Skocz do zawartości

WFM M06 1960r.


pioter_gpz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko, mam bak od wfm dziurawy na spawie, od spodu. Czym mógłbym to zakleić?? Cyną może być??

 

 

Zacynować można ale nie polecam. Lepiej daj do spawania. Tez mam ten problem w jednej z WFM - otóż kolega chciał pozbyć sie tych wrednych spawów przed lakierowaniem i spiłował je na wylot. Buhaha. Ze szkoły jeszcze pamiętam że spawów sie nie szlifuje/piłuje.....

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eetam wybuch. Jak paliwko było w tym zbiorniku dość niedawno to jest pewne ryzyko ale wystarczy go dobrze wywietrzyć np. spręzonym powietrzem i git. Tez slyszałem o wodzie podczas spawania ale nei polecam w razie elektrycznego spawania. Palinikiem to jeszcze. Najwyzej sie troche zagotuje. hehe.

 

Tez mam rebus ze zbiornikiem i nie wiem czy dać do spawania czy kupować inny, cały.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spawania, to u mnie w baku z 15lat benzyny nie było, ale i tak nie mam zamiaru tego robić, zalutuję go chyba tym co się miedziane rury łączy, albo.... właśnie czym :?: W jednym programie na tvn turbo kiedyś widziałem, jak profilował gościu z jakiegoś metalu (rozgrzewał i takimi szpachelkami robił) elementy przy przednich lampach, bo niby szpachli nie uznawał. I tak sobie myślałem że to byłby dobry pomysł. W OCC też widziałem jak gościu bak od zabytka tak robił, starą techniką jak to on powiedział, tylko nadal nie wiem (nie pamiętam) co to był za metal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym programie na tvn turbo kiedyś widziałem, jak profilował gościu z jakiegoś metalu (rozgrzewał i takimi szpachelkami robił) elementy przy przednich lampach, bo niby szpachli nie uznawał. I tak sobie myślałem że to byłby dobry pomysł. W OCC też widziałem jak gościu bak od zabytka tak robił, starą techniką jak to on powiedział, tylko nadal nie wiem (nie pamiętam) co to był za metal :lalag:

 

To był ołów. Oldschoolowa metoda...

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mala lecz istotna uwaga-M06U to SHL a nie WFM - nie mieszajcie marek motocykli, to ze na pokrywach silnika jest napis WFM oznacza tylko ze te silniki byly wytwarzane wlasnie w tej fabryce, a silniki 150 ccm mialy montowane wlasnie SHL M06 U, M-06T i WSK w krotkiej serii-nie pamietam teraz symbolu, a nigdy w WFM.. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mala lecz istotna uwaga-M06U to SHL a nie WFM - nie mieszajcie marek motocykli, to ze na pokrywach silnika jest napis WFM oznacza tylko ze te silniki byly wytwarzane wlasnie w tej fabryce, a silniki 150 ccm mialy montowane wlasnie SHL M06 U, M-06T i WSK w krotkiej serii-nie pamietam teraz symbolu, a nigdy w WFM.. Pozdrawiam

A WFM Osa 150 i 175? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A WFM Osa 150 i 175? :D

Yyyyy - właśnie o to pytałem - więc po co powtarzać??

Poza tym mowa jest o silniku 150, więc "wentylowana Osa" M52 odpada z racji pojemności................

Edytowane przez Paolo350
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mialem kiedys taka M06Z ale 125 i glupi bylem bo ja zniszczylem i poszla na zyletki...a dostalem ją od mojego dziadka ktory mial ja od nowego (1963) a w sumie od 1977 roku do 1998 stala w cieplej piwnicy bloku. Ach glupi czlowiek byl...teraz trduno mi znalezc taka WSK z glebokimi blotnikami.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że jest to temat o WFM (a ja nie chcę zakładać nowego wątku), zapraszam do oglądania postępów z remontu mojej Fumci :icon_mrgreen:

 

http://www.wujkafrankamotor.yoyo.pl/viewto...der=asc&start=0

 

Nic ciekawego nie ma, ale już troszkę godz. przy Niej już przesiedziałem :icon_mrgreen:..... a jeszcze ciągle mało......

 

Pozdrawiam, i proszę mnie nie karcić za nieład w garażu itp hehe :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...