Skocz do zawartości

Posiadacze Hondy Magna razem ( Honda VF 750 , VF750 )


Mr.DiPi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mam magne 700 z 84r 95KM

najniższe zużycie jakie odnotowałem to 5,4l najwyższe 8,5l. ale przeważnie wychodzi 7.0l

 

Mocna ta Madzia - moja 750 z 83' ma tylko 86KM

podrasowana jakoś czy takie wychodziły?

Magna V45/ Yamaha Road Star 1700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie magnowiczów :biggrin: Zwracam sie dowas z zapytaniem, czy ktos mi powie co za dziwny dzwiek dobiega z silnika ( chyba z lewej strony ) przed zagrzaniem silnika jak by cos sie obijalo o pokrywe po jakims czasie ustaje i dalej juz tego nie slychac. Wczesniej dzwiek ten byl dosc cichy ale ostatnio cos coraz glosniej to stuka. Gdzies wyczytalem ze to jakis napinacz czy lancuszek i ze to normalne ze to clychac ale tak jak napisalem jest to coraz glosniejsze i niewiem kurde co mam robic bo sie natym nieznam :sad: pozdrawiam :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. jestem tutaj nowy i co najwazniejsze niedawno kupilem motocykl VF750C Magna z 1984r,a juz zepsula mi sie stacyjka. szukam uzywanej ale dobrej stacyjki do tego motocykla. moze ktos ma na zbyciu taka stacyjke?? chetnie odkupie. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. jestem tutaj nowy i co najwazniejsze niedawno kupilem motocykl VF750C Magna z 1984r,a juz zepsula mi sie stacyjka. szukam uzywanej ale dobrej stacyjki do tego motocykla. moze ktos ma na zbyciu taka stacyjke?? chetnie odkupie. pozdrawiam.

Wpisz sobie na allegro w częściach "Magna" i wyskoczy Ci gość z miejscowości Cybinka. Spokojnie mogę go polecić, bo już parę rzeczy nie do dostania u niego kupiłem i były OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz sobie na allegro w częściach "Magna" i wyskoczy Ci gość z miejscowości Cybinka. Spokojnie mogę go polecić, bo już parę rzeczy nie do dostania u niego kupiłem i były OK.

 

dzieki za info jak wroce do domu to sprawdze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic z tego. Honda VF700 z 84r ma 82KM, niestety. Twoja również - przynajmniej wg. katalogów.

Sprzeczał się nie będę , tak mam w dokumentacji i w dowodzie rejestracyjnym, no chyba że 70.00kW to nie jest 95KM.

jest to najmocniejsza wersja 700 jaką spotkałem( powód zakupu) porównywałem się z 90KM i wymiękł, więc wcale ta moc w dokumentach nie wzbudza mojej podejrzliwości.

Piszesz że w/g katalogów 82KM a przy poszukiwaniach spotkałem modele 65KM, taka sama sytuacja z 750 występowały z różną mocą silników, że o 1100 nie wspomnę bo też jak dobrze pamiętam różnica chyba 30KM między najsłabszą a najmocniejszą

Na hamownie się nie wybieram żeby to sprawdzić, a skoro moja staruszka potrafi zawstydzić maszyny z większymi silnikami więc co tu dużo kombinować, tyle napisali wiec tą cyfrą się posłużyłem.

 

witam. jestem tutaj nowy i co najwazniejsze niedawno kupilem motocykl VF750C Magna z 1984r,a juz zepsula mi sie stacyjka. szukam uzywanej ale dobrej stacyjki do tego motocykla. moze ktos ma na zbyciu taka stacyjke?? chetnie odkupie. pozdrawiam.

Nowa stacyjka kosztuje 200zł, warto znać cenę szukając części używanych, "sprzedawcy" na alledrogo nie pochodzą chyba z tej planety i mocno przeceniają wartość posiadanych skarbów

Edytowane przez zdarecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja się przyłączę do spalania, moja maszyna pochodzi z 97r i spala najmarniej 8-10l aż się przeraziłem tym wynikiem, bo żadna gaźnikowa maszyna, którą posiadałem do tej pory tyle nie chochlowała

