Skocz do zawartości

silnik przekrecony na obrotach


bartekl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

w jakim stanie moze byc dol silnika, wal, panewki...

silnik zostal przekrecony na obrotach, uszkodzone zostaly dwa zawory.

jak i czy wogole mozna sprawdzic czy dol nadaje sie do uzytku.

 

czy po rozebraniu, golym okiem da sie stwierdzic w jakim stanie jest skrzynia biegow,

chodzi tutaj glownie o drugi bieg.

 

pytam poniewaz mam mozliwosc kupna w dobrej cenie bloku a mam wysypana dwojke u siebie.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można ocenić zużycie elementów skrzynii biegów po jej rozebraniu.

 

Pawel

 

no wlasnie czytalem, ze nie jest to takie oczywiste - uszkodzona i nowa zebatka obok ;)

 

ps. jak widzisz kombinuje bo jednak sie nie sprzedal :P

 

blok bez glowicy i jednego dekla moge kupic za 400

boje sie tylko zeby nie okazalo sie ze nadaje sie jedynie na skup metali

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w więkrzości przypadków majac dane techniczne i przysłowiową suwmiarke bez problemu dasz rade ocenić przydatnośc danej części,a co do uszkodzeń drugiego biegu całej seri yzf jak również starej fzr to uszkodzeniu nie ulegają zewnętrzne zęby trybu a wewnętrzne zapadki i wielowypusty (ulegają zukosowaniu)co powoduje wypadaniu biegu zwłaszcz przy zwiększeniu prędkości obrotowej silnika,tak więc ażeby sprawnie dokonać naprawy nie wystarczy zmienić jeden tryb ale także tryb z wielowypustem i niekiedy wodzik zmiany biegów(ulega skrzywieniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cze

 

opisywałem dawno temu podobny przypadek, przekręciłem i j*b. 3 zawory. poleciała głowica i cylinder. W serwisie nie dawali gwarancji, że wałek będzie ok nawet jeżeli gołym okiem nic nie widać. Wyszło na to ze taniej i prościej bedzie wstawić drugi sprawny uzywany silnik. Moze mnie naciągneli choc tak nie uwazam. kupili na ebay silnik i katałem 2 latka bez problemów. Silnik nie zawiódl tylko szczęście. facet mi wijechał i moto rozwalone, ja zresztą też ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bronek, wspolczucia !

bardzo sie poobijales ?

 

gikser, wiem ze chodzi glownie o te wielopusty i zapadki,

wiem tez ze nalezy wymienic rowniez zebatka z przylegajacym wielopustem.

 

nie wiedzialem natomiast czy serwisowka podaje "nominalne" grubosci dla tych elementow (?)

 

wnioskuje ze masz doswiadczenie z tymi nieszczesnymi skrzyniami.

czy efekt przeskakiwania na obciazeniu to wlasnie skrzynia czy naped ?

 

wyglada to tak..

wbijam drugi bieg przy ok 6k rpm, odkrecam do konca, na pelnym obciazeniu najpierw mi przeskakuje a nastepnie wypada na luz. czy owe przeskakiwanie to kwestia skrzyni czy napedu ? na poczatku przeskakiwala tylko na dwojce, dzisiaj kilka razy przeskoczyla na trojce :biggrin:

 

nigdy wiecej yamahy :)

Edytowane przez bartekl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zniszczone sprzegla klowe doprowadza w koncu do skrzywienia wodzika.

To nie wina Yamahy, tylko wlascicieli uzytkujacych ten motocykl niezgodnie z przeznaczeniem ( stawianie na kole) i nie umiejacy zmieniac biegow.

 

Adam M.

 

To przeskakiwanie to wlasnie objaw zniszczonych sprzegiel klowych, wypadniecie na luz to objaw ze wodzik sie juz skrzywil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zniszczone sprzegla klowe doprowadza w koncu do skrzywienia wodzika.

To nie wina Yamahy, tylko wlascicieli uzytkujacych ten motocykl niezgodnie z przeznaczeniem ( stawianie na kole) i nie umiejacy zmieniac biegow.

 

Adam M.

 

kupilem ja ze sprawna skrzynia.

 

nie stawiam na gumie.

umiem zmieniac biegi, chyba ze skrzynie yamahy wymagaja do tego specjalnych umiejetnosci.

honda, suzuki pomimo przepinania dwojki na gumie, katowniczego stylu jazdy - NIE SYPIE SIE.

 

wiec albo kierwocy jezdzacy na yamahah to ewidetna grupa antytalentow albo wina lezy po stronie producenta.

Edytowane przez bartekl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jakim stanie moze byc dol silnika, wal, panewki...

silnik zostal przekrecony na obrotach, uszkodzone zostaly dwa zawory.

jak i czy wogole mozna sprawdzic czy dol nadaje sie do uzytku.

 

Jeżeli to było delikatne przekręcenie, to na remoncie głowicy powinno się skończyć.

Jeżeli tłoki nie mają widocznych uszkodzeń mechanicznych i korbowody są proste, to powinno być ok.

 

no wlasnie czytalem, ze nie jest to takie oczywiste - uszkodzona i nowa zebatka obok

 

Jak dla mnie to jedna jest oki, a druga ma zjechane wpusty sprzęgła kłowego.

 

honda, suzuki pomimo przepinania dwojki na gumie, katowniczego stylu jazdy - NIE SYPIE SIE.

 

Z tym to różnie bywa. Ja generalnie nie narzekałem na skrzynie yamahy. Jak napisał Adam, przy odpowiednim traktowaniu nie powinno być problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...