Skocz do zawartości

Wszystko o Husqvarnach


Rekomendowane odpowiedzi

Gość mlodyrider

Mam problem bo mam za maly gaznik w mojej husce. Standardowo w sm gardziel powinna miec trzydziesci kilka mm(moze sie myle?) moja ma 28mm. Jeszcze jest problem z wejsciem na pelne obroty,na wysokich chodzi jak by mu czegos brakowalo i nie moze sie wkrecic. Jak jest chlodny to mu lepiej(stukowe?). Kilkadziesiat kilometrow temu jak byl zalany benzyna 98 nie bylo tego chyba. Wyciagajac dyfuzor zobaczylem na tloku kilka grubych rys,chropowatosc 2x2milimetry i przebarwienie, pod siedzeniem brakuje mi filtra powietrza. Mowie wszystko co zaobserwowalem, nie krzyczcie bo sie na tym malo znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moto33 zapewne chodziło o dyfuzor

Dokładnie o dyfuzor. :crossy:

 

Mam problem bo mam za maly gaznik w mojej husce. Standardowo w sm gardziel powinna miec trzydziesci kilka mm(moze sie myle?) moja ma 28mm. Jeszcze jest problem z wejsciem na pelne obroty,na wysokich chodzi jak by mu czegos brakowalo i nie moze sie wkrecic. Jak jest chlodny to mu lepiej(stukowe?). Kilkadziesiat kilometrow temu jak byl zalany benzyna 98 nie bylo tego chyba. Wyciagajac dyfuzor zobaczylem na tloku kilka grubych rys,chropowatosc 2x2milimetry i przebarwienie, pod siedzeniem brakuje mi filtra powietrza. Mowie wszystko co zaobserwowalem, nie krzyczcie bo sie na tym malo znam.

Gaźnik powinien mieć 38mm. Z kąd 28mm??? :flesje:

Jeśli te "przebarwienia" są zaraz pod pierścieniem to tłok jest od razu do wymiany. Tzn ma już przedmuchy, spory luz i jest to wielka nie wiadoma za ile km wypluje pierścionek do wydechu(lub zapiecze sie pierścionek w lepszym przypadku).

No i kup niezwłocznie ten filtr powietrza.(45zł)

Te ryski na tłoku to sprawka braku tego filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mlodyrider

Moto powypadkowe sprowadzone przez jakiegos faceta,moze byl wybrakowany i wstawil dellorto 28mm. Sam mierzylem. I w nazwie modelu ma cos tam cos tam 28. Prawdopodobnie rok bez filtra jezdzony. Mniejsza z tym to nie moja wina. Czy ten tlok nie uszkodzi nicasilu? Bo jesli nie to bede jezdzil az sie tlok skonczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moto powypadkowe sprowadzone przez jakiegos faceta,moze byl wybrakowany i wstawil dellorto 28mm. Sam mierzylem. I w nazwie modelu ma cos tam cos tam 28. Prawdopodobnie rok bez filtra jezdzony. Mniejsza z tym to nie moja wina. Czy ten tlok nie uszkodzi nicasilu? Bo jesli nie to bede jezdzil az sie tlok skonczy.

ja tłoka wymieniłbym dla własnego spokoju...mogł ktoś założyć tylko pierscień na sprzedasz wiele osób tak robi,zmień bo szkoda nicasilu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mlodyrider

Jaki tlok kupic? Jakich firm szukac?

http://moto.allegro.pl/item415132669_tloki...ross.html#photo

http://moto.allegro.pl/item418843791_tlok_..._wr_sm_125.html

 

A filtr powietrza? Na allegro nie widze, od jakiego modelu bedzie pasowac do SM'ki? A jakby te wszystkie puszki wyrzucic i wstawic dobry stozek? Bezposrednio do gaznika. Moze przy okazji dodalo by mocy?

Edytowane przez mlodyrider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moto powypadkowe sprowadzone przez jakiegos faceta,moze byl wybrakowany i wstawil dellorto 28mm. Sam mierzylem. I w nazwie modelu ma cos tam cos tam 28. Prawdopodobnie rok bez filtra jezdzony. Mniejsza z tym to nie moja wina. Czy ten tlok nie uszkodzi nicasilu? Bo jesli nie to bede jezdzil az sie tlok skonczy.

