Skocz do zawartości

Yamaha Midnight Star (Roadliner, Stratoliner)


johny
 Udostępnij

Midnight Star  

250 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oceniam jako:

    • ładna
      201
    • brzydka
      34
    • nie mam zdania
      16


Rekomendowane odpowiedzi

Mnie osobiscie sie niepodoba :crossy: Yamasze nie wyszedł tem motocykl, mieli fajny pomysł z którego mogło powstac naprawde cos fajnego a wyszło takie niewiadomo co :P :D co to sa za dziwne listewki na baku?? :crossy: jakies dziwne błotniki głupi wydech, jak miał byc w stylu retro to mogli mu dac szprychy. ale jedyne co jest fajne w tym motonku to silnik ogromne dwucylindrowe serce musi nieźle byc słychac na jakis wolnych wydechach :crossy:

 

 

pozdrawian petrolohead_69

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagłosowałem zdecydowanie na tak tylko z jednego powodu-mianowicie silnika.Choć Triumph i Kawasaki przewyższają go pojemnością ,momentem obrotowym i mocą to jednak należy wziąć pod uwagę fakt,że jest to obecnie największy silnik chlodzony powietrzem produkowany seryjnie (nie liczę tu aftermarketowych silników do HD typu S&S itp) do tego z zapomnianym tradycyjnym rozrządem popychaczowym ,który jak najbardziej pasuje do charakteru motocykla.Wracając zaś do sylwetki Midnight Stara to "stary" Wild Star bije ją na glowę :icon_twisted: Zaś jeśli chodzi o wielki seryjny tłumik (który w większości się nie podoba)

to przeczytałem gdzieś ,że po jego wymianie nie wiadomo skąd przybiega 13 wypasionych konikow i kilkanaście niutonometrów - stąd zapewne różnica w mocy między wersją USA ,a Europejską.

Ja pier...ę ale się rozpisałem :icon_exclaim: :icon_exclaim:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam coś na temat tego moto bo miałem okazję się przymierzyć będąc w Austrii. Niestety doszło negatywnych aspektów - przede wszystkim wysokość siedzenia - poszła znacznie w góre choć by nawet porównując do poprzednika czyli Wild Stara. Tłumik tragedia - z bliska wygląda nawet gorzej niż z daleka, a opinię o kołach podtrzymuję - mogli się lepiej postarać lub pozostać przy szprychach. Są fajne smaczki jak np. zajebisty kształt migaczy - przód plus tył. Lampa - nawet może się spodobać. Niestety pojeździć się nie dało - a szkoda (zresztą czasu nie było).

Co do mozliwości cruiserów jeśli chodzi o turystykę - ostatnio trasa Faak am See w Austrii - Lubliniec - na strzała - czyli pi razy drzwi 900 km crusierem. Jak zsiadałem to byłem pewien, że jeszcze kilka stówek spokojnie bym zrobił a umierać nie umierałem - dodam że motor załadowany jak arabski osioł czyli tobołków od groma. Kumpel Valkyrią (tez cruiser jak by na to nie patrzeć) europę zjeździł wsiadał w Dubrowniku i zsiadał u siebie na podwórku więc te motocykle się spokojnie do turystki nadawają. Oczywiście nie porównujmy tego do np. BMW które po każdych wertepach przejadą ale turystyka turystyce nierówna, a nie każdy ma potrzebę zapieprzania non stop 200 na autostradzie do czego np nadaje się Pan European.

Kiedyś dawno temu marzyłem o Intruzie 1400 a wybór padł na cruisera z prozaicznego powodu - moja kobita nie musi podróżować w pozycji przypominającej badanie ginekologiczne (jak to jest na VS) oraz mam gdzie toboły wpakować - duże sakwy nie psuja mi linni motocykla a wręcz poprawiają i tyle. Czyli wygoda + użyteczność, a że można się też lansować to się przy cruiserze dostaje gratis. Każdy z nas kocha chrom i klang V2 gdyby było inaczej pisalibyśmy w innym dziale na tym forum.

Pozdrawiam.

