Skocz do zawartości

Yamaha Midnight Star (Roadliner, Stratoliner)


johny
 Udostępnij

Midnight Star  

250 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oceniam jako:

    • ładna
      201
    • brzydka
      34
    • nie mam zdania
      16


Rekomendowane odpowiedzi

To jest wtyczka od lightbarów. Z zaślepką nic nie wykombinujesz. Powinieneś taką wtyczkę dostać w sklepie "elektronicznym" - weź ze sobą zaślepkę może coś dobierzesz.

Sprawdź jakim bezpiecznikiem jest zabezpieczone to zasilanie lightbarów, żebyś nie przedobrzył. Myślę jednak że lightbary mają żarówki 35W x 2 (tak mi się wydaje) więc 70W powinno spokojnie wytrzymać. Abyś tylko nie wkładał zapalniczki żarowej do gniazdka - bo ona chyba dużo pobiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Cię dobrze zrozumiałem, to to białe co zaznaczyłem na zdjęciu pełni tylko rolę zaślepki :icon_question: I muszę obciąć po prostu kabel żeby się jej pozbyć:icon_question: Miałem nadzieję że po odcięciu końcówki tej zaślepki zrobi się z niej gniazdko z prądem, bo jak na samą zaślepkę to wydawała mi się zbyt fikuśna i za długa, bo właściwie to sama zaślepka na kable mogła by mieć centymetr długości, a nie tak jak ta około trzech centymetrów. A na dodatek w jednym miejscu jest grubsza, w drugim cieńsza... ciekawe po co te kształty :icon_question: :icon_eek:

Tylko nie bardzo rozumiem po co mi napisałeś że mam iść z zaślepką do sklepu żeby dobrać wtyczkę, skoro zostaną mi po odcięciu gołe kable, to ta zaślepka nie bedzie już do niczego potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim motocyklu w tym miejscu jest gniazdo zaślepione zaślepką, taką długa zaślepką, którą się da zdjąć.(myślę że u Ciebie też tak jest). Raczej nie radzę Ci obcinać tego gniazda - szkoda. Zdejmij zaślepkę, która wygląda identycznie jak wtyczka od lightbarów - tylko nie ma bolców w środku. Idż z tą zaślepką do sklepu elektronicznego i kup taką samą - tylko wtyczkę.

Gdybyś pokombinował to może z tej zaślepki też wymyślisz jakąś wtyczkę - ale nie wiem czy to możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem na schemacie. Zasilenie lightbarów jest zabezpieczone bezpiecznikiem 20A, wspólnym ze światłem przednim krótkim i długim.

Czyli do obliczenia mocy max podpiętej do przewodów w lampie służących do zasilania lightbarów należy uwzględnić jedną z żarówek w przedniej lampie. Jedną, gdyż świecą one naprzemiennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postanowiłem doposażyć zabawkę w lightbar i relingi kufrów....

cena w Pl jest koszmarna i stad kombinuje z zakupem w usa

 

czy macie kogos kto moglby pomoc ? tzn udostepnic tam adres i wyslac do pl ?

 

jeśli chodzi o gmole /relingi/kufrów to polecam Nautiliusa z Allegro ."Chromy" /dodatki metalowe/ maja b,dobre , "skóry" raczej "badziewie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze kroki poczynione jeśli chodzi o światło do jazdy dziennej. To co widzicie poniżej, to żarówa led h7. To czego nie widzicie to 100zł za to świecidełko dałem :banghead: . Mam nadzieję że chociaż poświeci tak jak piszą (6 lat ciągłego świecenia). Lampa ze zdjęcia jest podłączona bezpośrednio do akumulatora i leży sobie na biurku. Żarówa świeci zadziwiająco mocno. Nie dostrzega się tego na zdjęciu bo aparat fotograficzny skierowany bezpośrednio na strumień światła, przyciemnił się. W nocy jadąc na tym świetle oślepiał bym innych, w dzień myślę będzie ok :biggrin:.

 

jeśli chodzi o gmole /relingi/kufrów to polecam Nautiliusa z Allegro ."Chromy" /dodatki metalowe/ maja b,dobre , "skóry" raczej "badziewie"

Natomiast jeśli chodzi o wyroby Nautilusa, Georg48 raz ich chwalisz, raz niepolecasz ;) (strona nr 17 tego tematu, post nr 335, 336;

str.18 post 353)

Ja chciałem u nich kupić oparcie kierowcy, ale po negatywnych opiniach o nich zrezygnowałem.

Edytowane przez lr1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram lr1 że Georg48 w swoich postach zganił Nautilusa i wyraził o nich opinie ..... ja również chciałem u Nich coś kupić ,ale ostrzeżony o takiej firmie odpuściłem, a on tzn Georg48 teraz ich poleca !!!!!!!!!