Nikasil to już na pewno jest uszkodzony... rispekt dla ludzi jeżdźących bez fitra powietrza... :biggrin:

 

Jaki tlok kupic? Jakich firm szukac?

http://moto.allegro.pl/item415132669_tloki...ross.html#photo

http://moto.allegro.pl/item418843791_tlok_..._wr_sm_125.html

 

A filtr powietrza? Na allegro nie widze, od jakiego modelu bedzie pasowac do SM'ki? A jakby te wszystkie puszki wyrzucic i wstawic dobry stozek? Bezposrednio do gaznika. Moze przy okazji dodalo by mocy?

Skontaktuj sie z panem Woryną. On dobierze ci odpowiedni tłok.

http://www.motor-tech.katowice.pl/

A wracając do filtra to tym stożkowym zrobisz w 100 %'tach wiejski tuning a z motoru złom. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

 

w husce sm 125 ( silnik wre ) jes gaźnik DELORTO 28 to 28 oznacza rozmiar przeopustnicy i tp jest całkiem normalne żę miałeś właśnie taką przepustnice.

 

a powiedz czemu nie można jeździć bez filtra powietrza co się dziej?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w husce sm 125 ( silnik wre ) jes gaźnik DELORTO 28 to 28 oznacza rozmiar przeopustnicy i tp jest całkiem normalne żę miałeś właśnie taką przepustnice.

 

Co to znaczy rozmiar przepustnicy? :icon_exclaim: Myslałem że to jest średnica gardzieli..

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o k*rw.... ten motor jeździł? odpalał ? MIerzyłęś kompreche he ciekawe ile ma.

 

Niestety do remontu moto ale w sumie zrobisz i będziesz miał spokuj przez jakiś czas

 

Jak będziesz robił to pamiętaj żęby nałożyć nową warstwe nikasilu, tłok itp

 

pzdr

ja jak mirzyłem kompreche miałem 9,8 chyba dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mlodyrider

Aktualnie chwile przed wyjeciem jezdzil bez jakiegokolwiek problemu,pali ladnie. Jesli bede jezdzil az sie calkiem zatrze to czy bedzie drozsza robota przy cylindrze? Ile kosztuje nicasil do tego? Podobno tylko oryginalny jest dobry, te nakładane za szybko sie niszcza. To prawda? A tulej zeliwna? http://www.motor-tech.katowice.pl/ Czy nie jest gorsza? Bo napewno tansza. Co za a co przeciw nicasil i zeliwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cisnienie sprezania wynoszace 9,8 bara jest spoko. Ponizej 7-8 jest juz przewaznie lipa.

 

mlodyrider jesli kupowales motocykl powieniens sie liczyc z kosztami jego utrzymania. Jesli cos jest do wymiany, to znaczy ze trzeba to zrobic. W zyciu jak np. zlamiesz sobie noge, to chodzisz na niej az calkowicie ci odpadnie?? Ten silnik juz jest zatarty! Nikasil robia gdzies w czechach albo anglii i jest to niestety drogie. Jak nie masz czasu/checi/pieniedzy to wprasuj zamiast nikasilu tuleje i dobierz odpowiedni tlok do tego. Tuleje ma swoje zalety jak i wady, podobnie nikasil. Bylo o tym setki razy na forum. Uzywaj wyszukiwarki.

 

Pozdrawiam.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mlodyrider

Mam tez luz boczny na korbie. Jak bede go remontowal to dojdzie wiele innych rzeczy. Musze poprawic elektryke, sprawdzic dozownik itp. bo strach tu wkladac nowy tłok czy cokolwiek nowego. Kupilem go za 4,200zl. Wizualnie do poprawy, wgiecie w wahaczu, spawanie przy kierownicy,przygasajace swiatla,silnik do remontu,brak kopnika=startera,spawana tylna felga. Do rejestracji. Wpadłem? Sprzedać TO i kupic cos innego czy zainwestować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...