Skocz do zawartości

Alarm motocyklowy


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Czy ktos z Was mial stycznosc z alarmami oferowanymi na Allegro (200zl np. http://www.moto.allegro.pl/show_item.php?i...?item=19950007). Wychodze z zalozenia, ze im drozej tym lepiej (cena i jakosc) dlatego mam w tym przypadku duze watpliwosci. Co sadzicie o czyms takim, czy bedzie spelnial swoje zadanie tak jak nalezy czy nie wyrzucac na to pieniedzy?

Jezeli nie ten to czy mozecie polecic jakies inne alarmy? Nie interesuja mnie "skladaki" tylko kompletne, gotowe zestawy (oczywiscie cena tez jest istotna). Jak narazie mam calkiem porzadne, dlugie zapiecie i mocarnego disc lock'a wiec moze nie warto bawic sie w taki alarm?

 

Dziekuje bardzo ;) Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, to jeśli mają Ci ukraść moto, to nawet system namierzania GPR nie pomoże, bo wystarczy zamknąć moto w klatce Faradaya (np. szczelnie okryć folią aluminiową).

 

Ale z drugiej strony każde zabezpieczenie utrudni złodziejowi sprawę. Pamiętaj, że okazja czyni złodzieja, więc nie dawaj mu okazji.

 

Szczerze Ci powiem, że już w dwóch autach zakładałem tego typu alarmy (tylko akurat były to Gepardy) i auta są w posiadaniu prawowitych właścicieli do dziś (odpukać ;) ).

 

W przypadku takiego alarmu należałoby sprawdzić, czy jego czujność na dotyk nie jest zbyt duża, żeby nie włączał Ci się za często i żeby sąsiedzi nie przywykli, że moto ciągle wyje. Moim zdaniem zbędna jest funkcja zdalnego odpalania motoru. I kłóci się to nieco z ideą alarmu (alarm w przypadku uruchomienia bez kluczyka), ale to powinno być jakoś rozwiązane.

 

Na plus przemawia fakt, że w zestawie masz wszysko, syrenę, przewody, itp.

 

I kolejny poważny minus, będący poniekąd plusem. Pilot w kluczyku. Załóżmy, że uda się dorobić ten kluczyk (co nie jest moim zdaniem takie oczywiste). W alarmie jest funkcja zdalnego wyłączenia silnika, w przypadku kradzieży ze skrzyżowania. No ale jeśli kluczyk jest w stacyjce, i moto zostanie skradzione (odpukać :) ), to jak zdalnie wyłączymy silnik, jeśli pilot pojechał z motorem? Chyba że o czymś nie wiem.

 

Oczywiście lepiej mieć jakieś zabezpieczenie w moto, niż nie mieć, ale nad tym konkretnym alarmem poważnie bym się zastanowił, czy nie ma czegoś z innymi, bardziej przydatnymi opcjami.

 

Pozdrawiam!

 

Koza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi sie wydaje ze warto. BO jak bedzie gdzies cos wyc, zawsze to zwroci uwage, moze sie ktos zainteresuje.

Np. siedzac w knajpie , ktos siada na motocykl i sie bawi bez zamiaru kradzenia, ale moze nan go wywrocic albo zniszczyc, niedosc ze my uslyszymy alarm to jeszcze kolesia przestraszy.

Albo 2 opcja mozna mu puscic sygnal jak pdejdzie zeby zniechecic do wsiadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zbędna jest funkcja zdalnego odpalania motoru. I kłóci się to nieco z ideą alarmu (alarm w przypadku uruchomienia bez kluczyka), ale to powinno być jakoś rozwiązane.

 

 

 

Koza

wg mnie to jest jedyny powód dla którego kupuje sie alarm

pomyśl siedzisz sobie na piwku , zaczyna sie kończyć.. odpalasz sprzeta.. z remota .. zanim dokonczysz silnik Ci sie nagrzeje... i mozesz odrazu z pełną mocą szaleć a nie czekać Bóg wie ile zanim przestanie go mulić..

a oólnie alarmy w motocyklach są przeawaryjne zawsze cosniełączy coś sie zerwie od wibracji innych klimatów...

WERA#111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy alarm działa czy sie psuje zalezy od jakości MONTAŻU i jakości samego urządzenia.Ja w swoim moto wszystkie połączenia albo lutowałem albo zakładałem złączki.Wszystkie przewody puściłem w osobnych koszulkach żeby sie nie poprzecierały. Alarm miałem dwa lata,potem sprzedałem motocykl.W nowym tez załozyłem ten sam typ alarmu i równiez zrobiłem to starannie.Zobaczymy czy bedzie ok.Dobry alarm firmy Prestige z kodem dynamiczny,syrenka z własnym zasilaniem itp w tej chwili moge załatwic za 300zł.

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...siedzisz sobie na piwku , zaczyna sie kończyć.. odpalasz sprzeta.. z remota ...
...ktoś niespodziewanie wsiada na niego, odjeżdża i zanim zdążysz odstawić piwo, żeby wyłączyć silnik z remota, motor dawno znika za zakrętem. W takim kraju niestety żyjemy.

O ile w aucie taka funkcja może być rozważana, ponieważ pozostają jeszcze do sforsowania drzwi, to w motorze moim zdaniem jest to niepotrzebny bajer.

