Skocz do zawartości

Posiadacze Hondy Magna razem ( Honda VF 750 , VF750 )


Mr.DiPi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość smolax71

A nie napisałeś najważniejszego ile zapłacił i czy z PL czy sprowadzał np. z Holandii ?

kolega znalazł go w Holandii, wersja USA, odkupiony od pierwszego właściciela w Holandii :), który sprowadził go w 1992 roku

z transportem wyszło troszkę poniżej 6 tyś PLN

wydaje się być dobra okazja

takie już będą coraz rzadsze

Edytowane przez smolax71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość smolax71

kuzyn dziś kupił V65 1986 rok :) , mały przebieg full oryginał

nowy akumulator i po czyszczeniu gaźników i synchronizacji

pięknie chodzi... miękko i cicho, silnik jak nowy, a zmiana biegów to bajka jakby mniejszy skok i lekko, bez zgrzytów :)

... w porównaniu do mojej

tylko cała do polerki a lakier czarny prawie idealny, oryginalny

;) lekko zazdroszczę

aaa

wstawię zdjęcie ... zwróćcie uwagę na kolanka ... i w ogóle :)

post-67480-0-91415800-1374950941_thumb.jpg

Edytowane przez smolax71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość smolax71

A moze chce tanio sprzedac?

 

-------------------------------------------------------

Sorry za brak polskich znakow ale pisze z telefonu

haha

co to znaczy tanio ?

ale może ... na pewno nie teraz, może za 3 tygodnie a może na koniec sezonu, zapytam kuzyna jak wróci z....

ale niechętnie bo liczę na tę Magnę za rok :)

mój dobrze chodzi ale w porównaniu do tej to ''rzęch'' , ta V65 chodzi, jak miałem kiedyś, CB250 hahahaha mięciutko i cicho :)

i rocznik najlepszy 1986 po ostatecznych poprawkach silnika i w ogóle ostatni w tej ramie - trudno już taki znaleźć i z takim przebiegiem i w oryginale !!!

Edytowane przez smolax71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A moze chce tanio sprzedac?

 

 

-------------------------------------------------------

 

Sorry za brak polskich znakow ale pisze z telefonu

 

 

haha

co to znaczy tanio ?

ale może ... na pewno nie teraz, może za 3 tygodnie a może na koniec sezonu, zapytam kuzyna jak wróci z....

ale niechętnie bo liczę na tę Magnę za rok :)

mój dobrze chodzi ale w porównaniu do tej to ''rzęch'' , ta V65 chodzi, jak miałem kiedyś, CB250 hahahaha mięciutko i cicho :)

i rocznik najlepszy 1986 po ostatecznych poprawkach silnika i w ogóle ostatni w tej ramie - trudno już taki znaleźć i z takim przebiegiem i w oryginale !!!

 

Ja wlasnie mam takiego samego tylko troszke bardziej zmeczony zyciem...

Silniczek jest dopieszczony i dziala jak nalezy, jedynie kupa drobiazgow pozmienianych przez poprzedniego wlasciciela mnie drazni. A jak tak podliczylem te drobiazgi typu lampa, kierunki, lusterka, kiera i takie pierdoly to wyszlo z 4tys to sie przerazilem. Wiec jakby taka ladna w oryginale sie trafila to chyba bym sie skusil. No i w jedynie slusznym kolorze oczywiscie.

Wiec jak bylaby na handel to daj znac.

 

-------------------------------------------------------

Sorry za brak polskich znakow ale pisze z telefonu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość smolax71

Ja wlasnie mam takiego samego tylko troszke bardziej zmeczony zyciem...

Silniczek jest dopieszczony i dziala jak nalezy, jedynie kupa drobiazgow pozmienianych przez poprzedniego wlasciciela mnie drazni. A jak tak podliczylem te drobiazgi typu lampa, kierunki, lusterka, kiera i takie pierdoly to wyszlo z 4tys to sie przerazilem. Wiec jakby taka ladna w oryginale sie trafila to chyba bym sie skusil. No i w jedynie slusznym kolorze oczywiscie.

Wiec jak bylaby na handel to daj znac.

 

-------------------------------------------------------

Sorry za brak polskich znakow ale pisze z telefonu

ok, dobrze

ale dalej mam za uszami to, że będzie moja !!! jechałem nią !!! zaraz po przywiezieniu z Holandii... !

ale nie jest moja...i dam znać kuzynowi ... ( choć to ja pilnowałem całej transakcji kupna )

on zaufał mi w pełni :) oczywiście :)

także przekażę mu oferty kupna... :(

i zdradzę coś dodatkowo - kuzyn myśli, marzy, o VMAX 1998-1999 ...

to ja trochę go namówiłem na ten konkretny v65 :) z możliwością odkupienia za rok :)

 

kuzyn dał znać, że za 8500 zł by oddał... :( ( na szczęście dla mnie, to nie ''tanio'' )

nawet go jeszcze nie widział, nie jechał :(

Edytowane przez smolax71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm 8500 to musialbym go poogladac, a nie jak zazwyczaj jade zeby kupic. Ale cena do zaakceptowania jak byloby wszystko ok. Tylko raczej mysle bardziej po wakacjach bo trzeba przejrzec przed jazda. A teraz trzeba jezdzic poki pogoda jest.

