Skocz do zawartości

Kawasaki ZZR 1100


Rekomendowane odpowiedzi

Hayabuza skoro masz rozbebłany silnik był byś w stanie określić przy jakim ciśnieniu rozwiera czujnik ciśnienia oleju?

Mniej niż 1/10 bara.Wziąłem go do gęby i dmucham,i to nie za mocno i rozwarł.Morze jest walnięty.Ciśnienie oleju przy temperaturze 90st.i obrotach silnika 4000 obr/min od 2 do 3 barów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Hajabuza za fatygę. Kurna zastanawia mnie ta 1/10 bara. Więcej tam na pewno nie wydmuchałeś bo wiem mniej więcej ile jest w stanie wydmuchać człowiek. Robiłem u siebie pomiar ciśnienia i według manometru jest takie jak powinno aczkolwiek kontrolka lubi mi się zapalać. Chciałem zrobić podmianę czujnika ale nigdzie nie jestem w stanie znaleźć parametrów tego czujnika by kupić go tanio a w serwisie kawy za taki czujnik zapłacę tyle co normalnie kosztuje ze 20 takich czujników. Jeszcze jak na złość w drugim zygzaku czujnik mam padnięty i nie mam wiarygodnego wzorca do porównania.

Edytowane przez prezesartur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy chciałem się pochwalić ze dziś równo po trzech mies. od wypadku wsiadłem na kawę i zrobiłem sobie wycieczkę około 80 km. Początkowo dziwne uczucie ale po jakimś czasie było jak przed wypadkiem. Moto prosto śmiga i pewnie się nim jechało. Tylko po wypadku nie mogę bo na centralna postawić bo nie mam siły :( patent z kabelkami pod siedzeniem dziś się przydał. Nowe aku jest ale długo stał i potrzebna była pomoc autka z prądem. Teraz czekam na wypłatę kasy z ubezpieczenia to może zrobię ten ferelny trzeci bieg. Pozdro koledzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Hajabuza za fatygę. Kurna zastanawia mnie ta 1/10 bara. Więcej tam na pewno nie wydmuchałeś bo wiem mniej więcej ile jest w stanie wydmuchać człowiek. Robiłem u siebie pomiar ciśnienia i według manometru jest takie jak powinno aczkolwiek kontrolka lubi mi się zapalać. Chciałem zrobić podmianę czujnika ale nigdzie nie jestem w stanie znaleźć parametrów tego czujnika by kupić go tanio a w serwisie kawy za taki czujnik zapłacę tyle co normalnie kosztuje ze 20 takich czujników. Jeszcze jak na złość w drugim zygzaku czujnik mam padnięty i nie mam wiarygodnego wzorca do porównania.

Sprawdzałem też nowy czujnik od Malucha,i przy lekkim dmuchnięciu też rozwarł.Pewnie tak musi być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem też nowy czujnik od Malucha,i przy lekkim dmuchnięciu też rozwarł.Pewnie tak musi być?

To by się trochę mijało z celem. Czujnik ma za zadanie informować o niskim ciśnieniu oleju a przy takiej charakterystyce może co najwyżej informować o jego całkowitym zaniku. Zwłaszcza, że są czujniki rozwierające przy 2-3 atmosferach.

Edytowane przez prezesartur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy chciałem się pochwalić ze dziś równo po trzech mies. od wypadku wsiadłem na kawę i zrobiłem sobie wycieczkę około 80 km. Początkowo dziwne uczucie ale po jakimś czasie było jak przed wypadkiem. Moto prosto śmiga i pewnie się nim jechało. Tylko po wypadku nie mogę bo na centralna postawić bo nie mam siły :( patent z kabelkami pod siedzeniem dziś się przydał. Nowe aku jest ale długo stał i potrzebna była pomoc autka z prądem. Teraz czekam na wypłatę kasy z ubezpieczenia to może zrobię ten ferelny trzeci bieg. Pozdro koledzy :)

 

To Kolego gratulacje powrotu na drogi!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar wymienic przewody hamulcowe w moim zzr , zastanawiam się czy zrobic to tak jak fabryka czyli przewód z pompy do rozdzielacza, a potem 2 przewody do zacisków WARIANT drugi to dwa przewody z pompy do dwóch zacisków omijając rozdzielacz (przewody stalowe).Przy drugim wariancie wyjdzie trochę taniej.Czy ktoś z was już to robi i czekam na wasze sugestie

Rozsądniej będzie uważam zrobić dwa w jeden bo wtedy będzie mniejsza powierzchnia układu wiec mniejsze straty z przyczyny rozciągliwości układu. Przewody w oplocie stanowczo polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

claymore212' dziękuje tak zrobię!

 

Panowie co ile robicie regulację zaworów wiem ,że zalecane jest co 6 tyś. Tylko ,czy można przedłużyc ten okres np do 10 tyś , ponieważ jeżdżę naprawdę spokojnie bez szaleństw- a niechciałbym nadaremno oddac motor do mechanika ,który mnie skasuje 300zł i powie że wszystko w normie.

Edytowane przez bar27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem,że styl jazdy nie ma żadnego wpływu na zawory.Na pewno nie bedę pisał ,że kawasaki się psuje bo ma go już 6 lat i złego słowa nie powiem na jego temat , tylko ostatnio jak oddawałem do regulacji zawory po 6 tyś to mechanik powiedział ,ze zrobil tylko katrolę i wszystko w normie, i mam przyjechac , za jakieś 5 tyś.Dlatego pytałem jak to u was wygląda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem,że styl jazdy nie ma żadnego wpływu na zawory.Na pewno nie bedę pisał ,że kawasaki się psuje bo ma go już 6 lat i złego słowa nie powiem na jego temat , tylko ostatnio jak oddawałem do regulacji zawory po 6 tyś to mechanik powiedział ,ze zrobil tylko katrolę i wszystko w normie, i mam przyjechac , za jakieś 5 tyś.Dlatego pytałem jak to u was wygląda.

 

Mnie mechanik powiedział podobnie, zprawdzenie zapłaciłem 100zł było wszystko ok, od regulacji zrobione było 6tys, zrobił tylko min. tylko olej i filtr synchro i czyszczenie gaźników bo trochę pływał na niskich obrotach, świeczki były wymieniane 6 tys temu więc ok ale sprawdził. zawory powiedział że co 10-12 tyś się reguluje a jesli jest konieczność co 6 tyś to znaczy że zaczyna sie problem z głowica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co 10-12tyś jest standardowa regulacja ale co 5-6tyś jest rutynowa kontrola w zygzaku a skoro nakazano robić tę kontrolę co 5-6 znaczy, że w określonych przypadkach może zdarzyć się konieczność wyregulowania po tych 6tyś a tego czy akurat nie my jesteśmy tym przypadkiem nie wiemy więc lepiej co 6 zaglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...