 

A wibracje i pogarszanie się kontaktowania styków na skutek działania czynników atmosferycznych to osobna sprawa.

 

Pozdrawiam!

 

Koza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje wszystkim za odpowiedzi ;) W takim razie wiem juz, ze zalozenie nawet najprostszego alarmu jest dobrym pomyslem a jaki wybiore tego jeszcze nie wiem.

Avalon czy Twoja oferta moze chwile poczekac? Pytam bo ewentualny zakup planowalem dopiero na koniec tego miesiaca lub poczatek lutego (chyba, ze cos milego znalazlbym w Lodzi). Powiedz cos wiecej o tym alarmie jezeli mozesz.

Mam jeszcze jedno pytanko - jak rozwiazac kwestie odpalania mototocykla z remota jezeli, ktos ma czujnik i moto nie da sie uruchomic bez wcisniecia sprzegla (nie chce tego stosowac, pytam z ciekawosci :) )?

 

 

Jeszcze raz dziekuje, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko.Jak będziesz zdecydowany to daj znać.Będziemy kombinować.

Alarm w ZR7 jest zamontowac b.łatwo bo miejsca jest bardzo duzo ;) Pod siedzeniem,zbiornikiem, w bocznych przestrzeniach błotnika tylnego.Po prostu bajka.W EN było gorzej ale sie udało. :lol: I wszystko działało :!:

Jutro zadzwonię do dostawcy, opsss.... w poniedziałek, i poprosze o przysłanie opisu faxem.Byłem własnie w magazynie ale niestety w tej chwili go nie mamy.

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avalon, w jakich miejscach montujesz centralkę alarmu i syrenę, żeby nie były narażone na uszkodzenia?

Jakie funkcje ma zestaw, który proponujesz?

 

Pozdrawiam!

 

Koza

W EN'ie centralka była pod prawym boczkiem (śrubę mocującą zmieniłem na nietypową żeby nie można było tego zdemontować z zewnątrz) centralkę uszczelniłem (zabudowałem twardą pianką) a przewody zostały wyprowadzone do dołu.Jesli założysz inaczej to woda może po przewodach dostawać się do wnętrza centralki no i mogiła. :cry: Czujnik udarowy przykleiłem do ramy pod zbiornikiem.Jest na środku i dość dobrze reagował na uderzenia w tył i w przód motocykla.Czujnika udarowego raczej się nie montuje na elementach plastikowych bo te gorzej przenoszą wibracje.czujnik położenia zamontowałem na odudowie filtra powietrza pod kanapą.Kanapę zabezpieczyłem zwykłym włącznikiem zwieranym do masy.Tak jak np.maska w samochodzie.Wziąłem pod uwage fakt że ktoś może zdemontować siedzenie i nastepnie rozbroić alarm.

Syrenka została zamontowana wylotem do dołu (woda!) w okolicach lewej puszki i akumulatora. Odcięcie zapłonu....hmmmmm.....bałem sie ingerować w moduły bez schematu więc odciąłem zasilanie cewek zapłonowych.

Wszystkie końcówki łączące z masą (oczka) załozyłem mosiężne i przewody przylutowałem.Tak samo zasilanie alarmu oraz i wszystkie inne konektory i połaczenia.

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avalon, dzięki za wyczerpujące informacje. Prześlij mi te dane alarmu, jak już je zdobędziesz. Bardzo będę wdzięczny. Twoja propozycja alarmu jest bardzo kusząca, naprawdę ją rozważam. Daj znać jak już będziesz miał te alarmy. Bo chyba skorzystam z tego, że mój motor jest aktualnie w remoncie, to będzie mi łatwiej zamontować alarm i wszystkie jego elementy składowe.

 

A wracając do zdalnego odpalania, nie dość że trzeba by obejść te zabezpieczenia, o których mówi Bush, to jeszcze trzeba pamiętać, żeby nie zostawiać motoru na biegu (bo w większości przypadków motor się nie uruchomi, mój tak ma, że jak jest na biegu i sprzęgło nie jest wciśnięte, to nie odpali starterem). A ja parkując motor, zostawiam go na biegu, jako że nie ma hamulca postojowego ;-)

 

Pozdrawiam!

 

Koza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typ alarmu to zdaje sie Prestige G+. Do firmy kupujemy je po 245zł netto =298,80.- Jesli bedzie kilka osób chetnych to podjadę do naszego dostawcy i kupie.Nie ma problemu. Tyle że będę musiał wyłozyć swoją kasę więc bardzo bym prosił żebyście sie nie porozmyślali bo ja więcej alarmów nie potrzebuje ;)

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typ alarmu to zdaje sie Prestige G+. Do firmy kupujemy je po 245zł netto =298,80.- Jesli bedzie kilka osób chetnych to podjadę do naszego dostawcy i kupie.Nie ma problemu. Tyle że będę musiał wyłozyć swoją kasę więc bardzo bym prosił żebyście sie nie porozmyślali bo ja więcej alarmów nie potrzebuje

Ja też planuję założenie alarmu i skoro go tak zachwalasz to jest duża szansa, że zdecyduję się właśnie na niego.

Wstrzymaj się ze zbieraniem ofert jeszcze około tygodnia, bo chciałbym obskoczyć okoliczne sklepy i się popytać o inne oferty zanim się na coś zdecyduję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...