Skocz do zawartości

RADAR vs. moto pomiędzy samochodami


młodymz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Słyszałem że nie radar nie może ocenić <wymierzyć> prędkości moto poruszającego sie obok samochodów. Niestety nie wiem czy to prawda. Podobno radry w takiej sytucji swoją wiązkę skupiają na bryłach <czytaj smochód> niż na moto które porusza się obok <czytaj leci pasem obok wyprzedzając > > Wczoraj miałem dość mocną historię związaną z tym właśnie faktem. Otóż troszke odkręciłem iwiadomo aniołki zaraz się pokazały, przymierzył w moim kierunku, spojrzał na wynik, szybko rzucił na maske i .... pogroził mi palcem na moim budziku było coś koło 180, domyślam się że PAN SZANOWNY WŁADZA strzelił wynik z auta którre wyprzedzałem <może mnie zasłoniło troche? to jak z tym jest?

ps. skoro nie dostałem znaków do zatrzymania się to się NIE ZATRZYMAŁEM !!!! aby było jasne;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że nie radar nie może ocenić <wymierzyć> prędkości moto poruszającego sie obok samochodów. Niestety nie wiem czy to prawda. Podobno radry w takiej sytucji swoją wiązkę skupiają na bryłach <czytaj smochód> niż na moto które porusza się obok <czytaj leci pasem obok wyprzedzając >

 

Myślę, że wiązka jest na tyle wąska, że można to wlożyć między bajki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zatrzymałbyś sie w takiej sytuacji , lecąc 180 (co troche odstaje od rozsądku ) nie wiem czy zdołali by twoje nr. odczytać . Pozdrawiam i w sprawie radarów ieruje do jakis speców od tych urządzeń bo tak to mozemy sobie gdybać i przypuszczać do usranej śmierci ... :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to miales szczescie ze pan policjant byl na tyle wyrozumialy (troche nieodpowiednie slowo) i Ci tylko pogrozil palcem, a nie probowal na sile zatrzymac. Calkiem mozliwe ze sytuacja drogowa - ruch pojazdow itd. uniemozliwil mu to i jestes bogatszy o te kilkaset PLNow. Skoro zapieprzales te 180 to i bez radaru widac ze predkosc duzo za duza :icon_razz: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z liny podanej przez kolege wyżej:

"Laser policyjny

 

Laser policyjny działa na podobnej zasadzie jak radar, jednak zamist promieniowania mikrofalowego do pomiaru wykorzystuje się wązkę laserową. Przy pomocy lasera można zmierzyć nawet prędkość pojedyńczego auta w gęstym ruchu ulicznym, co nie jest możliwe przy użyciu zwykłego radaru. Laserów można używać tylko ze stanowisk stacjonarnych.W chwili obecnej polska policja nie posiada na regularnym wyposażeniu laserów, lecz niewykluczone, że wkrótce się pojawią."

czyli już chyba jasne nie zatrzymywał mnie bo dobrze wiedział że to nie była moja prędkość.

a tak z innej bajki to dzisiaj znów sie nadziałem na nich> Tym razem stałem z kumplem i przechodziło dwóch kraweżników i akcja, kontrola dokumentów <nie jesteśmy jeszcze w bazie notowani, bo niby jak;) >

i zaczęła się dyskusja na temat słynnego zastrzelenia motocyklisty!! nie dali się przekonać. podobno przepisy o uzyciu broni się zmieniły!! wystarszy krzyknąć policja i już można strzelać!!! powiedział że postąpiłby tak samo jak tamten policjant. Tyle tylko że prawdy nigdy się nie dowiemy już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co z tego skoro oni mogą zatrzymać Cie na oko 180 to nie 50 nie 90 widać że przy szybko więc pomachają lizqakiem i dowidzenia. Ja wole troszke dać po heblach jak widze smerfów.

