Skocz do zawartości

Yamaha Midnight Star (Roadliner, Stratoliner)


johny
 Udostępnij

Midnight Star  

250 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oceniam jako:

    • ładna
      201
    • brzydka
      34
    • nie mam zdania
      16


Rekomendowane odpowiedzi

Do obsługi licznika służy przycisk select i reset. Nie wiem jak u was, ale ja select mam koło lewej rączki kierownicy, natomiast przycisk reset podłączyli mi w liczniku. Szkoda że akurat tak, bo chyba większość go ma przy rączce gazu. Ciekawe czy przycisk select i reset montowane przy kierownicy jest domeną nowszych modeli, bo jak da mnie takie usytuowanie tych przełączników jest bardziej poręczne niż u mnie.

Pisaliście że motocykl zbiera dużo więcej informacji (temperatura otoczenia, temp. silnika itd.) niż to, co pokazuje użytkownikowi przy użyciu przycisku select. Czy ktoś zna kombinacje klawiszy żeby wprowadzić komputer w tryb diagnostyczny?

Edytowane przez lr1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was wymieniał już opony? Ciekaw jestem ile kilometrów są w stanie zrobić nowe opony, zanim przestaną być nowe i trzeba je będzie znowu wymienić. Więcej jak 15 000 km chyba nie pociągną?

 

Ja zrobiłem 9 tkm na tylnej oponie od nowości, załozyłem nową i po 5 tkm nie wyglądała zbyt ciekawie (faktem jest że nie oszczędzałem jej),

Wydaje mi sie że jak bedziesz się mocno pilnował (czytaj "nie pałował" :biggrin: ) to moze dociągniesz do 15 tkm

Edytowane przez junkers111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 9000 km to chyba nie był przykład zaczerpnięty z yamahy 1900? W każdym modelu motocykla opony zużywają się w różnym tempie przy porównywalnym stylu jazdy, i wg mnie nie można porównywać ścigaczy z turystykami, turystyków z cruserami... itd.

XV 1900 to dość ciężki motocykl, i przypuszczam że m.in. jego waga będzie się przekładała na dość szybkie ubywanie bieżnika.

Edytowane przez lr1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim sprzęcie wymieniam oponę tylną średnio raz w sezonie.Tj ok 10-11 tyś mil.A mam dużo węższą oponę niż u Ciebie.Przednia natomiast wytrzymała dużo więcej .

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciągu 6 sezonów zrobiłem na trzech moto 100tyś.km.Mam kolegę co śmiga XV 1900 od nowości zapytam przy okazji ile mu oponki wytrzymały,choć mało jeździ.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy dojeżdżam do skrzyżowania na którym świeci czerwone światło, hamując redukuje biegi, i gdy wrzucam z "dwójki" na "luz" jeszcze się tocząc, zauważyłem że w momencie puszczenia sprzęgła gdy mam już na "luzie", obroty mi zawsze spadają sporo poniżej 1000/min. Mam wrażenie że motocykl za chwilę mi zgaśnie, choć jak na razie w takiej sytuacji mi nie zgasł. Po sekundzie znowu wracają do 1000obr./min. Czy u was jest podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na pewno przez ten mróz :rolleyes: .

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh... aż tak szalony nie jestem żeby w taką pogodę jeździć :biggrin: . Sytuacja miała miejsce jesienią. Przypuszczam że nie jest to jakiś defekt i nie zawracał bym sobie tym głowy gdyby był teraz środek sezonu, a ja właśnie bym siedział w siodle motocykla. Ale skoro mamy taką porę roku jaką mamy, i nie mogę poznawać motocykla przez ujeżdżanie, warto więc się czegoś o nim więcej dowiedzieć przez wymianę doświadczeń :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam jestem nowym użytkownikiem forum.

Mam do was pytanie jakie świece będą lepsze do yamahy xv 1900 s aktualnie mam założone NGK DPR8EA-9 są to zwykłe świece a słyszałem od innych że powinny być irydowe. Co o tym sądzicie :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowym użytkownikiem forum.

Mam do was pytanie jakie świece będą lepsze do yamahy xv 1900 s aktualnie mam założone NGK DPR8EA-9 są to zwykłe świece a słyszałem od innych że powinny być irydowe. Co o tym sądzicie :icon_question:

Wcale nie powinny być irydowe a mogą być.Orginalnie są zakładane NGK/DPR8EA-9 lub DENSO/X24EPR-U9.Ja osobiśćie stosuje NGK DPR8EIX-9.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram lr1 że Georg48 w swoich postach zganił Nautilusa i wyraził o nich opinie ..... ja również chciałem u Nich coś kupić ,ale ostrzeżony o takiej firmie odpuściłem, a on tzn Georg48 teraz ich poleca !!!!!!!!!

 

moje pytanko czy mi zima i zimno rzuca się na.... czy ???????

 

Nadal mam b.krytyczne zdanie o Firmie Moto-Nautilius ale dotyczy to ich wyrobów " z udziałem skóry " oraz podejscia do Klienta / reklamacje ,możliwości zobaczenia wyrobów "na żywo " i.t.p../

Kupiłem gmol do Dritera i jest zrobiony profesjonalnie ! ! ! /może to tylko wypadek przy pracy/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...