobry towar to nie muszę się zbytnio starać.

 

Zbycho bo Ty kolekcjonujesz motocykle a nie sprzedajesz. Ja tam zawsze sprzedaję w miesiąc góra :wink: kwestia zejscia z 20% poniżej ceny rynkowej :flesje:

 

A bandita wziąłem na kredyt ale gotówkowy w moim wioskowym banku :wink: więc nie musiałem AC itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedlugo dostane umowe na czas nieokreslony wiec i kresyt bedzie mozliwy.Mysle ze motocykl bedzie w cenie okolo 12 - 13 000 zl typu GSXR 750 '96-'97, ZX7R,CBR 900 SC33 '96-'97.
Na pewno przy kredycie wymagane jest AC, natomiast IMO żadna firma ubezpieczeniowa nie ubezpieczy ci motocykla 10-cio letniego, a widzę że w taki celujesz. Jeśli się mylę niech ktoś sprostuje.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbycho bo Ty kolekcjonujesz motocykle a nie sprzedajesz. Ja tam zawsze sprzedaję w miesiąc góra :wink: kwestia zejscia z 20% poniżej ceny rynkowej :wink:

 

Zbycho zapomniał pewnie, że w PL przed sprzedażą trzeba zrobić jeszcze jedną ważną " regulację "....i nie chodzi mi tu o gaźnik :flesje: a wtedy towar idzie jak świeże bułeczki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbycho zapomniał pewnie, że w PL przed sprzedażą trzeba zrobić jeszcze jedną ważną " regulację "....i nie chodzi mi tu o gaźnik :flesje: a wtedy towar idzie jak świeże bułeczki....

 

licznik (stan przejechanych km) ?

Edytowane przez the-one
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, to ja może z racji wykształcenia się wypowiem :flesje:

 

Mam motocykl wzięty na kredyt. I się nie boję. Jeśli coś by się miało stać, moto sprzedaję, spłacam resztę rat i mam sprawę z głowy - to a propos niepewności zatrudnienia.

 

Po drugie, wziąłem sobie w moim banku kredyt okolicznościowy. Można go dostać do 30 000 zł, na maksymalnie 2 lata i banku nie interesuje, na co go wydam - nie muszę więc kupować AC. Ja osobiście wziąłem 6900 zł kredytu na 24 miesiące. Bankowi zapłacę 7620 zł (zliczając 23 raty po 321 zł i ostatnią coś koło 240). Czyli łącznie w ciągu dwóch lat zapłacę o 10% więcej, niż dostałem. To naprawdę tani kredycik... jeden z lepszych na rynku. W każdej chwili mogę sobie nadpłacić raty bez dodatkowych kosztów i w ten sposób szybciej schodzić z zadłużenia.

 

pozdr

LYsY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbycho zapomniał pewnie, że w PL przed sprzedażą trzeba zrobić jeszcze jedną ważną " regulację "....i nie chodzi mi tu o gaźnik :flesje: a wtedy towar idzie jak świeże bułeczki....

 

Widzisz - zarównoi Zbycho jak i ja NIGDY tej regulacji nie zrobimy bo obydwaj cenimy bardziej spokojne sumienie niż parę tysięcy plnów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak. Zanim bym sam uzbierał na moto to pewnie bym juz o lasce chodził więc szukałem i przebierałem w ofertach. Skończyło się na kredycie gotówkowym , który mogę w każdej chwili spłacić w całości lub wpłacić tyle ile np mam bez dodatkowych kosztów a odsetki mi lecą od faktycznie wykorzystanego kredytu. Jak dla mnie oki bo i na moto nie ma zastawu . Choć biorąc kredyt na moto a nie gotówkowy można go ubezpieczyć od utraty pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam moto na kredyt 3 letni. Żadnych problemów. Fakt, że na nowy motocykl znacznie łatwiej się to wszystko załatwia...

 

Warto mieć jak największy wkład własny i jak najkrótszy okres kredytowania. Np. jeśli bierzesz kredyt na 8 lat na samochód, to wychodzi na to, że do ceny samochodu musisz dopłacić prawie drugie tyle na odsetki. Tak więc przelicz sobie raty i zastanów się, czy nie dajesz komuś za dużo zarobić.

Na pewno taniej wyjdzie jeśli popytasz znajomych, rodzinę itd. czy by nie pożyczyli po kilkaset pln. Zasadniczo im mniej weźmiesz kredytu w banku czy jakimś systemie kredytowym, tym taniej.

 

Allianz ubezpiecza pojazdy 10-cio letnie (AC).

 

Słyszałem kiedyś o czymś takim jak ubezpieczenie od utraty pracy. Nie wiem tylko czy w Polsce jest coś takiego dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...