 

-------------------------------------------------------

Sorry za brak polskich znakow ale pisze z telefonu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość smolax71

Hmmm 8500 to musialbym go poogladac, a nie jak zazwyczaj jade zeby kupic. Ale cena do zaakceptowania jak byloby wszystko ok. Tylko raczej mysle bardziej po wakacjach bo trzeba przejrzec przed jazda. A teraz trzeba jezdzic poki pogoda jest.

 

-------------------------------------------------------

Sorry za brak polskich znakow ale pisze z telefonu

Lublin - Kluczbork prawie 400 km ...

Magna przywieziona i stoi w garażu nieruszana - kuzyna nie ma.

Ale też biedna długo stała w Holandii - jak pchałem ją to był duży opór jakby hamulce lekko trzymały - pewnie klocki szrot

albo po prostu pojeździć i dotrzeć,

centralny podnóżek zapieczony, nie chce wracać do góry, trzeba podciągnąć z oporem - kolejny dowód ''nieruszania''

na pewno wszystkie płyny i oleje do wymiany

całość to w 100 % oryginał

o ile pamiętam to uszkodzona tylko prawa tylna guma kierunkowskazu i jedna zaślepka zabezpieczająca uszczelniacz lagi (ze starości)

napisz mail to podeślę więcej zdjęć i powinienem dostać od żony kuzyna filmik jak przejechałem się Magną na próbę

[email protected]

drugi boczek Magny;

post-67480-0-12609600-1375114735.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o oponkę jest wszystko OK.

Wydechy - nie wiem co to jest, nie ma na nich żadnego oznaczenia. Puste rury z osłonami chromowanymi tylko. :biggrin:

 

Proszę bardzo tylko nie wiem czy o taki bok chodziło ...

witam.sa wkladales to kóleczko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość smolax71

Panowie, do handlu jest giełda ewentualnie pw do indywwidualnych ustaleń

jsz

Przepraszam

Wydawało mi się, że powinienem o tej Magdzie napisać... moja wina, nie mój motocykl, ale jestem ''w szoku '' jak nią pojechałem :)

Przepraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, taki trochę domorosły mechanik, który też przerabiał moją Magnę

 

Ostatnio zauważyłem w oryginalnej Magnie z 97r, że ma dwie linki podpięte do rolgazu a u mnie jest tylko jedna i zastanawiam się co to za ustrojstwo ???

 

 

Jak Ci się podczas jazdy zawieszą przepustnice i nie będziesz mógł zamknąć gazu wtedy się przekonasz po co jest druga linka :biggrin:

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o pomoc mechanika :)

od początku;

wymieniłem przepustnice wraz z membranami (stare popękały) na oryginalne, kupiłem ''cały gaźnik'' i przełożyłem

(tego gaźnika nie mogę założyć - jest z inną ''górą'' oraz ogólnie gorszy od mojego)

przy okazji czyszczenie i przedmuchanie gaźników, dysz, itp

wkładam i na ssaniu zapala tylko nie mogę ssania wyłączyć, musi być mniej więcej do połowy linka ssania zaciągnięta

zrobiłem blokadę ssania :(

rozumiem, że ma za mało paliwa...?

nic nie daje dolna centralna czarna śruba, może minimalnie pomaga ustawić 1300 obr

silnik normalnie chodzi, ładnie się wkręca do 10 tyś obr i spada z obrotów, pali w cyklu mieszanym 7 do 8 l/100km

śrubki regulacyjne główne miałem zaślepione

post-67480-0-21505900-1375987859.jpg

wydłubałem zaślepki i zapisałem ilość obrotów każdej z nich : 1,75 1,75 2,25 2,75 ( 1/2/3/4 cylinder)

no i próbuję regulować - wszystkie na raz, o tyle samo :

np 1 obrót w prawo

lub 2 w prawo

lub 1 w lewo

i w sumie nic to nie daje... :(mniej więcej najlepiej chodzi na tym co było plus 1/4 obrotu w prawo

ale dalej linka ssania na blokadzie

czy jest inna możliwość podania większej dawki paliwa ?

gdzie ?

może jakieś dysze trzeba wymienić ???

może to wina pływaków ? może mają zły poziom ???

jak się sprawdza poziom paliwa na pływakach ? - już sprawdziłem, trzeba wyciągnąć całość, zdjąć przykrywki i takim przyrządem mierzy się wychylenie pływaków do zaworka - ok 7,2 mm... :(

proszę o pomoc

Edytowane przez smolax71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...