Skocz do zawartości

Yamaha Midnight Star (Roadliner, Stratoliner)


johny
 Udostępnij

Midnight Star  

250 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oceniam jako:

    • ładna
      201
    • brzydka
      34
    • nie mam zdania
      16


Rekomendowane odpowiedzi

witam kolegów. mówią że z gustami się nie dyskutuje - jednym podoba się to innym co innego, normalna rzecz, innaczej wszyscy byśmy jeździli tym samym :)

kupiłem stratoliner 1900 w tamtym roku i szczerze mówiąc jestem bardzo zadowolony... choć dołączam się do opinii że trzeba będzie kilka chromowanych dodatków...

uważam jednakże że kierunki są super, lampa też, a tłumik... no cóż, brakuje może trochę głosu przy przygazówkach, ale jednak swoje oryginalne brzmienie ma - przed 1900 miałem wild 1600 z otwartymi tłumikami cobry - wow, super gadało, ale na trasę lubię trochę cichszy tłumik...

pozdrawiam wszystkim :)

 

Na temat tego sprzętu poczytałem ostatnio w ŚM. Na żywo nie widziałem ale zdanie wyrażę. Nie podoba mi się przedni błotnik - ochyda - burzy on masywność przodu motocykla, koła jeśli już miały być ze stopu a nie szprychowane to mogli się lepiej postarać z doborem kształtu (a jest się na czym wzorować), tłumik - porażka. Też mam 2 w 1 ale porównanie mojego z tym wynalazkiem to jak porówmanie dzieła Pinifariny do dzieła projektanta fiata multipla. Są też fajne akcenty - wg mnie całkiem ciekawy silnik - od kształtu po rozwiązania techniczne, licznik nawet mi się podoba - jest klasyczny. Mam mieszane uczucia odnośnie chromowanych elementów biegnacych og główki do połowy baku - niby ładne ale trochę się za wcześnie zaczynają co burzy troszkę linię motocykla. Lampa i kierunki są zdecydowanie na plus. Za tą kasę troche dziwna mieszanka.

Pozdrawiam.

 

kolego proszę napisz, jaki to numer ŚM

dzięki z góry, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów. mówią że z gustami się nie dyskutuje - jednym podoba się to innym co innego, normalna rzecz, innaczej wszyscy byśmy jeździli tym samym :)

kupiłem stratoliner 1900 w tamtym roku i szczerze mówiąc jestem bardzo zadowolony... choć dołączam się do opinii że trzeba będzie kilka chromowanych dodatków...

uważam jednakże że kierunki są super, lampa też, a tłumik... no cóż, brakuje może trochę głosu przy przygazówkach, ale jednak swoje oryginalne brzmienie ma - przed 1900 miałem wild 1600 z otwartymi tłumikami cobry - wow, super gadało, ale na trasę lubię trochę cichszy tłumik...

pozdrawiam wszystkim :)

kolego proszę napisz, jaki to numer ŚM

dzięki z góry, pozdrawiam

 

Kurcze ten post byl z 2006 roku wiec nie bardzo pamietam - pewnie ktoryz SM z 2006.:)

AWO Sport -> AWO Sport -> Kawasaki Vulcan 800 -> Honda VT1100 Shadow C3 -> Yamaha Road Star Silverado 1,7 -> HD Road King Custom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już ktoś wcześniej zauważył o gustach się nie dyskutuje. Moja opinia na temat tego potwora została zweryfikowana kiedy to miałem okazję zobaczyć go na żywo. I co? I nic - rozczarowanie. Mi się nie podoba, nie moja bajka. Kumpel sprowadził go ze Stanów za czasów 2,30PLN za 1USD.

