Skocz do zawartości

Jaki chopper dla wysokiego faceta ? Pomóżcie w wyborze.


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam.

 

Chcę kupić sobie choppera, ale nie wiem za bardzo jaki był by dla mnie najlepszy. Jestem wysoki (188 cm), ale także nie będę jeździł na nim sam ( no - może czsami ;-) ) Jestem początkującym motocyklistą, więc w gre wchodzą raczej pojemności 500 - 800 ( to dla początkującego chyba nie za dużo, jak na choppera?). Mogę się pozbyć kwoty do 8 tys. zł. Myślałem o Yamaha Virago 535, ale nie wiem, czy nie będzie za mała dla mnie. No i nie wiem jeszcze na jaki rocznik moge sobie pozwolic za tą cenę - oferty są bardzo zróżnicowane. Nie chciał bym od początku inwestować w niego z powodu usterek eksploatacyjnych, tylko pojeździć chociaż troche bez problemów :-)) A tak w ogóle, to liczę na waszą pomoc, gdyż przeglądając forum zauważyłem, że od wielu z was można uzyskać bardzo profesjonalną pomoc w wyborze. Pomóżcie. Jestem otwatry na wszelkie rady.

 

Pozdrawiam wszystkich miłoścników jednośladów.

 

P.S. Czy warto pomysleć o sprowadzeniu go z zagranicy? Jak to się kalkuluje - można coś zaoszczędzić w stosunku do kupowanego w polsce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

O Virago 535 raczej zapomnij ze względu na wzrost. Ja sam ujeżdżam takowy sprzęt, ale mam tylko 170cm (w pionie) i dla mnie jest OK, ale kiedyś wyższy kumpel wsiadł na niego i wyglądał jakby siedział na skuterku, kolana do brody podciągnął i stwierdził że troszkę za mały dla niego. Jeśli już to może Virago 1100, chociaż dużo jak na początek ale można dać sobie radę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o rozmiar to rozważ Hondę VT750C ze starszych roczników '83-'87. Motocykle raczej trwałe i niekłopotliwe w eksploatacji. Sam miałem VT500C podobnej konstukcji i bardzo ją sobie chwaliłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 185 cm i mialem okazje zrobic 500 km wraz z pasazerem , moja dziewczyna 174 cm wzrostu na Dragstarze 650.

Powiem Ci ze to bardzo wygodny motocyk(dosc duzy jak na pojemnosc)l, fajnie sie prowadzi i dla poczatkujacego chyba dobry bo nie grzeszy moca i przyspieszeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie musi to być V Twin to może Yamaha Maxim ? Honda CB Night Howk? Kawasaki ZL 600/900 Eliminator?Honda Shadow? Ja mam 182 i poruszam sie na Kawasaki EN 500. To mój pierwszy powazny motocykl po 15 latach absencji.Silnik i cała reszta jest naprawde ok,ale wielkośc jest "tylko,tylko" do mojego wzrostu.Dla Ciebie może być za mały,ale sprawdź sam

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
A może coś "prawie choper"? Koledzy mają tu suzuki VX800 - wygląda równie super, a i wysoki gość na nim nieźle wygląda...

 

maniek dobrze gada, nie jest to co prawda chopper, ale klimat jest specyficzny (bardzo ladny naked na bazie intrudera). motocykl jest raczej duzy i polecam go dla osob wyzszych. A i cena jest w miare przyzwoita w porownaniu do intruderow jest duzo tanszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dzięki wszystkim za tak liczne porady :evil: Niestety mam mętlik w głowie. Bardzo spodobała mi się Honda VT 750 c , ale sądzę, że za cenę 8 tys zł to moze być mi ciężko kupić takową w bardzo dobrym stanie. Wiem, że te motorki są prawie niezniszczalne :lol: ,ale cóż - rozcnik 83' to nie to samo co 93'. Poza tym nie mogę przekroczyć granic 8 tys. a pewnie bym musiał w przypadku tej hondy (przegląd, rejestracja, itd., itp.) Poza tym, mógłbym mieć trochę problemów z jej prowadzeniem - przynajmniej na początku - gdyż jestem jeszcze zupełnie początkujący (wybieram się na prawko :lol: ). Zacząłem się więc zastanawić nad jakimś turystykiem i z waszych rad najbardiej podoba mi się yamaha xj 600 s diversion. Za około 7 tys. zł można chyba już kupiś fajną z 92' - 93' roku. Co o tym myślcie ? zmieszczę się na taki sprzęt (chodzi o mój wzrost). A jak na tej yamasze wygląda jazda z pasażerem i komfort jazdy pasażera ?

 

P.S.

Chciałem tylko dodać, że nie mam zamiaru szaleć na żadnym sprzęcie, chociaż na 600 to też chyba już można. Ale ja nie mam sieczki w głowie (bez obrazy dla niektórych forumowiczów), zresztą niedługo zakładam rodzinę, a to chyba wszystko tłumaczy :lol:

 

Pozdrawiam wszystkich życzliwych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Sorry za małą pomyłkę w poprzednim poście: Tą Yamahę XJ 600 s Diversion to sam gdzieś wypatzyłem na forum u gościa o podobnych problemach jak ja mam. Co prawda nikt z was jeszcze mi jej nie polecał, ale mam nadzieje, że teraz też mogę liczyć na wasze rady. Pomyślcie nad moim problemem. Amoże innego turystyka, ale coś w tym stylu ? Licze na pomoc. :lol:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie sklada, ze tez mam 188 i jezdze na Virago. Fakt, ze ma spacerowki i dzieki temu nie musze dziwnie trzymac kulasow. Kupilem z mysla o tym, ze bedzie to motorek przejsciowy, taki do nauki. Jezdze na nim z dziewczyna, duzo pomykam w trasach. Da sie na nim wytrzymac.

Teraz mysle co kupic za pare miesiecy, dozbieram troche i moze kupie DragStara albo Intrudera albo sam nie wiem co.

O pierwszym motorze nie ma co myslec jak o motorze na wiele lat. To ma byc pierwsza inwestycja, nauka jazdy, powinien byc prosty, tani i latwy do odsprzedazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że XJ600 też może być ciekawą propozycją, z tego co się przymieżałem do tego moto to powinien być dość wygodny(też mam tyle wzrostu), duży człowiek źle na nim nie wygląda i moim zdaniem dobrze nadaje się na 1sprzęt, i chyba nie będzie dużych problemów ze zbyciem go później :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...