Skocz do zawartości

80ccm. co na to policja??!!


hefaistos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mój kumpel jechał ostatnio hondą mbx 80 jakieś 80km/h i go niebiescy zatrzymali, zagadał kulturalnie z uśmiechem :crossy: do policjanta a ten sprawdził papiery spytał sie ile ta maszyna poleci i go puścił. Jednak policjant też człowiek :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to w jaki czasie sie trza na ten przegląd zgłosić?? Miesiąc, tydzien?? Bo można przeciezr zblokowac moto w tym czasie jak tak jest. :crossy:

jakto w jakim czasie dzwonią po lawetę (na koszt właściciela moto) i na przegląd odrazu odwożą bez gadania

Jeżeli to nie są dni robocze lub jest jakieś święto to odstawiają moto na parking policyjny za który oczywiście płacisz ty

Edytowane przez zaxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co na takim przegladzie, rozbieraja silnik i mierzą pojemnosc kalkulatorem? :crossy: Po wygladzie zewnetrznym nie moga określic pojemności(patrz wielkosc cylindra w Simsonie )>lol>

Myśle, że 125 ccm czy nawet 250 od razu sie diagnosta zorientuje, ale 80 wątpie :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie to paly nie maja co nam zrobic, tak jest w papierach i tyle :crossy: Zreszta ktoremu by sie chcialo to sprawdzac... A zreszt apolicjanci sa wyrozumiali, i naprawde wporzadku jak podchodzicie do nich z szacunkiem, jak juz poprzednicy wspomnieli.

 

Przyklad.

Kumpel jechal nad jeziorko i wyjezdzal juz poza miasto ale jeszcze w terenie zabudowanym, no i policja stala gdzies am i go na suszarke... Zatrzymuja, on caly w nerwach, rece mu sie trzesa (TZR80), no i pan policjant si epyta ile jechal, a on mowi ze nie wiem bo nie patrzal na licznik, ale przyznal sie ze to 50'tka ale jedzie wiecej niz przepisowo. Suszara pokaza 86km/h. A jeszcze ladnie sie dograly te jego nerwy, jak wyciagal dokumenty to tak musie rece trzesly ze shock, a policjanci z tego byli uradowani no i pozniej taka gadka do niego:

jeden policjant do drugiego: - no i co my mamy zrobic, ani mandatu, ani punktow na karte motorowerowa, ehh... Szerokiej drogi : D!

 

No i tak powinno byc :biggrin: ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś miałem 125 zarejestrowane na 50.. policja mnie zatrzymala.. nie mialem kasku ani dokumentów przy sobie wiec musialem isc do domu ok 800metrów.. W tym czasie ogladali moto i sie nawet nie skapneli, ze cos jest nie tak.. spytali tylko na początku czy mam prawko a ja na to ze to motorower....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

policnat z drogówki, jeśli ma uprawnienia do prowadzenia motocykla, w naszym przypadku motoroweru, może przejechać się naszym sprzętem podczas kontroli i sprawdzić prędkość, po czym gdy będzie bardzo upierdliwy zabierze dowód, i wyśle na serwis gdzie zablokują moto do prametrów które określone są szczegółowo w przepisach ruchu drogowego oczywiście na nasz koszt.. żadko kiedy się to zdarza ale to są najpoważniejsze konsekwencje, dobrze mieć znajomych w policji, forever :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie to paly nie maja co nam zrobic, tak jest w papierach i tyle :crossy: Zreszta ktoremu by sie chcialo to sprawdzac... A zreszt apolicjanci sa wyrozumiali, i naprawde wporzadku jak podchodzicie do nich z szacunkiem, jak juz poprzednicy wspomnieli.

 

 

 

USTAWA

 

 

z dnia 20 czerwca 1997 r.

 

 

Prawo o ruchu drogowym

 

 

 

Rozdział 2

 

 

Zatrzymywanie i zwracanie dowodów rejestracyjnych

 

 

Art. 132. 1. Policjant zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w razie:... 7) uzasadnionego przypuszczenia, że dane w nim zawarte nie odpowiadają stanowi faktycznemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle zę nawet jak będa wiedzieć to przymkna na to oko. Przeciez jakby odrazu mieli zabierać motor to kto by kupowął 80ccm przecież wszyscy bys ie bali pojechac gdzieś dalej od swojego domu.Nieprzesadzajmy policja jaka ejst taka jest ael niemusimy narzekać. To zę stereotyp policji jest jaki jest to nieznaczyz e każdy musi tak uważac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziłem jak robiłem przegląd skutera to koleś wiedział jaka jest pojemność motoru po ciśnieniu które miezył na cylindze.

Adriano... :crossy:

Powiedz mi od kiedy mierzy się pojemność po ciśnieniu cylindra?

Co taka wsk ma większe ciśnienie od np. simka?

Bo co, większa pojemność?

Ale teoria, nie nie mogę. :biggrin:

Edytowane przez malys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...