Skocz do zawartości

Szyba do Drag Stara


migdal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar założyć szybę do Drag Stara 1100 Clasic ale nie mam pojęcia jaka ma być jej wielkość. Są jakieś określone rozmiary?Może dopasowuje się je indywidualnie ,jeżeli tak to jak to zrobić Gdzie powinna się kończyć . Pewnie mogę na Was liczyć macie spore doświadczenie więc proszę o pomoc Pozdrawiam :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy usiądziesz na motocyklu linia rantu szyby nie powinna być wyżej niż oczy

[html]<p><b><a href="http://www.seboka.republika.pl/" style="text-decoration: none">
<font color="#008000">Moja strona </font></a></b>  <font color="#008000">
<b><a href="http://www.szczotkitechniczne.eu" style="text-decoration: none">
<font color="#008000">Moja praca </font></a></b></font></p>

[/html]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar założyć szybę do Drag Stara 1100 Clasic ale nie mam pojęcia jaka ma być jej wielkość. Są jakieś określone rozmiary?Może dopasowuje się je indywidualnie ,jeżeli tak to jak to zrobić Gdzie powinna się kończyć . Pewnie mogę na Was liczyć macie spore doświadczenie więc proszę o pomoc Pozdrawiam :icon_rolleyes:

 

wyszły dwa posty o tym samym, więc wypowiedź poniżej...

Edytowane przez Mikosław
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... classic to cruiser, więc szyba może, a nawet powinna być - żeby pasowała do stylu maszyny - wysoka i szeroka, pasowałaby nawet taka z metalowymi taśmami wzmacniającymi i mocującymi

może coś takiego: http://tinyurl.com/zzvcu , tylko jak dla mnie nieco za niska :icon_rolleyes:

 

natomiast co do wysokości: możliwie wysoka, bo przecież ma osłaniać od wiatru wyprostowanego jeźdźca, więc kusa owiewka nie da rady. ale też taka, żebyś siedząc wyprostowany mógł patrzeć na drogę ponad jej górną krawędzią. powód jest prosty: czasami szyba będzie tak zapaćkana, że przez nią nie będziesz nic widział - pozostanie patrzenie ponad nią. kiedyś był ciekawy wywód na temat szyby na prm... może warto poświęcić chwilę..?

BTW lightbar też idealnie wpisuje się w stylistykę cruisera :)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar założyć szybę do Drag Stara 1100 Clasic ale nie mam pojęcia jaka ma być jej wielkość. Są jakieś określone rozmiary?Może dopasowuje się je indywidualnie ,jeżeli tak to jak to zrobić Gdzie powinna się kończyć . Pewnie mogę na Was liczyć macie spore doświadczenie więc proszę o pomoc Pozdrawiam :icon_rolleyes:

 

 

Generalnie jestem przeciwnikiem szyby ;) bo lubię czuć wiatr.

No ale faktycznie w chłodne dni się przydaje.

Co do długości to każda szyba wystająca powyżej lini twojego wzroku wiąże się z niedogodnościami powstającymi z rozszczepianego światła.

To nieprzyjemne zjawisko występuje gdy światło - albo słoneczne, albo - częściej - światło reflektorów pojazdów z naprzeciwka pada na zbrudzenia szyby bądź też na krople osiadłe na szybie i utrudnia widoczność.

Szyba niewyższa niż linia twojego wzroku i tak wystarczająco odchyli strugę powietrza.

 

Oczywiście optimum to by było założyć szybę i sprawdzić jak się spisuje, czy przy dużych szybkościach turbulencje powodowane przez strugi zawijającego się powietrza nie są uciążliwe (nie walą prosto w łeb :) ), czy nie działa za pbardzo jak żagiel przy bocznym wietrze itp...

Ogólnie - moja rada - niech szyba będzie nie za wysoka i dodatkowo - na takie lato jak ostatnie 6 tygodni - łatwo demontowalna.

 

Szacuneczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście optimum to by było założyć szybę i sprawdzić jak się spisuje

Migdał, tym razem masz fart. Pod nosem w Olsztynie masz jedną z lepszych firm wyspecjalizowanych w szybach do motocykli - firma MGG.

Z pewnością Ci sensownie doradzą.

 

A co, prędkości już takie, że łzy lecą, czy Cię zaczyna zdmuchiwać z Draga :icon_rolleyes:

Edytowane przez Maro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci szybę z olsztyńskiej firmy MGG. Miałem ich szybę przez kilka lat w virażce i spisywała się dobrze :icon_rolleyes: W tym roku kupiłem szybę do Drag Stara classika: szeroka, wysokość poniżej linni wzroku, okucia wzmacniające. Ma solidne i bardzo estetyczne mocowania w oryginalne otwory, do tego komplet śrub. Montaż jest dziecinnie łatwy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mgg... taaa... kontakt - tylko przez podane 2 komórki, 8-17. dzwonię z częstotliwością 30min od 8,30 mniej więcej: jeden wyłączony, drugiego nikt nie odbiera... fajny kontakt :/

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mgg... taaa... kontakt - tylko przez podane 2 komórki, 8-17. dzwonię z częstotliwością 30min od 8,30 mniej więcej: jeden wyłączony, drugiego nikt nie odbiera... fajny kontakt :/

jsz

Nie złość się, dzwoniłem do nich w zeszłym tygodniu i powiedzieli mi że zamykają na tydzień i robią sobie wolne , zapraszali mnie na poniedziałek

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A co, prędkości już takie, że łzy lecą, czy Cię zaczyna zdmuchiwać z Draga :)

Tak to prawda że mam ich pod nosem i z jednym z nich chodziłem do szkoly,pewnie dobiorą mi taką jaka powinna być ,ale zasięgnąć informacji od forumowiczów nie zaszkodzi. Z tą prędkością to wiesz że prawda, do 80km jest wszystko ok,ale już wyżej to cię podwiewa i zaczynasz myśleć żeby nie zwiało, z kasu robi się spadochron i żadna przyjemność z jazdy.

Pozdrawiam

 

 

:icon_rolleyes: .... zamawiałem u nich szybę i zero problemu. Jeden telefon i wszystko szybko, sprawnie.

Krasnal bo to poprawni ludzie i jeszcze sami prowadzą interes to dbają o własne.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie jest porównanie cenowe, ale używam firmowych yamahy i jest ok. Można je troszke pdoregulować w górę i w dół.

Dla mnie zasadą jest, żeby szyba nie załaniała linii wzroku, gdyż w przeciwnym przypadku podczas deszczu ch****o sie widzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...