Skocz do zawartości

Posiadacze Hondy Magna razem ( Honda VF 750 , VF750 )


Mr.DiPi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Moja standardowo pali 5l/100km na autostrdzie przy 200 km/h 6l/100km a przy mocnym wajchowaniu manetką potrafi spalić 8l/100km ale to jakaś wersja C2 DELUXE chociaż nie widziałem różnicy ze zwykłą wersją - może gazniki wewnątrz inne i mniej przez to pali. Co do szyby to nic nie nosi jak dobrze zamontowana i nie jest wielkości żagla. :crossy:

 

Pozdro :cool:

Edytowane przez poolski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów mam honde magne 85r.potrzebuje wiedzieć wartość jaką mają dobre impulsatory oczywiście w ohma.pozdrawiam kolegów i dziekuje

sorki zapomniałem dodać vf750 v45 85r.

Edytowane przez chag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jednym zmierzyłem 498R na drugim 497R ale to nie są wartości krytyczne pewnie w manualu podają ale jest za ciepło i nie chce mi się siedzieć przy kompie .

Aaa..mam tez zepsuty i on wcale nie przewodzi

Edytowane przez zdarecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jednym zmierzyłem 498R na drugim 497R ale to nie są wartości krytyczne pewnie w manualu podają ale jest za ciepło i nie chce mi się siedzieć przy kompie .

Aaa..mam tez zepsuty i on wcale nie przewodzi

dzieki kolego ja mierzyłem moj jeden ma ok 560 ohm, drugi padł wiec kupiłem od gościa jego mają ok 490 ohm .W środe przyjdą zobaczymy czy Madzia bedzie śmigać, taka pogoda a Ona biedna w garażu ! pozdrawiam kolegów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie. Jestem tu nowy, jestem Eryk i chciałbym kupić Honde Super Magna z 1987 vt700 tą z wydechami do góry. Motocykl ma 60tys przebiegu.

 

Powiedzcie mi czy to jest ryzykowny zakup? Silnik pali na dotyk, równo pracuje czy zimny czy ciepły.

 

Prosiłbym o jakieś rady. Motocykl byłby używany na sporadyczne wycieczki na miasto i czasem za miasto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę za późno. Motocykl kupiłem.

 

Pierwsze wrażenia:

 

Motocykl trochę zaniedbany estetycznie. Po delikatnym ślizgu (rączka, dekielek tłumika i chrom kierunkowskazu oraz złamana klamka sprzęgła)

 

Motocykl pali bardzo ładnie na zimnym, wiadomo trzeba dać ssania, na ciepłym także bardzo ładnie.

Silnik pracuje równo i nie szarpie.

 

Ale jest problem który mnie nie pokoi.

Mianowicie gdy ruszam lekko puszczając sprzęgło jest słyszalne stuknięcie w okolicy napędu pod siodłem. Dzieje się to na każdym biegu ale najbardziej na tych niskich oraz gdy puszczam gaz. Nie wiem jak to określić, jak dla mnie taka chwila bezwładności i stuknięcie jakby tryby w siebie uderzyły. Motocykl normalnie później już ciągnie tylko podczas odkręceniu i zakręceniu gazu jest stuknięcie.

 

Kolejne pytanie jakim olejem zalewacie motocykle? Wiem że 10w40 ale może pokierujecie też marką. Do samochodów od zawsze leję MOTULa.

 

Dziś jak zdążę to wymienię olej w kardanie bo kupiłem od faceta który prawie nim nie jezdził i wątpie żeby coś wymieniał.

I tu też są sprzecznie informacje. Znalazłem 2 manuale do SM vt700 '87. W jednym jest 130cc a w drugim 150cc oleju SAE80W. Którym się sugerować???

Kupiłem Liqui Moly GL5 SAE80W.

 

Proszę o jakieś opinie ludzi którzy mają Super Magnę... Ewentualnie kontakt do kogoś kto w pobliżu Tarnowskich Gór (Śląska) ma taki motocykl.

 

Zapomniałem jeszcze dodać:

Posiada ktoś może klamkę do sprzęgła??? Czy mogę kupić jakiś zamiennik z innego modelu albo jakieś uniwersalne? Są na portalach aukcyjnych uniwersalne regulowane z anodowanego aluminuim, z bajerami typu składanie przed złamaniem w razie upadku itp.

Edytowane przez Eriksson92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sewis hondy i powinieneś mieć panewki. jak rozbierzesz są oznaczone kolorami.

No i mam podobny problem, Honda Daszuta w Olsztynie powiedzieli że nie mają nawet dokumentacji do tak starych modeli i niewiele pomogą ,

Ma ktoś namiary na taki serwis Hondy żeby kupić panewki?

p.s. silnik 750 rc07

Edytowane przez zetes66

Magna V45/ Yamaha Road Star 1700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam podobny problem, Honda Daszuta w Olsztynie powiedzieli że nie mają nawet dokumentacji do tak starych modeli i niewiele pomogą ,

Ma ktoś namiary na taki serwis Hondy żeby kupić panewki?

p.s. silnik 750 rc07

może ; honda plaza warszawa, kumate chłopaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam podobny problem, Honda Daszuta w Olsztynie powiedzieli że nie mają nawet dokumentacji do tak starych modeli i niewiele pomogą ,

Ma ktoś namiary na taki serwis Hondy żeby kupić panewki?

p.s. silnik 750 rc07

 

a co CI da kupno panewek z hondy jak pasowania są na .001? Będziesz dobierał do oznaczeń korbowodów tak jak polecają tutaj wszyscy a na koniec rozbierzesz ten silnik po 3tys km żeby zobaczyć że panewka od nówki nierówno siada?

 

Te oznaczenia są dobre ale tylko dla nówka elementów. Myślisz że otwór w korbowodzie się nie wypracowuje? otóż się wypracowuje.. polecisz po kodach z serwisówki i silnik też długo może nie pojeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...