Skocz do zawartości

Jak najmondrzej i najszybciej zapracować sobie na zniżki OC.


Lucass
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pytanie jest takie. Aktualnie za OC za motocykl płacę ok 130zł / rok.

W PZU mam tylko 5% zniżki.

Chciałbym w niedalekiej przyszłości kupić sobie jakiś tani samochód, ale cena OC skutecznie mnie odstrasza (np. za pojemnosc 1.6 jest 1500zł), a odpada rejestrowanie np. na ojca bo się na to nie zgodzi, pozatym wole rozbijać fure na swój rachunek.

 

Jak najskuteczniej wyrobić sobie zniżki? Moim głównym problemem jest to że często (za często) zmieniam sprzęty i z reguły nie trzymam nic ponad rok (raczej nie żenię się z moto), a to sie nie kfalifikuje na żadną zniżkę.

Myślałem nad tym żeby kupić morower i zarej. na siebie i opłacać rok po roku, ale nie wiem czy oni uznają motorowery i do czego do się wlicza (do lat bezszkodowej jazdy?) I czy jak bendzie to motorower to czy bendą wzrastać zniżki za lata od daty otrzymania prawo jazdy bo na to przecież nie trzeba prawka.

 

I czy PZU to aby najbardziej konkurencyjny ubezpieczyciel, może spróbować w Link 4 sie zalogować, jak wygląda tam sprawa z przechodzeniem zniżek z jednego ubezpieczyciela do drugiego?

 

Jakie macie z tym doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I czy PZU to aby najbardziej konkurencyjny ubezpieczyciel, może spróbować w Link 4 sie zalogować, jak wygląda tam sprawa z przechodzeniem zniżek z jednego ubezpieczyciela do drugiego?

 

Jakie macie z tym doświadczenia?

W kwesti OC na motocykl nie ma tańszej firmy niż PZU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o motocykle to PZU jest chyba najbardziej korzystne, a jeśli chodzi o samochody to słyszałem że Warta daje rade.

Zniżek tak hop siup szybko się nie dostanie. :)

Wiele osob robi patenty z motorowerami i ponoć to działa. Ja na przykład jestem wpisany na dowodzie rejstracyjnym od auta mojego taty jako wspołwłaściciel. Więc jak ubezpieczyłem motocykl w PZU to mi to uznali. Ponadto jest tez zniżka -5% albo -10% juz nie pamietam dokładnie za sprzęt kupiony w Unii Europejskiej. Ja tak bynajmniej miałem. Pierwszy raz miałem na siebie motocykl zarejstrowany całkowicie i mam Oc 84zł. Policzyli tą znizke za sprzet z unii oraz 4 lata jako wspolwlasciciel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zanim mialem swoj pierwszy samochod to kilka lat wczesniej ojciec dal mnie na wspolwlasciciela swojej puszki. Wtedy za kazdy rok lecialy mi znizki tak jakbym to ja go ubezpieczal. I w ten sposob jak juz kupilem swoje pierwsze auto to mialem 50 % znizek ;) czyli brakowalo mi jeszcze 10% do kompletu. Ojczule wtedy dobrze wykombinowal, chwala mu za to ;) , przynajmnej na starcie nie zdzierali ze mnie całej kwoty za OC :). Za motocykl place teraz 70zl za rok. Tutaj wiem ze niestety zle zrobilem bo jestem ubezpieczony w uniqua a jak sie pozniej dowiedzialem w PZU jest duzo taniej. No cuz pozostaje mi czekac jeszcze niecaly rok na zmiane firmy . pzdr.

Edytowane przez Volks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale w przypadku gdy bende współwłaścicielem fury ojca i gdzieś się rozbiję to ojcu zabieram zniżki również tak?

