Skocz do zawartości

prosba o porade


markus117
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tutaj nowy i w zwiazku z tym ze niedlugo dolacze do grona motocyklistow mam kilka zapytan ktore kieruje do doswiadczonych ludzi w tym sporcie.Tak wiec w marcu nastepnego roku planuje zakup yamahy R1 jest to wlasciwie moj pierwszy motor i nie mam zbyt wile doswiadczenia jesli chodzi o jazde powaznymi maszynami (wczesniej jezdzilem troche na ETZ 251 i kawasaki ER5)Wiem ze pierwsza mysl jaka sie nasuwa to szaleniec jednak nie intersuja mnie tu porady wazniakow w stylu ze kup razem z motorem trumne itd szukam fachowej i pomocnaj poady.To ze kupie ten motor to pewnik i dlatego ineresuje mnie wasze zdanie na co niedoswiadczony motocykista powinien zwrocic szczegolna uwage zwlaszcza na tak mocnej maszynie ,chodzi mi np o pokonywanie zakretow ,dozowanie gazu, hamowanie,jak w miare bezpiecznie mozna nabrac doswiadczenia i wprawy ,zaznacze ze nie bede nabieral go

na polskich drogach tylko angielskich poniewaz musialem wyjechac az tu zeby zrealizowac marzenie jakim jest spotrowy motocykl.Nastepnym pytaniem jest to czy gleba jest nieunikniona i moze niewarto na poczatek inwestowac w tak droga maszyne by potem lezala w warsztacie tyle tylko ze przeciez bedzie ubezpieczona .I na koniec zapytam co tak naprawde sadzicie o R1 czy to naprawde taki awaryjny motor czy moze co po niektorzy przesadzaja chodz wiem ze nie ma najlepszej skrzyni biegow wiec moze lepszym wyborem byl by suzuki GSXR 1000.Z gory dzieki za konkretne i szczer odpowiedzi.Narka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo wszystko ja bym sie mocno zastanowił czy warto...teraz w drugim sezonie mam 100 koników i nie żadko mnie to przeraża więc może na początek coś mniejszego ?? choć widzę że najmądrzejszy jesteś i wiesz co robisz, powodzenia życzę

Edytowane przez Sławek_Czeladź
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm r1 ... ???????? na pierwszy poważny sprzęt?... ten motor jest wymagający i błędów nie wybacza... a skoro nie umiesz zbytnio jeździć to moge sie pokusić o stwierdzenie że czeka cie kilka spektakularnych ślizgów i przewrotek nawet przy prędkosci 5 km/h.. motyka i księżyc ..mówi ci to coś... ale jak chcesz to kupuj twoja sprawa... wiele osób powie ci to samo....każdy mówi że bedzie jeździł rozważnie... ale tak na serio to jak poczujesz sie lepiej na moto i stwierdzisz że jesteś królem prostej..niejeden zakręt może cie wyrzucić..bo nie wychamujesz .. albo spanikujesz.. i nieszczescie gotowe.. niejednego takiego znałem co uważał że jeździ zajebiscie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze pierwsza mysl jaka sie nasuwa to szaleniec jednak nie intersuja mnie tu porady wazniakow w stylu ze kup razem z motorem trumne itd

 

 

ale po co mu to tłumaczyć skoro wie lepiej, to po co pytasz, tylko żeby w marcu nie było postu typu dobrze że Tobie nic sięnie stało a moto się poskłada, chłopie tam jest prawie 200 koni i nie mów że nie będziesz ich użwyał, bo nie po to się kupuje sporta by jeździć 100 km/h a na szybciej niestety potrzeba doświadczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak naprwde wydaje mi sie ze sedno sprawy to rozsadek bez niego i na etz 251 nie latwo o poslizg,nie mowie ze jestem taki rozwazny i rozsadny wrecz preciwnie ,doceniam twoje rady i wiem ze R1 na start to nie jest najleprzy wybor jednak ten motorek jest wyjebany w kosmos mam nadzieje ze uda mi sie go poskromic i opanowac emocje ty jadnak myslisz ze to malo realna tak? wlasciwie to glebe chyba kazdy musi zaliczyc mam tylko nadzieje ze nie bedzie nic powazniejszego.nie wiem czy slusznie ale wychodze z zalozenia ze jak mam zaczynac od 600 ktora i tak nie jest wolnym motorkiem to moze ta R1 nie taka zla jak ja diabel maluje

 

Chcesz szczerze to Ci odpowiem, odpusc sobie litra, kup sobie 600-tke bedzie latwiej , przyjeniej i bezpieczniej. Pozdr

 

Pewnie masz racje zastanowie sie nad tym myslisz ze kawasaki zx6r jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak naprwde wydaje mi sie ze sedno sprawy to rozsadek bez niego i na etz 251 nie latwo o poslizg,nie mowie ze jestem taki rozwazny i rozsadny wrecz preciwnie ,doceniam twoje rady i wiem ze R1 na start to nie jest najleprzy wybor jednak ten motorek jest wyjebany w kosmos mam nadzieje ze uda mi sie go poskromic i opanowac emocje ty jadnak myslisz ze to malo realna tak? wlasciwie to glebe chyba kazdy musi zaliczyc mam tylko nadzieje ze nie bedzie nic powazniejszego.nie wiem czy slusznie ale wychodze z zalozenia ze jak mam zaczynac od 600 ktora i tak nie jest wolnym motorkiem to moze ta R1 nie taka zla jak ja diabel maluje

 

i tutaj właśnie pokazujesz swój rozsądek i obyś sam nie "wyjebał w kosmos" już mi Cię szkoda ale widzę że Cie nie przekonam, obyś go jednak opanował :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tutaj właśnie pokazujesz swój rozsądek i obyś sam nie "wyjebał w kosmos" już mi Cię szkoda ale widzę że Cie nie przekonam, obyś go jednak opanował :icon_razz:

 

PL wiec powiedz mi suzuki gsxr 600 na poczatek to juz propozycja jest w porzadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest kawałek tekstu z mojego wątku:

"Człowiek jeżdżąc nabiera doświadczenia i nie zdaje sobie nawet sprawy, że wszystko robi odruchowo aż do momentu, kiedy musi bardzo szybko zareagować. I tym się różni doświadczony motocyklista od początkującego, który po przejechaniu kilku kilometrów myśli, że już wszystko potrafi i może spokojnie wsiadać na motocykl o dużej mocy. Na początku trzeba nauczyć się odruchów na jakimś pierdzipędzie."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest kawałek tekstu z mojego wątku:

"Człowiek jeżdżąc nabiera doświadczenia i nie zdaje sobie nawet sprawy, że wszystko robi odruchowo aż do momentu, kiedy musi bardzo szybko zareagować. I tym się różni doświadczony motocyklista od początkującego, który po przejechaniu kilku kilometrów myśli, że już wszystko potrafi i może spokojnie wsiadać na motocykl o dużej mocy. Na początku trzeba nauczyć się odruchów na jakimś pierdzipędzie."

 

masz racje ale tego niedzielnego kierowce moralizatora mogles sobie darowac bo to pruzne powiedz mi prsze czy suzuki gsxr 600 jest ok dla mnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...