Nie wiem czy to prawidłowość, czy tylko w przypadku tego konkretnego modelu, ale apetyt na paliwo to no miał spore! Sprzedał go szybko i kupił Raidera z tym samym silnikiem. Teraz jest trochę lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to prawidłowość, czy tylko w przypadku tego konkretnego modelu, ale apetyt na paliwo to no miał spore! Sprzedał go szybko i kupił Raidera z tym samym silnikiem. Teraz jest trochę lepiej :)

 

Czy mógłbyś sprecyzować ile konkretnie palił - miasto / trasa ?

Ile pali mu Raider ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarekK, wiesz, kiedyś jechaliśmy po Bieszczadach, ale tak na ostro i warto wspomnieć, że kumpel na co dzień ujeżdża Fazera 1000, to łykną mu troszkę ponad 10 l/100 km. Jeśli zaś chodzi o Raidera to go sprowadził pod koniec sezonu, ale tyle co udało mi się dowiedzieć telefonicznie, to szacuje go na jakieś 7l/100km. W sezonie 2009 będzie wiadomo coś więcej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(zakładam że oba są fabryczne, bez przeróbek i Power Commandra)

Z tego co pamiętam to Roadliner posiadał Power Commandra firmy Cobra.

Nie znam tego ustrojstwa, ale kumpel narzekał na osiągi. Jeśli idzie o przyspieszenie i wchodzenie na obroty z dolnych zakresów, to jeszcze było Ok, ale po osiągnięciu wyższej wartości obrotów, nic się nie działo. Natomiast Raider jest bez żadnych ulepszaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Jaki stosujecie olej silnikowy do XV1900 ?

Odwiedziłem kilka warsztatów i każdy proponuje / poleca coś innego :

10W40 ; 10W50 ; 15W50

Tylko w jednym warsztacie zalecali to co instrukcja czyli SAE 20W40 ?!

 

Pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów, w poniedziałek odebrałem swojego STRATOLINERA z serwisu po przeglądzie i jestem już gotowy!!! ale warunki się zepsuły. Jakoś nas chyba mało jest, może więc tak zawiązać jakąś grupkę co by było raźniej i wymienić się radami itp?

Pozdr.

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów, w poniedziałek odebrałem swojego STRATOLINERA z serwisu po przeglądzie i jestem już gotowy!!! ale warunki się zepsuły. Jakoś nas chyba mało jest, może więc tak zawiązać jakąś grupkę co by było raźniej i wymienić się radami itp?

Pozdr.

Arek

 

 

Ja włałem w mojego STRATOLINERA olej orginalny do tego typu, wlazło prawie 5 litrów. A co do serwisowania to chyba nie pozostawił bym mojego w innych rękach. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się że poprzedni właściciel lał 10W40 (Motul 5100) i kupiłem taki sam olej.

Z przeglądem / wymianą oleju czekam aż się trochę ociepli.

Do serwisu nie pojadę bo wszędzie śnieg, a w zimnym garażu nie chce mi się teraz siedzieć .

 

 

Jakoś nas chyba mało jest, może więc tak zawiązać jakąś grupkę co by było raźniej i wymienić się radami itp?

 

 

Faktycznie niewielu nas :(

Chyba śmiało możemy pisać w tym temacie, ale jestem otwarty na wszystkie propozycje .

 

Czy orientujecie się gdzie można kupić taki lub podobny uchwyt do telefonu ?

http://www.wmw.com.pl/product.php?id=734

Kilka dni temu napisałem do tej firmy, ale nie byli łaskawi odpisać.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisz tylko zadzwoń.Można wiele załatwić .A teraz spodziewają się dostawy towaru pod koniec lutego.Kupowałem parę rzeczy u nich ,j teraz czekam na nową dostawę.Wiele pozycji mają na miejscu,ale na niektóre trzeba poczekać,bo są na zamówienie.Tel do WMW Jasło 0134482005.Pozdro

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacun! uchwyty super :bigrazz: tylko cena :lapad: co do wymiany oleju jak będziesz lał sam to po wlaniu ok 3 litrów pod korek zakręć wlew i obróć silnikiem bo musi przepchać ten olej, potem dolejesz pod miarkę. Pozdro :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...