Skocz do zawartości

Światła na czujniki


trajka66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zapewne wiecie o co chodzi, świetna sygnalizacja swietlna "na czujniki"- inteligentna. Jesli nie stanie za nami albo po przeciwnej stronie jakis samochod mozna czekać do usranej smierci a dalej bedziemy mieli czerwone, bo ta "czujka" nas nie wykrywa. Nie wiem jak to mozliwe ze jakaś szmata wymysliła taki bubel i na dodatek zostało to wogole dopuszczone i zamontowane !!!!! Gdzie mozna by to zgłoscic ??? Przeciez to skandal ! Narazie jedyny pomysł jaki mamy z kumplami to taki ze stajemy na skrzyzowaniu w nocy (wiadomo ruch zerowy) i dzwonimy na policje ze swiatła maja jakas awarie bo ciagle mamy czerwone - ciekawe co zrobia ???? Przeciez to nie jest normalne zebym czy to motocyklem czy rowerem (tez go nie wykrywa) jeździł na czerwonym przez to ze jakis kretyn wymyslił takie gówno. W polsce chyba nigdy nie bedzie normalnie :/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tja.... Ja raz chciałem skręcić w lewo na takim świetle z czujką. Byłem puszką. Niestety, chyba coś się zj****ło, bo po kilku minutach oczekiwania (przeleciał jeden kawałek w radiu) zmuszony byłem, przy zachowaniu zaj*****ie szczególnej ostrożności, nie zastosować się do dyspozycji sygnału świetlnego zabraniającego mi na wykonanie upragnionego manewru. :lalag:

Edytowane przez jurjuszi

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wyjezdzie z mojego osiedla jest taki sam problem. Jak nie stane za jakas puszka (albo ona za mna) to mozna czekac i nic. Tez chyba gdzies zadzwonie bo ile mozna lamac przepisy i jezdzic z czerwonego :)

 

Ale to ni jedyny taki polski kwiatek, bo przeciez mamy tez extra swietne poslizgowe pasy na przejsciach dla pieszych. Myslalem, ze nie wymysla juz nic lepszego a tu o! biale pasy na przemian z czerwonymi. A czerwone jeszcze bardziej sliskie niz biale..... normalnie rece opadaja :lalag:

********************

Triumph Speed Triple :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u nas w Pile jest tak ustawione ze bez puszki ani rusz. Na dodatek nie jest to zrobione na jednym skrzyzowaniu... Czasem wk... czekanie na puszke zeby zapalilo sie zielone , gdy jest sie w pelnym stroju w prazacym sloncu . Wtedy kapituluje i jade na czerwonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre też są te czujniki działające na zasadzie wagi (te prostokąty przed światłami, tak jakby powycinane w jezdni i zalane na nowo). Najlepsze że ustawione są na masę powyrzej 500kg.

Niestety ja łącznie z plecakiem i z moto nie ważę tyle i pewnie wielu z nas nie ma takich ciężkich maszyn i pasażerów :lalag: No i trzeba czekać na puszkę, albo łamać prawo - a potem maja pretensje że na czerwonym się jeździ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre też są te czujniki działające na zasadzie wagi (te prostokąty przed światłami, tak jakby powycinane w jezdni i zalane na nowo).

 

Na zasadzie wagi???? :) Ha ha kto Ci takie bzdety poopowiadal? Te wyciete "prostokaty" a raczej linie to nic tylko siatka indukcyjna (a tak na prawde zwykly drut) wpuszczony w asfalt i zatopiony. Podjezdza cos metalowego i go wykrywa, ot cala filozofia. Ale fakt faktem, ze w motorkach mamy mniej zelastwa niz w puszkach i moze nie wystarczyc aby czujniki chwycily, ze cos podjechalo. :lalag:

********************

Triumph Speed Triple :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne wiecie o co chodzi, świetna sygnalizacja swietlna "na czujniki"- inteligentna.

 

Te "czujniki" to są pętle indukcyjne - reagujące na żelastwo któe się nad nimi zatrzymuje.

Prawidłowo zaprojektowane i zamontowane bez probemu wykrywają także motocykle.

Jeżeli tak nie jest - uderzaj do zarządcy drogi.

Jak będziesz miał farta to Cie nie oleją tylko zmuszą wykonawcę do naprawy fuszerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te "czujniki" to są pętle indukcyjne - reagujące na żelastwo któe się nad nimi zatrzymuje.

Prawidłowo zaprojektowane i zamontowane bez probemu wykrywają także motocykle.

Jeżeli tak nie jest - uderzaj do zarządcy drogi.

Dokładnie. Pętle indukcyjne z prawdziwego zdarzenia (nie mylić z tanimi bublami) wykrywają także motocykl. A jeżeli tak nie jest, to znaczy, że zostały skonstruowane przez kretyna.

 

PS Nie uważacie, że kiedyś życie było prostsze? :lalag:

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...