Skocz do zawartości

Alarm motocyklowy


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie też zaciekawił ten alarm na allegro! Gościu pisał też, że ma czujnik zbliżenia, a to jest dla mnie ważne!!

Tak jak zauważyłeś - mi też to wali amatorką. Na 90% jestem zdecydowany na mat450. Jutro najprawdopodobniej go kupię, ale najpierw zadzwonię do gościa z allegro i się wszystko wypytam ;)

 

ps.

heh najlepsze są te piloty z kluczykami :lol: hahaha

 

ps2

kupiłem (zamówiłem) już jeden alarm, teraz pozostało tylko do hondy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem alarm Clarius 1000 i zdecydowanie odradzam!!!

Czujnik przechyłu raz działa, a raz nie, jakość wykonania bardzo lipna :|

Jak zakładałem plastyki i lekko oparła się owiewka o wsiwki to się jakieś zwarcie w centralce robi i dyskoteka z kierunków :lol: :lol: :lol:

Tania tandeta :!: Serdecznie odradzam :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że nikomu z nas sie "nie przelewa" ale tym bardziej trzeba kupowac towary dobrych firm i sprawdzone.Nie stac nas na tandetę. Bardzo często są duże róznice w cenach pomiedzy omawianymi tutaj alarmami.Sami sprawdzaliście gdzie, co i za ile mozna kupić. Teoretycznie lepiej wydac 170 niz 340zł , ale tylko teoretycznie.

Przekonałem sie juz kilka razy na własnej skórze że w niektórych przypadkach nie warto oszczędzać....

Jak kupowałem nowy samochód w 1999roku zamontowałem alarm Nazar Digit 3000.Był drogi jak :twisted: ale od tamtej pory dosłownie NIC sie z nim nie działo! Było warto.

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wolę kupić tak, żeby potem nie narzekać, a tym bardziej nie chcę w razie awarii jakiejś tandety pchać maszyny do domu :D

 

Wkrótce ubezpieczam maszynę, dlatego muszę mieć alarm i to tylko z listy PZU - jednym z dwóch możliwych jest alarm "FOX 100 Thunder" za ponad 500 z montażem (podobno ma wszystko łącznie z antynapadem) - czy ktoś spotkał się z tym modelem alarmu??? Producent wydaje mi się znany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wolę kupić tak, żeby potem nie narzekać, a tym bardziej nie chcę w razie awarii jakiejś tandety pchać maszyny do domu  :D  

 

Wkrótce ubezpieczam maszynę, dlatego  muszę mieć alarm i to tylko z listy PZU - jednym z dwóch możliwych jest alarm "FOX 100 Thunder" za ponad 500 z montażem (podobno ma wszystko łącznie z antynapadem) - czy ktoś spotkał się z tym modelem alarmu??? Producent wydaje mi się znany...

http://www.kki.pl/aforum/fullar/www_sklep/alarm%20FOX100/fox100.htm

Niestety nie ma cen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wiekszosci tanszych alarmow jest taki problem  

po zbiciu kierunkowskazu i zpowodowaniu jego zwarcia  

cały alarm szlak trafia  

Prestige jest przed tym zabezpieczony.

a jak sprawdzić czy mój jest przed tym zabezpieczony? a jeśli nie jest to czy można wstawić jakiś bezpiecznik czy cuś innego w ten obwód ?

Pytam się , bo niewiele wiem na temat alaru, który posiadam, czy posiada jakieś zabezpieczenia czy nie (napisane jest na nim "Car 2000" - model czy firma, nie wiem :mrgreen: )

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że jest twn temat bo włąśnie go zgłębiam.... :) Panowie a może macie jeszcze jakieś inne doświadczenia i propozycje?

Chętnie poczytam bo musze coś takiego mieć w moto. Mam vs i zależy mi na tym aby cały sprzęt który zamontuje był jak najmniejszy bo w vs jest baaardzo krucho z miejscem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centralka Prestige jest nawet nieduża.Syrenka....no tu jest gorzej. O ile centralka jest płaska i zmieścisz ja w małej przestrzeni, o tyle syrenka wymaga wolnego miejsca ok 10x6x6cm. Widziałem nieduzy alarm u chłopaków w salonie Aprili ale nie wiem jaki to model i ile kosztuje.Zadzwoń po 10 pod nr 0-22 814-21-45 i zapytaj.

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez w tym roku planuje zalozenie do swojego jakiegos przyzwoitego alarmu.W poprzednim motorku mialem Prestige'a i bylem calkiem zadowolony.Byl to niestety bardzo podstawowy model i juz dzis moge powiedziec ze gdyby cos sie mialo zdarzyc to na wiele by nie pomogl - tak jak w przypadku mojego autka ktore to w grudniu odjechalo w sina dal... :) byly w nim alarmy i inne podstawowe zabezpieczenia ale jak widac nie pomogly zbytnio.Moj znajomy w swoim samochodzie zainstalowal natomiast bardzo sprytna rzecz. A mianowicie ma cos w rodzaju antynapadu , ale z ta roznica ze nie musi przy kazdym wsiadaniu lub otwarciu drzwi naciskac jakiegos "potajemnego" przycisku.Jego role bowiem spelnia mautki pilocik ktory po prostu trzeba tylko nosic przy sobie. mam on zasieg ok. 10 m .Jesli nie ma go w poblizu to auto odpali ale po 1 min zgasnie.jesli juz jedzie i pilot straci kontakt radiowy z nadajnikiem - klasyczna wysiadka na skrzyzowaniu - rowniez po czasie ok 1/2 min auto gasnie.niezaleznie od tego jest standarowy alarm itp. Rozwiazanie wydaje mi sie dosc interesujace i tylko jestem ciekaw czy mozna by je zastosowac w motocyklu. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zbieram informacje o rodzajach alarmów ich cenach i dostępności jak coś ciekawego trafie to się podzielę.

