Skocz do zawartości

Dobra szkoła jazdy


Tifosi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wybieram się wreszcie na kurs prawa jazdy kat.A, czy ktoś mi może polecić jakiś dobry ośrodek w okolicach Katowic (Chorzów,Bytom,Ruda Śl, Świętochłowice) oczywiście katowice też mogą być :banghead:

Nie chodzi o tani ani jakiś olewacki gdzie nie trzeba chodzić itp. chodzi mi o kurs gdzie nauczą mnie jeździć przynajmniej podstawowo bo i tak mam zamiar potem jakiś doszkalający wykupić, najlepiej rzeby własnie tam była potem taka możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potem wsiadasz na swoja maszyne i jezdzisz. Innego sposobu nie ma na nauke.

Nie do konca masz rację. Wsiąść i jeździć tak, ale ze świadomością tego, co się robi. Ktoś (najlepiej osoba umiejąca przekazać wiedzę i przede wszystkim posiadająca takową) powinna uczyć, wskazywać drogę i korygować błędy. Po co wyważać otwarte drzwi? Po co dochodzić do czegoś przez rok, dwa, skoro ktoś może Ci pokazać pewne rzeczy i wytłumaczyć, a twoją rolą będzie wtedy właśnie "wsiąść na maszynę i jeździć". Jak robiłem 'B' to jezdziłem już 3 lata po Wawie i wydawało mi się, że jestem za*****tym driverem - sam się nauczyłem. Wkońcu jednak trzeba było zrobić prawko. Ponieważ miałem dobrego instruktora (facet był z poczuciem misji) wytknął mi wszystkie złe nawyki i wskazał nieprawidłowości (było ich multum). Być może sam bym do tego doszedł, a może nie zdążyłbym...

Tak więc nauka samemu nie jest efektywna, bo łatwo jest nabrać fatalnych nawyków, które potem trudnio zwalczyć. Ćwiczenie świadome pewnych określonych technik to co innego niż mozolne odkrywanie ameryki, którą ktoś już odkrył.

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś (najlepiej osoba umiejąca przekazać wiedzę i przede wszystkim posiadająca takową) powinna uczyć, wskazywać drogę i korygować błędy

-tak to najlepszy sposob! Znajdz jakiegos kumpla, ktory jezdzi na moto i niech Ci daje instrukcje. A co do samej nauki jazdy, nie boj sie, kup nie za szybkie moto na start-wybor nalezy do Ciebie-ale do nauki jazdy na moto wedlug mnie dobry bylby jakis niked 500 ka-np cb 500-one wybaczaja bledy niezbyt wprawnemu kierowcy, a pozatym to nikedy-a wiec sa raczej neutralne-sam zobaczysz w ktora "strone" Cie bedzie ciagnac-czy cos ciezkiego, czy moze sportowego...a pozatym sprzety tej klasy gwarantuja Ci fajna zabawe. Zdaj egzamin-czego Ci zycze i bierz moto, wyjedz na miasto i cwicz! Nie ma sie czego tak bardzo bac-ale fajnie z drugiej strony, ze rozsadnie podchodzisz do rzeczy. Na forum znajdziesz duzo wartosciowych info dla poczatkujacych-np. jak poprawnie pokonywac zakrety, co to takiego przeciwskret itd, itp. Glowa do gory! Dasz rade Stary! Powodzenia!

pzdrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdz jakiegos kumpla, ktory jezdzi na moto i niech Ci daje instrukcje

Co do kolegi jako nauczyciela mam pewne wątpliwości, chyba ze kolega jest instruktorem (niechby i narciarstwa biegowego). Chodzi o umiejetnosc przekazywania wiedzy, konsekwencję w jej egzekwowaniu. Sama umiejetnosc jazdy nie predestynuje do nauki. Czytalem gdzies, ze koledzy nie są najlepszymi nauczycielami, bo nie opi****lą Cię za błąd tylko zamiast tego podnoszą na duchu.

Ważny jest jeszcze ustalenie i trzymanie się jakiegoś harmonogramu ćwiczeń/jazd, umiejętność monitorowania postępów, co raczej jest trudne w relacji kolega-kolega.

 

pozdr

Edytowane przez jurjuszi

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainwestuj w "Motocyklistę doskonałego". Podobno bardzo dobra książka, sam zamowiłem i czekam na dostawę :-)

ktos na tym forum napisalem ze ten motocyklista nie jest tak doskonaly jakby to sugerowal tytul :biggrin:

 

ja mam jeden paskudny nawyk i za cholere nie moge sie go oduczyc: nie 3mam zadengo palca na klamce hamulca tylko cala dlon na manetce gazu

shit

probowalem wiele razy ale tak sie czuje niepewnie ze wole jechac juz po staremu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kurde nie wiem Jurjuszi...sam nie mialem takiego problemu bo na moto to ojciec mnie uczyl jezdzic juz od 8 roku zycia-(darl sie na mnie i codziennie kazal robic jakies niewyobrazalne wowczas dla mnie rzeczy...ale nauczyl-i mowi, ze po to to robil, zeby dzisiaj mogl wmiare spokojnie sobie siedziec, kiedy ja gdzies jade) ...jak kupilem pierwszego japonczyka-to koledzy, ktorzy juz smigali uczyli mnie w ten sposob: ile juz jechales?...e to ch***wo ten sprzet 210 leci! Takze sam sie uczylem. Ale wydaje mi sie, ze madry kumpel moze pomoc i to duzo poczatkujacemu. Tylko podkreslam madry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ojciec poświęcał Ci na pewno znacznie więcej uwagi niż kumple. To oczywiste i dlatego wiele Cię nauczył. Jak sam piszesz kumple niewiele Ci pomogli. Mądry kumpel, umiejący jeździć, mający czas aby naprawdę coś przekazać... hmmm.... mało realne moim zdaniem. Ale tacy na pewno się czasem zdarzają.

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok pogodziłem się że na kursie nauczą mnie kręcić ósemkę i jak pokonać trasę egzaminacyjną, jednak zabić się nie mam zamiaru więc co potem ?

 

Nie to zebym reklame jakas robil ,co to to nie... :biggrin:

ale z Katowic do Krakowa daleko nie jest:

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?showtopic=49510&hl=

 

pozdrawiam

Edytowane przez Spoko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...