Skocz do zawartości

Posiadacze Hondy Magna razem ( Honda VF 750 , VF750 )


Mr.DiPi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i moje pytanie do Spec-Mechanik zawracam gitarę ale jest to dla mnie istotnie czy zakręca się korek z bagnetem do spr poziomu oleju czy tylko przykłada bez zakręcania. Po sprowadzeniu z USA wydawało mi się, że miała jakby za dużo oleju w stosunku do opisu w manualu z tym, że manual do 1994 a moja 2000 jeszcze na dodatek nietypowa C2 ?

Edytowane przez poolski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i moje pytanie do Spec-Mechanik zawracam gitarę ale jest to dla mnie istotnie czy zakręca się korek z bagnetem do spr poziomu oleju czy tylko przykłada bez zakręcania. Po sprowadzeniu z USA wydawało mi się, że miała jakby za dużo oleju w stosunku do opisu w manualu z tym, że manual do 1994 a moja 2000 jeszcze na dodatek nietypowa C2 ?

 

W ŻADNYM motocyklu wyprodukowanym w kraju Kwitnącej Wiśni nie wkręca się bagnetu w celu sprawdzenia prawidłowego poziomy oleju a pomiar dokonujemy w motocyklu stojącym w pionie na obu kołach !!!

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może komuś się przyda

"manual -obsługa" przetłumaczony do Magna 700 1984-86

 

http://foto.onet.pl/3zlnm,s1xngxwk1sk8,1,1,640,400,fotoalbum_podglad.html

 

p.s.Poszukuję "manual -naprawa" do magny z lat 80- tych przetłumaczony.

Jak ktoś ma to niech się podzieli, ewntualnie kupię

Edytowane przez zetes66

Magna V45/ Yamaha Road Star 1700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zalaniu oleju w/g manuala jest stan, ale na wkręconym bagnecie a moto na stopce centralnej, natomiast na kołach i wykręcononym to tak raczej biednie(wiec leje ze 3 setki wiecej).

Jak to ma być na wykręconym i na stopce to potrzeba z 1l więcej niż manual podaje, coś mi tu nie pasuje...

Edytowane przez zdarecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia (dokładnego) uzwojenie wirnika każda lamela osobno i czy któraś nie ma przebicia na masę

Odnośnie ponownego sprawdzenia rozrusznika przyznaję rację - przyczyna - jedna szczotka nie była za dokładnie przylutowana, przy rozbieraniu odpadła - moje niedopatrzenie przy wymianie szczotek

teraz kręci OK'

Uzwojenie zbadałem zapobiegawczo tak jak manual przewiduje - lamelka do lamelki ma być około 0-1ohm czyli prawie jak zwarcie, lamelka do masy całkowity brak przepływu

 

Co do oleju to ja nigdy nie patrzę ile pisze manual tylko leję do prawidłowego poziomu, bo jeszcze nigdy w żadnym pojeździe nie weszło tyle oleju ile podaje instrukcja, zawsze mnie lub więcej. Może nie każdy wie ale przy najmniej w magnach z lat 80' spuszcza się olej w dwu miejscach:

post-49123-0-44603000-1352568562_thumb.jpg

Magna V45/ Yamaha Road Star 1700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może niech fachowcy odpowiedzą , bo ja amator dokręcam ręką tak średnio i jest git (to nie głowica)

 

za słabo dokręcona głowica doprowadzi do wydmuchania uszczelki

za słabo dokręcony filtr oleju doprowadzi Cię w najlepszym wypadku do gipsu ( o gorszych przypadkach nie wspomnę)

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15-20 Nm to spokojnie ręką i nawet nie przyszło by mi do głowy żeby sięgać po klucz, jeżeli ktoś nie ma wyczucia zawsze może zrobić test dokręcając ręką i sprawdzając kluczem(pewnie sie okaże ,że ręką jest mocniej).

 

p.s. uszczelkę trzeba lekko posmarować olejem

Edytowane przez zdarecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-ja dawno nie widziany paprykarz pozdrawia wszystkich mi bliskich ślązaków,górali,kaszubów,mazurów,łęków,tatarów i etc.(oraz gniezno,bo się obrazi) wspólne dyskusje wzmacniają więzi tym bardziej, że temat wspólny. różne poglądy na temat napraw każdy może po swojemu analizować i się z nimi zgadzać lub nie, a zrobi jak uważa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie ! Mam nadzieję, że w mojej nie ma spustu oleju też w głowicy bo znaczyło by to o słabej wymianie oleju ostatnim razem ?

Może nasz Spec Mechanik coś wie na ten temat ?

Edytowane przez poolski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...