Moim skromnym zdaniem każdy seryjne alarm jest tylko dobry, i pomocny jako uzupełnienie. Dodatkowo proponuje zmajstrować jakieś niestandartowe zabezpieczenie np. odciecie zasilania do pompy paliwowej jakimś kluczem elektrycznym lub elektroniczmym itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Moj znajomy w swoim samochodzie zainstalowal natomiast bardzo sprytna rzecz. A mianowicie ma cos w rodzaju antynapadu , ale z ta roznica ze nie musi przy kazdym wsiadaniu lub otwarciu drzwi naciskac jakiegos "potajemnego" przycisku.Jego role bowiem spelnia mautki pilocik ktory po prostu trzeba tylko nosic przy sobie. mam on zasieg ok. 10 m .Jesli nie ma go w poblizu to auto odpali ale po 1 min zgasnie.jesli juz jedzie i pilot straci kontakt radiowy z nadajnikiem - klasyczna wysiadka na skrzyzowaniu - rowniez po czasie ok 1/2 min auto gasnie.niezaleznie od tego jest standarowy alarm itp. Rozwiazanie wydaje mi sie dosc interesujace i tylko jestem ciekaw czy mozna by je zastosowac w motocyklu. :?:

Czy chodzi oto???:

Blokada Antyporwaniowa

 

 

 

Skuteczny i niezawodny system zabezpieczający przed kradzieżą i porwaniem

DZIAŁA SAMODZIELNIE - chroni samochód przed porwaniem, jak i kradzieżą pod nieobecność właściciela.

ZNAKOMICIE UKRYTY, NIEZAWODNY- nawet osoby, z którymi często jeździsz, nie zorientują się, że masz zamontowaną auto blokadę.

SKUTECZNY - uaktywni się samodzielnie, uniemożliwi jazdę złodziejowi w przypadku, gdy auto zostanie porwane razem z kluczykami, czy też zostanie uprowadzone z miejsca parkowania.

BEZPIECZNY - w przypadku porwania samochodu nastąpi stopniowa blokada auta, aż do całkowitego zatrzymania. W momencie zwalniania pulsują światła awaryjne i uaktywnia się syrena. Gdy samochód stanie - na 30 sekund włącza się syrena alarmowa. Każda kolejna próba uruchomienia samochodu, powoduje ponowne zadziałanie syreny. Tylko właściciel może ponownie spowodować odblokowanie samochodu.

WYŁĄCZNIK SERWISOWY - urządzenie posiada wyłącznik dzięki któremu możliwe jest oddanie pojazdu np. do naprawy, mycia lub innej osobie, która nie powinna wiedzieć o blokadzie.

System może współpracować ze wszystkimi modelami autoalarmów, lub niezależnie chronić auto.

Immobiliser IMO 720

Urządzenie może działać samodzielnie jednak jest zalecane jako dopełnienie do autoalarmu. Stanowi bardzo dobre zabezpieczenie elektroniczne, skuteczniejsze i wygodniejsze od urządzeń mechanicznych. W komplecie znajdują się: centrala alarmowa, dwa transpondery, pełne okablowanie, dioda LED, cewka czujnika, wyłącznik serwisowy.

 

Charakterystyka

 

Urządzenie blokuje dwa obwody elektryczne samochodu odpowiedzialne za pracę silnika (obwód zapłonowy, zasilanie pompy paliwa lub rozrusznik). Działa na zasadzie pasywnego uzbrojenia tzn. uzbraja się samoczynnie po 35 sekundach od wyjęcia kluczyka ze stacyjki i zamknięciu wszystkich drzwi. Rozbrojenie urządzenia odbywa się po otwarciu drzwi pojazdu i zbliżenia do cewki czujnika klucza elektronicznego (transpondera) na odległość nie większą niż 15 cm w czasie nie dłuższym niż 60 sekund od otwarcia drzwi pojazdu.

 

Poszukajcie innych urządzeń na stronie www.amervox.com.pl

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to cos podobnego ale to nie to do konca.w tym co mam moj kolega niczego nigdzie nie trzeba zblizac.masz po prostu w kieszeni tycie podeleczko ktore zarazem jest nadajnikiem .nie ma na nim zadnych przyciskow ani niczego podobnego. trzeba je po prostu tylko miec przy sobie i nic wiecej.po wlozeniu kluczyka do stacyjki centralka zamontowana w samochodzie wielkosci pudelka od papierosow wysyla sygnal i czynni to non stop do tego wlasnie "pudeleczka".bryke mozna odpalic ale jesli nadajnik nie znajdzie odbiornika to po minucie wylacza samochod z takimi objawami jak opisane powyzej.

dowiadywalem sie w tej sprawie dzis. calosc z instalacja kosztuje 600 pln netto.wydaje mi sie ze cena jest ok. i dostepne jest w w-wie .w innyc miastach tez z pewnoscia.

to co mi sie podoba w tym najbardziej to to ze jest to absolutnie bezobslugowe.mozna nadajnik wsadzic do ktorejs z kieszeni w kurtce w ktorej sie jezdzi i o tym zapomniec na rok. pozniej wymiana baterii i znowu spokoj.nie trzeba o tym pamietac i jest to chyba dosc zadko spotykane rozwiazanie w motocyklach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...