Tylko jeśli spowodujesz jakieś szkody i będzie przy tym policja. Czyli rozbicie wózka na latarni nie kwalifikuje się do odebrania zniżek, bo ubezpieczyciel nic nie wypłaca. Chyba, że to będzie czyjaś latarnia ;)

 

Bredzę? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze mnie interesuje w PZU jest coś takiego jak lata od otrzymania prawojazdy. Ja prawo jazdy jeszcze nie mam, ale niedługo z dobrym wiatrem może bendzie, więc czy PZU bendzie wiedziec o tym że ja otrzymałem prawko? Czy ja im mówie o tym przy opłacaniu OC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OD tego roku motorowery nie wchodzą do zniżek na auto. Mój kolega trzymał motorynke zarejstrowaną na siebie przez 5 lat i teraz w kwietniu jak poszedł rejstrować auto to powiedzieli mu, że jego zniżki z motoroweru nie wchodzą do zniżek na auto. Jak widze nie tylko ja kombinuje z rejstracją jako wspólwłaściciel. wcześniej miałem na siebie i na ojca zarejstrowane tylko motorowery także zniżki mi przepadły. Od czerwca mam prawko więc kupiłem coś większego (Suzuki DR600) i też zarejstrowałem na siebie i ojca. Płace OC ze zniżkami ojca (ma full zniżek) a mi na koncie w PZU lecą moje zniżki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już sie skończyło na motorower:( teraz pojazd musi mieć minimum 125cm żeby zniżki leciały.

 

jak sie ma motorower to na samochód tylko nie lecą??

na motocykl lecą??

 

 

 

i czy jak jestem nie pełnoletni to moge być współwłaścicielem samochodu albo dwóch samochodów??

Edytowane przez EloZiom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zniżki z motorowerów JUŻ NIE PRZECHODZĄ na samochody

 

A jeszcze mnie interesuje w PZU jest coś takiego jak lata od otrzymania prawojazdy. Ja prawo jazdy jeszcze nie mam, ale niedługo z dobrym wiatrem może bendzie, więc czy PZU bendzie wiedziec o tym że ja otrzymałem prawko? Czy ja im mówie o tym przy opłacaniu OC?

dostaniesz wzwyżke za niski wiek (chyba do 25 roku życia dowalają wzwyżki) czyli zapłacisz 150 % , no chyba że masz jakąs zniżke to odejmij od tego

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zniżki z motorowerów JUŻ NIE PRZECHODZĄ na samochody

 

a z motoroweru na motocykl?

 

a potem z motocykla na samochód?

 

i od kiedy nie przechodzą?

 

sprawa wygląda tak, że za moto zapłaciłem 80zł (w kwietniu), a wczesniej miałem ubezpieczony motorower (uzbierałem już 30%). i ubezpieczając motocykl te zniżki były uwzględnione. chyba że zmieniło się po tym, jak płaciłem.

 

aha, jaka w PZU jest teraz stawka za motorower? Mam blankiet do zapłaty za motorower, w zeszłym roku płaciłem 36zł, a teraz mam 53zł? Dodam że motorower zarejeasrowany na mnie (19lat) i osobe mającą 35lat, ale ze stażem takim jak ja w ubezpieczeniach (4 rok ubezpieczenia teraz będzie).

W zeszym roku było 30% zniżki za bezszkodowość, a teraz tylko 20%. Nie chodzi mi o te 15zł różnicy, ale jeśli PZU tak sobie kombinuje że coś jest pomieszane, to niech tak wyśle blankiety 1000osobom, a z 15zł robi się 15000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałeś tu dużo dobrych rad ale najlepiej przedzwoń do PZU i dopytaj się u źródła. Oni lubią zmieniać przepisy niekoniecznie nagłaśniając to. Efekt-coś co obowiązwało w tamtym miesiącu jutro może się okazać niebytem. Zadzwoń i zapytaj o konkrety-od tego są żeby wyjaśniać wątpliwości klientom. Łaski Ci nie robią:icon_razz:

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde szkoda... mam już chyba 10% + 5% za kontynuację ... ale jak na 3 lata to chyba ok ?? (ojciec jako 2 właściciel a on miał na pewno więcej zniżek ... Mowa o PZU. ) jak to działa ... ojciec ma np 40% i co dalej jeśli motorower jest zarejstrowany na 2-óch ? (ile zniżek mi przechodzi itp..)

 

dowiedziałsiektoś może co w wypadku jeśli znozki przechodzą z motoroweru na motocykl a później na samochód ??

 

a jeżeli jestem np w 2-óch pojazdach jako 2 własciciel to mam jakieś łączone zniżki czy cuś ??

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...