Skocz do zawartości

Posiadacze Hondy Magna razem ( Honda VF 750 , VF750 )


Mr.DiPi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak pusciły uszczelniacze to ja sobie dorabiam wszystko w G&G Treading dajesz starą i dorabiają nowe.

smolax71 daj gdzies manuale na FTP - przydały by się.

 

Dzisaij dorobiłem śruby do synchronizacj gaźników, jak je ustawie to wstawię fotki jak się ustawia bez wakumetrów, na rurkach do jednego gaźnika. wcześniej ustawiałem w ten sposób Katanę i GPZ

 

img191q.jpg

przed czyszczeniem

img192z.jpg

Po czyszceniu a przed polerowaniem

Edytowane przez remus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka manuali do rocznika 1993 - 2003

Byłbym chętny!

poolski czy to twoje wydechy wiszą na Allegro? to znaczy,że zmieniłeś na cichsze ? jaką opcje zastosowałeś ,bo moje też są trochę za głośne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość smolax71

Jak pusciły uszczelniacze to ja sobie dorabiam wszystko w G&G Treading dajesz starą i dorabiają nowe.

smolax71 daj gdzies manuale na FTP - przydały by się.

 

Dzisaij dorobiłem śruby do synchronizacj gaźników, jak je ustawie to wstawię fotki jak się ustawia bez wakumetrów, na rurkach do jednego gaźnika. wcześniej ustawiałem w ten sposób Katanę i GPZ

 

img191q.jpg

przed czyszczeniem

img192z.jpg

Po czyszceniu a przed polerowaniem

 

Każdy kto chce moje manuale proszę na mail - [email protected]

 

Wstawiłem na chomikuj , smolax71 , dokumenty...

 

Magna i Sabre 1982-1987 V45 i V65 (ponad 400 stron).

Specjalnie zalogowałem się za granicą żeby mieć dla Was ...

 

:)

Edytowane przez smolax71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów :biggrin: mam mały problem z moja Honda vf500c... czy ktos mi powie gdzie moge dostac tarcze hamulcowa bo niestety jest to chyba towar deficytowy bo nawet na wymiar w moim sklepiku mi nie dopasowali :sad: albo moze ktos wie z czego napewno by pasowalo. Bardzo prosze o pomoc bo juz mi brakuje pomysłow :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm bo juz jest dosc zjechana pozatym na niej pisze ze ma miec minimum 4 mm wiec raczej wyszlifowanie jej odpada kupilem tylko klocki wiec jesli nic nie znajde to bedzie mi musialo to wystarczyc. Chodzi mi o przednia tarcze bo z tylu mam bemben

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzaly z wydechu powodowane sa za uboga, a nie za bogata mieszanka i watpie czy uda sie je zlikwidowac calkowicie przeregulowujac gazniki.

Wyrzucajac przegrody z tlumikow zmieniasz ich dzialanie w taki sposob ze praca silnika na niskich i srednich obrotach sie pogarsza ( tracisz

"doladowanie" od strony wydechu majace za zadanie nie wypuszczanie swiezej mieszanki do ukladu wydechowego w fazie "przplukania" komory

spalania gdy zarowno zawory ssaca jak wydechowe sa otwarte, oraz podwyzszasz temperature zaworow wydechowych. )

 

No ale za to masz glosniejszy wydech, cos za cos :).

Na twoim miejscu sprawdzilbym rowniez stan uszczelek w glowicach w miejscach wejsc rur wydechowych - brak szczelnosci tam tez jest czesta przyczyna strzalow przy zejsciu z obrotow.

 

Kolega z problemem sprzeglowym - wymontuj wysprzeglik z silnika nie rozlaczajac hydrauliki i lekko naciskajac klamke sprzeg;la

sprawdz czy wysprzeglik reaguje. To pokaze czy problem jest w instalacji wyciskania czy w samym sprzegle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzały z tłumika to za bogata miesznaka, której całkowicię w gaźniku nie dasię wyeliminować ponieważ gaźik działa na efekcie Venturiego i paliwo jest podawane cały czas. więc wiąże się to z nie dopalaniem miesznki. Procesy zachozące w czasie spalania paliwa o bogatej mieszance wytwarzają wysoką ilość CO (telenek to gaz palny dla przypomnienia, taki sam efekt da opóźnienie zapłonu) z tego względu motory emitują więcej HC i N2. Mieszanka jest dopalana już w tłumikach, dlatecho gaźnikowce strzelają po ujęciu akcelerometru.

Edytowane przez remus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze uzylem skrutu myslowego ktory nie bardzo zadzialal.

Tak to jest niespalona mieszanka tyle ze w normalnej sytuacji nie ulegla by ona zaplonowi od goracych rur wydechowych z powodu za malej ilosci powietrza przy odjeciu gazu. Przeciek w ukladzie wydechowym powoduje ze ta czesc mieszanki dostaje odpowiednia ilosc powietrza zeby ulec zaplonowi - stad strzaly.

Czyli nastepuje gwaltowne zubozenie mieszanki dostajacej sie do rury wydechowej z powodu przecieku i jej zapalenie.

Wzbogacenie mieszanki w gaznikach moze wyeliminowac ten problem, ale latwiej zlokalizowac i usunac przeciek powietrza w wydechu.

 

Jeszcze jedna uwaga - paliwo z gaznika jest podawane caly czas to prawda, ale zeby dostac sie do wydechu musi przejsc przez komore spalania a swieza mieszanka ma taka szanse tylko w fazie przeplukania o ktorej pisalem wyzej.

Przelotowe, a jeszcze bardziej wyprute fabryczne tlumiki przez radykalne zmniejszenie ich "back pressure" pozwalaja na dostanie sie wiekszych ilosci niespalonej mieszanki do ukladu wydechowego i jednoczesnie zubozaja mieszanke przez wpuszczenie wiekszej ilosci powietrza bezposrednio pod zawor wydechowy, tak ze ich dzialanie nawet gdy uklad jest szczelny zwieksza tendencje silnika do strzelania przy odjeciu gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbym chętny!

poolski czy to twoje wydechy wiszą na Allegro? to znaczy,że zmieniłeś na cichsze ? jaką opcje zastosowałeś ,bo moje też są trochę za głośne.

 

Dostałem prawie nowe oryginalne. Te na sprzedaż z USA mają wewnątrz wkłady wyciszające które dodatkowo sam jeszcze trochę wyciszyłem. Na oryginalnych szału nie ma chodzi jak MZ ale o wiele ciszej. Tamte brzmiały fajnie na objazd w koło komina ale na dalekie trasy nie za bardzo szczególnie dla kolegów z tyłu ;).

 

hmm bo juz jest dosc zjechana pozatym na niej pisze ze ma miec minimum 4 mm wiec raczej wyszlifowanie jej odpada kupilem tylko klocki wiec jesli nic nie znajde to bedzie mi musialo to wystarczyc. Chodzi mi o przednia tarcze bo z tylu mam bemben

 

Tarcze można dorobić na zamówienie wysyłając oryginał bez problemu dorobią

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?/topic/113102-tarcze-hamulcowe-nowego-typu/

Edytowane przez poolski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem do tego goscia z tej rozmowy co mi podales ale minely juz cztery dni i nic nie odpisal moze juz jest nie aktywny bo z tego co widze to ten post od niego jest z 2009 roku :sad: ktos ma moze jakies inne namiary kogos kto dorabia tarcze na zamowienie ????? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...