 

i co Ci zrobią po zatrzymaniu? jak Ci udowodnią, ze jechales XXX ? Na oko to jeden umarł :icon_razz: Mogą co najwyzej sprawdzic dokumenty i jezeli masz wszystko w porzadku to jedziemy dalej :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie probowal cie zatrzymac bo wiedzial ze sie nie zatrzymasz. nie gonil za toba bo nie mial czym,ale gdybys sie zatrzymal to mandat napewno bys dostal,bo jesli bylo ich dwoch(jak sa we dwoch to tak jakby mial swiadka na twoje wykroczenie) i mieli predkosc tamtego samochodu to 500 na bank bys dostal.nawet nie musieli miec zadnej predkosci, to widac czy ktos jedzie 100 czy 180.mam kilku kolegow w policji i wiem ze ich uprawnienia ciagle sie zwiekszaja. A odnosnie radaru to zalezy jaki mieli, bo te starsze sciagaly predkosc wiekszego pojazdu, a te nowe wybieraja jednostkowo,zalezy na kogo go skieruje to tego wynik dostanie. Technika idzie do przodu!

Bogaci są fajni i w miarę uczciwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak Cie na oko zatrzyma to co najwyzej moze na oko sprawdzic stan techniczny i dokumenty :biggrin:

 

 

i co Ci zrobią po zatrzymaniu? jak Ci udowodnią, ze jechales XXX ? Na oko to jeden umarł :icon_razz: Mogą co najwyzej sprawdzic dokumenty i jezeli masz wszystko w porzadku to jedziemy dalej :icon_razz:

nie do końca jeśli mają prędkość samochodu to nawet jeśli była przepisowa to podczas wyprzedzania musisz mieć troszke więcej. Czyli mogą a jeśli było ich dwóch to jeszcze gorzej są "świadkowie". Lepiej dać po heblach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej dać po heblach.

i ile w porę się ich zauważy a przy takiej prędkości to się za każdy krzak nie patrzy niestety

gdybym zaczął hamować to by usiłował mnie zatrzymać a tak mi nic nie ubyło a i pewnie on jest szczęśliwy że sobotnia służba już za nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedem z kolegow z drogowki powiedzial mi ze robili testy radarom ktore posiadaja. jest taka mozliwosc ze jak bada twoja predkosc a ty w pore sie zorientujesz i dasz po hamulcach to radar nie pokaze nic. wiec jak widzisz misiaczkow to wal po heblach a nie zbada ci predkosci. inna opcja jak zakonczy twoj pomiar a przesadziles z predkoscia to odkrec troche wiecej, napewno nie rusza za toba.

Bogaci są fajni i w miarę uczciwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jezeli widzi "na oko", ze przekroczyles predkosc, to mandat tez wypisze "na oko" ? :icon_razz: Bo przeciez za przekroczenie predkosci o 10km/h nie ma takiego samego mandatu jak za przekroczenie o 50km/h. Jezeli namierza samochod obok i ten samochod przekracza predkosc, to czy nie latwiej go zatrzymac niz zatrzymywac jadacego lewym pasem motocykliste ktory go wyprzedza i wmawiac mu, ze jezeli samochod ktory namierzal przekraczal predkosc to on tez? I "na oko" wypisac mu mandat? No chyba, ze mowicie o sytuacji, gdyby puszka jechala predkoscia równą dozwolonej a motocyklista by go wyprzedzal. Wypisze mu mandat "na oko" bo przekroczyl, ale nie jest w stanie okreslic czy o 5km/h czy tez wiecej, a przeciez czyms musi się sugerowac wypisując mandat i ustalajac ilosc punktow karnych ... . Jezeli samochod jedzie wolniej niz dozwolona predkosc to jak ma udowodnic, ze nie jechaliscie z dopuszczalną predkoscią? Tez "na oko" ?

Jezeli Cie nie zlapie na radar to na oko to sobie moze...

 

Mlodymz Pewnie Cie nie zatrzymal, bo Cie nie namierzyl.

Edytowane przez andrzejtomecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...