Skocz do zawartości

Posiadacze Hondy Magna razem ( Honda VF 750 , VF750 )


Mr.DiPi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Co do opon to na początku sezonu założyłem PIRELLI SPORT DEMON trzyma się drogi jak przyklejona.

 

tak jak piszesz!! po wymianie z typowych choperowych przeskok jest niesamowity, można prócz jazdy na wprost ładnie położyć się w zakręt. miałem kmpl. i latałem na nich 1,5 sezonu, przód został a tył zniknął. ale coś za coś, ogólnie bardzo dobra przyczepność i prowadzenie szczególnie na łukach i ciasnych zakrętach tył idealnie prowadzi.(na tył wchodzi 150/80-16)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poza tym co do rc 43 coś za coś obniżony moment i obcięta moc o 10 KM ale za ty spalanie rewelacyjne ( u mnie 4,5 /100 w trasie do 120 na budziu trasa 300km non stop jak się dało (prawie cały czas 7emką ) 180 km/h i wyszło 5-5,2 /100 . (vmax 210 testowana )

 

Ucieszyłeś mnie bardzo bo wybieram się w kwietni do okoła granicami PL a czytałem, że więcej pali. W związku z tym, że mam Magnę od jakiegoś miesiąca jeszcze niestety nic nie sprawdziłem tyle, że ponoć przedni hamulec to słąby spowalniacz dlatego też kupiłem przewód Hel w oplocie i chcę dokupić pompę radialną przydałyby się jeszcze zacisk przynajmniej na 3 tłoki ale to już spory wydatek i kiepskie dopasowanie.

 

A jak działają wasze przednie cham z jedną tarczą ?

Pozdro "poolski"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Magnę vf 700c z 85 roku. Przejeździłem sezon i jestem z niej bardzo zadowolony.Motocykl jest bardzo zrywny,mocny potrafi wzbudzić lęk przed słabym motocyklistą i zdziwienie przed niektórymi ścigaczami.Jest bardzo wygodny i przyjemny w prowadzeniu.Kolegą którzy pragną posiadać choppera o niezłej mocy i niskiej cenie oczywiście, w poważnym wieku gorąco polecam. Maszyna jest bardzo wdzięczna i naprawdę da się lubić.Uważam, że stare klasyczne maszyny potrafią dać wiele przyjemności w zamian za dbałość, chociaż moja Magna potrzebuje pełnego zbiornika i czyszczenia za to odpłaca mi się pięknymi wrażeniami podczas jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poolski ja nie wiem co ty chcesz od hebli mam narazie oryginalne i blokuje nieźle co do przewodu racja ale na bajzlu z metra w oplocie taniej i to samo , klocki ferrodo albo lucas zarzucić i można śmigać ( mi się marzy przód od gsxr ) . Kiedyś ktoś mówił że w intruderze nie da rady zblokować przedniego hebla (  no i by się zdziwił )<br><br>Trochę szybko biegi jej się kończą założę na sezon  zębatkę 18kę na przód i zobaczymy co będzie .<br><br>A to moje sesese<br><br>.

post-57717-0-19651000-1322666603_thumb.jpg

Edytowane przez intruzvs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poolski ja nie wiem co ty chcesz od hebli mam narazie oryginalne i blokuje nieźle co do przewodu racja ale na bajzlu z metra w oplocie taniej i to samo , klocki ferrodo albo lucas zarzucić i można śmigać ( mi się marzy przód od gsxr ) . Kiedyś ktoś mówił że w intruderze nie da rady zblokować przedniego hebla (  no i by się zdziwił )<br><br>Trochę szybko biegi jej się kończą założę na sezon  zębatkę 18kę na przód i zobaczymy co będzie .<br><br>A to moje sesese<br><br>.

 

W tej magnie brakuje faktycznie 6 biegu. Napisz koniecznie jak będzie się zachowywała po zmianie zębatki. Teoretycznie na trasie chyba powinna nieco mniej palić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie jaki podnośnik nada się do garażowego dłubania.

 

proponuję skorzystać z wyszukiwarki, temat podnośników był mocno wałkowany jakoś w ub roku

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poolski ja nie wiem co ty chcesz od hebli mam narazie oryginalne i blokuje nieźle co do przewodu racja ale na bajzlu z metra w oplocie taniej i to samo , klocki ferrodo albo lucas zarzucić i można śmigać ( mi się marzy przód od gsxr ) . Kiedyś ktoś mówił że w intruderze nie da rady zblokować przedniego hebla (  no i by się zdziwił )<br><br>Trochę szybko biegi jej się kończą założę na sezon  zębatkę 18kę na przód i zobaczymy co będzie .<br><br>A to moje sesese<br><br>.

 

No może właśnie wym klocki na lepsze wyczyszcze tłoki wym płynu na lepszy przewód w oplocie i mam pompe radialną od B-kinga to już powino dać radę orginalna pompa jakoś mięka i słabo wyczuwalny docisk. No i będę wym łańcuch z zębatkami i ciekaw jestem tej większej z przodu albo ew mniejszej z tyłu.

A poza tym ładną masz tą Magnę ;)

Moja:

mmagna1.jpg

 

Ewentualnie jaki podnośnik nada się do garażowego dłubania.

 

Coś takiego zda egzamin?

http://moto.allegro.pl/podnosnik-suzuki-intruder-c-1500-vl-1500-ls-650-i1953324519.html

 

Do mojej musiałem zrobić inne końcówki podnośnika coś w rodzaju C pod wahacz bo tak ciasno, że nic innego nie zdało egzaminu. A z tym podnośnikiem z Allegro to niewiem może uszk rury albo miskę jak widać na fotce i mało stabilny. Prędzej coś takiego uniwersalny rozstaw http://moto.allegro.pl/podnosnik-motocyklowy-stojak-do-motocykli-i1975337821.html i ewentualnie wymiana końcówek na H czy U pod wahacz tak żeby to H,U było nad pałąkami pionowymi

Edytowane przez poolski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@poolski

a gdzieś Ty się uchował w tej mieścinie?

:)

 

Byłeś pod ratuszem na Moto Mikołajach !? Jest nas 3 szt w Koszu z tym typem moto ;)

 

Co to za wydechy?

Ładnie grają?

 

Nie znalazłem na nich żadnego opisu ale ryczą nieźle w garażu przygazówka i bębenki zgrzytają.

Trochę wełny stalowej musiałem do nich wepchnąć żeby prędkość spalin zwolnić a i tak dalej rasowo ryczy.

Edytowane przez poolski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...