Skocz do zawartości

Posiadacze Hondy Magna razem ( Honda VF 750 , VF750 )


Mr.DiPi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie.

Chciałbym się dowiedzieć jakich modeli i firm kasków uzywacie przy swoich Choperkach??

Ja jako początkujący zamierzam kupić AGV K-3 co wy na to?? KASK AGV

 

 

jak zaczynasz to sam się przekonasz że po kilku sezonach będziesz miał kilka. osobiście polecam kask z podnoszoną szczęką i dodatkową ciemną szybką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki.... Kupiłem K-3 AGV całkiem fajnie się jedzie w nim :)

 

Czy ktoś mi pomoże bo nie mogę nigdzie znaleźć przewody zapłonowe do mojej VF 750C RC09 1984.

Wczoraj wieczorkiem jak grzebałem przy "madzi" to znalazłem przetarty przewód wysokiego napięcia...

 

Dzięki za pomoc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki.... Kupiłem K-3 AGV całkiem fajnie się jedzie w nim :)

 

Czy ktoś mi pomoże bo nie mogę nigdzie znaleźć przewody zapłonowe do mojej VF 750C RC09 1984.

Wczoraj wieczorkiem jak grzebałem przy "madzi" to znalazłem przetarty przewód wysokiego napięcia...

 

Dzięki za pomoc..

 

Dziwią mnie ludzie, którzy non stop wypytują o rzeczy, które swobodnie można samemu znaleźć czytając forum. Kask, przewody... . Czy już teraz lenistwo jest górą? A może czytać się nie chce? Gdzie zaradność? Ja już magny nie mam ale czytając od początku to forum o magnach znalazłem wszystko a nawet więcej niż się spodziewałem, łącznie z linkiem do fichków magny gdzie każda część jest opisana, numerem i nawet podana jest dostępność i cena. Internet, internet, internet, zasobna kieszeń i magnę można niemal skompletować w częściach zamiennych. Tylko trzeba zacząć szukać... .

I pomyśleć, że gdy internetu nie było to człowiek też sobie radził z motorem i to wcale nie gorzej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwią mnie ludzie, którzy non stop wypytują o rzeczy, które swobodnie można samemu znaleźć czytając forum. Kask, przewody... . Czy już teraz lenistwo jest górą? A może czytać się nie chce? Gdzie zaradność? Ja już magny nie mam ale czytając od początku to forum o magnach znalazłem wszystko a nawet więcej niż się spodziewałem, łącznie z linkiem do fichków magny gdzie każda część jest opisana, numerem i nawet podana jest dostępność i cena. Internet, internet, internet, zasobna kieszeń i magnę można niemal skompletować w częściach zamiennych. Tylko trzeba zacząć szukać... .

I pomyśleć, że gdy internetu nie było to człowiek też sobie radził z motorem i to wcale nie gorzej...

 

 

piszesz chyba tylko dla licznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki.... Kupiłem K-3 AGV całkiem fajnie się jedzie w nim :)

 

Czy ktoś mi pomoże bo nie mogę nigdzie znaleźć przewody zapłonowe do mojej VF 750C RC09 1984.

Wczoraj wieczorkiem jak grzebałem przy "madzi" to znalazłem przetarty przewód wysokiego napięcia...

 

Dzięki za pomoc..

Kupowałem w jakimś sklepie moto ( z cyklu "wszystko dla motóra") na metry, jedynie fajki z Klasy czy innego interneta.

 

pis(s) off🦆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszesz chyba tylko dla licznika.

 

Nie. Bardzo się mylisz kuczwelek. Na początku wystartowałem z wielkim zainteresowaniem na tym forum a teraz już rzadko wchodzę. Leję na licznik. Co niby ma określać? Nabić sobie go można w tematach przy piwie i nie tylko. Z resztą szufladkuj sobie mnie jak chcesz. Chciałem jedynie zwrócić uwagę, że posiadacz magny jak przeczyta od początku do końca to co stworzyli właściciele hondy magny to znajdzie więcej niż się spodziewał.

 

Nie po liczniku można poznać człowieka a po tym co pisze.

Przepraszam za wykroczenie poza temat forum Honda Magna.

Powodzenia życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arnidude,popieram :clap:

 

 

ok. jak świeży gość pyta to można mu podpowiedzieć, naprowadzić na str. itp. albo przemilczeć, ale kazać czytać wszystko, jak wiem to podpowiem ,a nie zrypie- w końcu pomagamy sobie. pozdrawiam wszystkich jeżdżących MAGNIAKÓW !!!! :crossy:

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o zrypanie. Zobaczcie jak fajnie się czyta tą historię. Mi odżyła wręcz miłość do VF. Jest tyle informacji już tutaj. Każdy każdemu pomaga. I nagle co kilka postów pojawiają się te same pytania. Gdzie dostanę części, gdzie serwisówkę itd. To forum stanie się mega nudne gdy będą takie seryjne pytania. Odechce się odpowiadać. Więc zachęcam: warto czytać!