Wszystko zależy od tego, jak jeździsz. Jak dajesz V4 w palnik to się nie dziw, bo i 12 l/100km można zaliczyć (jak się ktoś uprze). Przy "spokojnej" keździe (tak do ok 120-140) taki wynik jest już słaby i należałoby ustawić gaźniki, a może i sprawdzić zawory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie magnowiczów :biggrin: Zwracam sie dowas z zapytaniem, czy ktos mi powie co za dziwny dzwiek dobiega z silnika ( chyba z lewej strony ) przed zagrzaniem silnika jak by cos sie obijalo o pokrywe po jakims czasie ustaje i dalej juz tego nie slychac. Wczesniej dzwiek ten byl dosc cichy ale ostatnio cos coraz glosniej to stuka. Gdzies wyczytalem ze to jakis napinacz czy lancuszek i ze to normalne ze to clychac ale tak jak napisalem jest to coraz glosniejsze i niewiem kurde co mam robic bo sie natym nieznam :sad: pozdrawiam :crossy:

Ludzie dajcie jakis znak co robic ?? Bo kurna niewiem czy moge tak jezdzic czy nie :banghead:

 

I znowu ja :) powiedzcie mi jak stwierdzic czy musze wymieniac okladziny w chamulcu bebnowym bo cos slabo dziala w mojej madzi. Wystarczyc podciagnac dzwignie zeby zmiejszyc skok ? bo odkrecialem wszystko i wydaje mi sie ze jeszcze troche tej okladziny tam jest, jest moze jakas minimalna grubosc albo cos takiego. pozdro :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie dajcie jakis znak co robic ?? Bo kurna niewiem czy moge tak jezdzic czy nie :banghead:

 

I znowu ja :) powiedzcie mi jak stwierdzic czy musze wymieniac okladziny w chamulcu bebnowym bo cos slabo dziala w mojej madzi. Wystarczyc podciagnac dzwignie zeby zmiejszyc skok ? bo odkrecialem wszystko i wydaje mi sie ze jeszcze troche tej okladziny tam jest, jest moze jakas minimalna grubosc albo cos takiego. pozdro :biggrin:

Musisz zdjąć dźwigienkę z wieloklina i przestawić w inne położenie.

Po lewej, faktycznie pod pokrywą jest łańcuszek do napędu pompy i to taki luzny ze szok, ale czy to on czy koszyk sprzęgła czy coś innego tego ci nikt na forum nie stwierdzi.

Podjedź do jakiegoś fachmana, bo może to nic takiego, ale równie dobrze może zrobić poważne szkody

 

edit: dopiero teraz zauważyłem że masz vf500, wiec nie mam pojęcia co tam jest pod pokrywą

Edytowane przez zdarecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego, jak jeździsz. Jak dajesz V4 w palnik to się nie dziw, bo i 12 l/100km można zaliczyć (jak się ktoś uprze). Przy "spokojnej" keździe (tak do ok 120-140) taki wynik jest już słaby i należałoby ustawić gaźniki, a może i sprawdzić zawory.

 

10l wyszło mi w jeździe do 7tys, więc szaleństwa w tym nie widzę, a co do sprawdzenia gaźników, świec i filtra w najbliższy weekend wszystko będzie robione, jednak do pracy silnika nie mogę sie przyczepić. Co do prędkości z jaką się poruszam to za mocno nie wiem ponieważ poprzedni właściciel miał uszkodzony licznik i go naprawiał, jednak wspomniał że może oszukiwać i mam takie wrażenie że chyba sporo oszukuje (na dniach przetestuje z nawigacją) ponieważ jak jadę 120km/h to już ostro zdejmuje mnie z fotela a i maszyna już nie ma chęci na żwawe przyspieszanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10l wyszło mi w jeździe do 7tys, więc szaleństwa w tym nie widzę, a co do sprawdzenia gaźników, świec i filtra w najbliższy weekend wszystko będzie robione, jednak do pracy silnika nie mogę sie przyczepić. Co do prędkości z jaką się poruszam to za mocno nie wiem ponieważ poprzedni właściciel miał uszkodzony licznik i go naprawiał, jednak wspomniał że może oszukiwać i mam takie wrażenie że chyba sporo oszukuje (na dniach przetestuje z nawigacją) ponieważ jak jadę 120km/h to już ostro zdejmuje mnie z fotela a i maszyna już nie ma chęci na żwawe przyspieszanie.

 

 

Coś za dużo Ci pali moją dzisiaj podkręcałem ostro powyżej 7-8 i wyszło 7,4 l/100km a masz rocznik który powinien mieć takie samo spalanie. Kolega ma 94r i też pali tyle co moja. Przy spokojnej jeździe do 120km ok. 5 litrów/100km. Spr filtr powietrza świece i synchro gaźników

Edytowane przez poolski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...