 

moje pytanko czy mi zima i zimno rzuca się na.... czy ??????????

 

pozdrawiam i do zobaczenia w CZĘSTOCHOWIE 14-15.04.2012

Edytowane przez greg103
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wprowadzacię "mętlik" z nautilusem..... bo opinie o nich są różne

 

ale do sedna - napisałem do nautilusa zeby mi sprzedali z możliwością zwrotu .. i co :)

 

"1600 pozytywnych komentarzy na allegro to 99% i 16 negatywnych - to 1%. nie istnieje na tym świecie taki producent, który zadowoliłby 100% kupujących. zwrotów nie przyjmujemy " .

 

i co?

 

przypomniałem o możliwości odstąpienia od umowy zawartej przez net ...w ciagu 10 dni... ale....

 

kazdy szanujący się sprzedawca zwroty przyjmuje .. tak ze ja sobie podaruje skoro tacy mądrzy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was wymieniał już opony? Ciekaw jestem ile kilometrów są w stanie zrobić nowe opony, zanim przestaną być nowe i trzeba je będzie znowu wymienić. Więcej jak 15 000 km chyba nie pociągną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypomniałem o możliwości odstąpienia od umowy zawartej przez net ...w ciagu 10 dni... ale...

 

G.R - zgadza się termin 10 dni to nie tylko net ale też kilka innch dziedzin prawa cywilnego , tylko trzeba pamiętać że temin 10 dni na odstąpienie od umowy nie obąwiązuje w przypadku aukcji i to wszystkich akcji nawet tych które odbywają się w necie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aukcji.. z licytacją NIE , "aukcji" KUP TERAZ jak najbardziej TAK :)

 

Pro publico bono :)

 

Przepis mówiący o tym, że towar lub usługa sprzedana w drodze licytacji nie podlega pod przepisy ustawy, a tym samym, że konsument nie ma prawa odstąpić od takiej umowy zawartej przez Internet, jest bardzo często powoływany przez przedsiębiorców posługujących się przy sprzedaży swoich towarów lub usług serwisami aukcyjnymi (np. takimi jak Allegro). Takie twierdzenie nie jest jednak do końca zgodne z prawdą. Mianowicie, jeżeli dany towar lub usługa jest dostępna w opcji „Kup teraz” (gdzie cena usługi lub towaru jest ściśle określona) to nie ma tu mowy o licytacji, a fakt, że oferta danego towaru lub usługi jest zamieszczona w serwisie aukcyjnym w żadnym stopniu nie uzasadnia wyłączenia tego typu transakcji spod regulacji ustawy. Dalej więc w takim przypadku mamy do czynienia z umową zawartą na odległość w trybie „zwykłym” (poza licytacją), a co się z tym wiąże, konsument zachowuje wszystkie swoje uprawnienia wynikające z takiej formy zawarcia umowy, również prawo odstąpienia od niej.

Dodatkowo jednak, przedsiębiorca obowiązany jest potwierdzić konsumentowi powyższą informację na piśmie, najpóźniej w momencie rozpoczęcia świadczenia, a więc np. z chwilą dostarczenia zamówionego towaru. W przypadku niedopełnienia tego obowiązku, ów 10-dniowy termin ulega przedłużeniu do 3 miesięcy. Cóż jednak z tego, jeśli mało który konsument ma świadomość, że takie prawo mu przysługuje, a przedsiębiorcy za niewypełnienie powyższego obowiązku nie są w żaden sposób karani, a przecież jakby na to nie patrzeć dopuszczają się nieuczciwych praktyk.

 

co do nautilisa .... skoro ktos ma mnie w nosie to ja tym bardziej jego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wtyczka od lightbarów. Z zaślepką nic nie wykombinujesz. Powinieneś taką wtyczkę dostać w sklepie "elektronicznym" - weź ze sobą zaślepkę może coś dobierzesz.

A wracając do tematu motorów. Jednak ta zaślepka służy również jako gniazdko, tzn. można z niej zrobić gniazdko. Pod tym względem została skonstruowana że pełni podwójną rolę - zaślepki lub gniazdka. Po wypchaniu dwóch czarnych małych zaślepek widocznych na zdjęciu, otrzymujemy dwa wejścia na kable. W środku tych "tunelów" przez które przepychamy kable, znajdują się coś jakby plastykowe zapadki które przytrzymują kable. Teraz wystarczy złączyć zaślepkę, która już nie jest zaślepką a stała się gniazdkiem z wtyczką która znajduje się w lampie... i mamy prąd :). Dobrze że tego wcześniej nie uciachałem w całości tak jak to miałem w zamiarze, bo Japońce myślą i jak widać nic się nie marnuje. Taka sama wtyczka z zaślepką znajduje się pod siedzeniem kierowcy. Można z niej zrobić podobny użytek.

Edytowane przez lr1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...