 

Natomiast dla Magniaków mam ciekawe info. Trochę się obawiam, że mnie wyśmiejecie no ale trudno. Ostatnio wczytałem się w jakąś anglojęzyczną stronę, gdzie jest multum modeli motocykli. W specyfikacji podają historię modelu i jest informacja o czasie przejazdu 1/4 mili dla większości moto. Ku memu zdziwieniu moja latająca cegła ma o niecałą sekundę gorszy wynik! No i patrzcie bema z 2001 i VF1100C z 1983. I moc większa i wtrysk paliwa i strach mówić co jeszcze a mimo to V65 jest lepsza. Choć wydawało mi się, że bema ma lepszego kopniaka. Co więcej niewiele jest motorów, które biją V65. Więc zobaczcie jaką wspaniałą maszynę macie! :notworthy:

Kuczwelek na tej stronie poniżej możesz zobaczyć wykres z hamowni i porównać ze swoim wynikiem. Oczywiście tu jest fabrycznie nowy motor.

http://www.magnaownersoftexas.com/v65/v65article.htm

Na dole też jest info o biciu rekordu na 1/4 mili w porównaniu z GPZ1100

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o zrypanie. Zobaczcie jak fajnie się czyta tą historię. Mi odżyła wręcz miłość do VF. Jest tyle informacji już tutaj. Każdy każdemu pomaga. I nagle co kilka postów pojawiają się te same pytania. Gdzie dostanę części, gdzie serwisówkę itd. To forum stanie się mega nudne gdy będą takie seryjne pytania. Odechce się odpowiadać. Więc zachęcam: warto czytać!

 

Natomiast dla Magniaków mam ciekawe info. Trochę się obawiam, że mnie wyśmiejecie no ale trudno. Ostatnio wczytałem się w jakąś anglojęzyczną stronę, gdzie jest multum modeli motocykli. W specyfikacji podają historię modelu i jest informacja o czasie przejazdu 1/4 mili dla większości moto. Ku memu zdziwieniu moja latająca cegła ma o niecałą sekundę gorszy wynik! No i patrzcie bema z 2001 i VF1100C z 1983. I moc większa i wtrysk paliwa i strach mówić co jeszcze a mimo to V65 jest lepsza. Choć wydawało mi się, że bema ma lepszego kopniaka. Co więcej niewiele jest motorów, które biją V65. Więc zobaczcie jaką wspaniałą maszynę macie! :notworthy:

Kuczwelek na tej stronie poniżej możesz zobaczyć wykres z hamowni i porównać ze swoim wynikiem. Oczywiście tu jest fabrycznie nowy motor.

http://www.magnaownersoftexas.com/v65/v65article.htm

Na dole też jest info o biciu rekordu na 1/4 mili w porównaniu z GPZ1100

 

 

temat hamowni w moich okolicach na kilku forach jest na topie. kilka różnych serwisów bije się o klienta i wszyscy robią testy. jeżeli chciałem mieć przybliżone info to dość długo szukałem danych które podają moc

na kole!! wiadomo, że dane firmowe to coś zupełnie innego po innych przelicznikach i parametrach. dla mojej 1100 znalazłem więc te 100 km z koła. domyślam się, że każda hamownia podała by mi inne wyniki

ale tak jak pisałem wyszło 92km. co do osiągów, odejście do 100 dziś nie robi wrażenia jakieś 4,3 i enduro mają lepsze ALE 1/4 to coś innego, tu silnik pokazuje co potrafi i szczena opada!!!! :wink:

 

 

 

 

 

tu jest coś kool;na końcu gażniki!!!!!; http://www.improvelife.info/v65/tests/drool.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

92 to dobry wynik. Moto ma przecież 26 lat!

1/4 to też sprzęgło czyli start, skrzynia no i umiejętności. Ten koleś co wykręcił najlepszy czas na V65 to był zawodowiec ale jechał z 8 razy i wyniki różniły się do 1 s. Ale mimo wszystko wykręcił świetny czas.

 

Zerknijcie na tą stronę.

http://www.totalmotorcycle.com/downloads/c...ancecharts1.htm

Nie ma tu V65 z wynikiem 10,84 ale są inne. Warto zerknąć gdzie plasuje się Magna. Choć nie wiem czy są to najlepsze czasy biorąc pod uwagę duże rozbieżności wyników samej Magny.

Bardzo ciekawy jest fakt, iż podane są prędkości na mecie. I jak się okazuje największa wykręcona prędkość ma się nijak do czasu pokonania tego dystansu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos moze powiedzieć dla czego moja magna vf750 84r. na pełnym zbiorniku przejechała zaledwie 92km ?!? czy to normalne spalanie?! jeżeli nie to co może być przyczyną i gdzie poszukać ?? Dziękuję

 

 

tak to normalne spalanie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos moze powiedzieć dla czego moja magna vf750 84r. na pełnym zbiorniku przejechała zaledwie 92km ?!? czy to normalne spalanie?! jeżeli nie to co może być przyczyną i gdzie poszukać ?? Dziękuję

A nie było to czasem 92 mile?Chociaż i w tym wypadku to coś za dużo.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...