AWO Sport -> AWO Sport -> Kawasaki Vulcan 800 -> Honda VT1100 Shadow C3 -> Yamaha Road Star Silverado 1,7 -> HD Road King Custom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:icon_twisted: Popieram. Na VZ wsiadalem w Prudniku i zsiadałem w Kijowie - oczywiście z małymi przerwami i krótkim snem. Ale siedzonko bolało. Teraz na kanapie siadam i jadę sobie nie myśląc o kilometrach. V2 relaksuje. A co do nowej Yamahy - kanapa wyżej i taka płaska jakaś (w moich oczach brak proporcji skóry i blachy), koła...w tanim Marauderze były chyba ładniejsze. Wyświetlacz (rzecz gustu) ale nie mogę się przekonać do tej choinki. wolałbym klasykę a nie choinkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak można się było spodziewać to sprzęt "wypłynie" na allegro, a do tego nawet szybko, ale cena >tego< powala :icon_rolleyes:

 

Cena... ("Kup teraz")

Kupię od niego!

Ale nie moto, a informację co on bierze i gdzie te prochy mozna kupić :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toja w tym temacie znalazlem cos takiego: http://polkom.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M291156

bylem kiedys w tej firmie zanim kupilem swoje moto i wszystkiesprzety wygladaly bardzo porzadnie, ale ze Zenobinga VTX byl juz na miejscu, zarejestrowany w u nas i z wydechami V&H to nie mialem wyboru.. :biggrin:

no i jest praktycznie w Wawie, takze johny masz blisko :P

 

no i wreszcie jakies ladne kufry (jak w Road Kingu trochie) :biggrin:

tylko szyba do zdjecia i sissy, reszta mnie sie bardzo podoba - lampa blotniki i kola - super, wydech oczywiscie do wymiany,chociaz kiedys w salonie koles mnie przekonywal ze dobrze halasuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężkie czasy nastały... jak sprzedajesz za drogo to nie kupią a jak za tanio to kręcą nosem węsząc przewał jaki :D

45.000 w tym transport, cło? Nie rozumiem, chyba, że to tekst przeklejony pomyłkowo z reklamy ERY :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężkie czasy nastały... jak sprzedajesz za drogo to nie kupią a jak za tanio to kręcą nosem węsząc przewał jaki :D

45.000 w tym transport, cło? Nie rozumiem, chyba, że to tekst przeklejony pomyłkowo z reklamy ERY :biggrin:

 

nie mam pojecia :biggrin: , ja bylem tam tylko raz i odnioslem pozytywne wrazenie co do goscia, zadzwon, umow sie, zobacz sam..

 

ja pewnie bede zamawial u niego akcesoria do "Niebieskiej ksiezniczki" :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

małe wykopki archeologiczne :D

 

Johny jak sie jezdzi, zadowolony jestes z wyboru, jak w dlugich trasach sie spisuje? Polecasz ten model Yamahy?

 

Minelo troche czasu i powoli oczy sie przyzwyczaiły do tych ksztaltow. Moze warto sie przymierzyc. A moze pozostac wiernym klasyce i poszukac Road Stara 1.7 Silverado...

Edytowane przez Jankes1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki temat nie ruszany półtora roku to chyba umarł.Ze mną jeżdzi koleś na 1,9 i jest naprawdę zadowolony.W zeszłym roku zaliczył na tym sprzęcie Grecje,maszyna ma kopa,świetnie kładzie się w zakręty,tylko ta stylistyka nie każdemu pasuje.No i dodatki oryginalne z Yamahy kosmicznie drogie.Ja osobiście wolałbym Road Stara 1,7 niż Midnighta Stara 1,9.

Edytowane przez piter 1600

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam i swoje 3 grosze do Waszych opini, a wiec co do wyglądu samego moto to przychylam sie do wiekszości - wydech skopany na maxa- ott lufa armatnia , sam sprzęt utrzymany w stylu megaretro co jak dla mnie akurat nie jest czymś czego bym porządał. Jeśli chodzi o własciwości jezdne ( miałem okazje kulnąć pare km ) to muszę przyznać że prowadzi sie wyjątkowo łatwo nie dając nic a nic odczuć swojego ciężaru, kanapa wygodna, manewrowanie nawet przy małych prędkościach nie sprawiało kłopotu- ogólnie pozytywne wrażenie. Co do silnika to elastyczność bez zastrzeżeń na poszczególnych biegach ale spodziewałem się wiekszego kopa z pojemności 1900 i tu sie zawiodłem- a wiec minus. Utwierdziłem sie więc w przekonaniu ze w moim przypadku Warrior był trafniejszym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...