Skocz do zawartości

Potrzebuję waszejpomocy- naked czy enduro? Ja zwariuje !!!


Rekomendowane odpowiedzi

Siemka wszystkim. Mam duuży problem, poniewarz nie wiem jaki moto wybrać na ten i kilka kolejnych sezonów. Zastanawiałem się nad kupnem nakeda SUZUKI GS500E i enduro YAMAHA XT350 lub SUZUKI DR350.

Raz mi się podoba naked, a raz enduraki i normalnie zaj..ba dostaje bo nie wiem co będzie dla mnie lepsze.

W GS-ie podoba mi się jego stylistyka, cena jest przyzwoita, ma ładną pracę, jest wystarczająco szybki i mało pali. Natomiast w enduro podoba mi się to, że można robić nim wypady w teren, można pojeździć po lesie, no i enduro nadaje się do jazdy zimą (chodź nie do końca wiem, czy gdy nadejdą mrozy to nie odechce mi się jeździć zimą) i to jest chyba ten najważniejszy argument, który nie daje mi spokoju, poniewarz jeżeli zimą będzie zimno to nici z jazdy(jeszcze sobie ręce odmroże, albo kto wie co jeszcze :D) i w takim przypadku najlepszym wyjściem byłby dla mnie GS.

 

Może podacie mi jakieś przekonujące argumenty, które przekonają mnie do któregoś z tych motocykli. Z góry informuję, że nie jeździłem ani jednym ani drugim i nie mam możliwości zrobienia jazdy próbnej (no chyba że przy kupnie). Proszę, tylko nie piszcie, że ten temat już był itp. Potrzebuję waszej pomocy, a nie słuchania "chcesz kupić buty ale nie wiesz jakie, czy trampki, czy filce, czy co tam jeszcze innego".

Spróbójcie zrozumieć moją sytuację. Za wyrozumiałość dziękuję i pozdrawiam - MaBory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.... Ja bym wybrał enduro - jak masz chęć jeździć amatorsko w terenie to właśnie ten typ nadaje się do tego najlepiej. Zresztą co ja Ci będę gadał - to w końcu Twój wybór i Twoja kasa. Ja osobiście endurkę bym wybrał, ale rozważ wszelkie za i przeciw.

 

Enduro (DR 350 lub XT 350) - jazda w terenie (no może XT trochę mniej przysosowany :? ), vmax = 140km/h (około), jak jeździsz w terenie to może sporo spalić, no i większa możliwość uszkodzenia moto w terenie (wiadomo :D ), nie ma owiewek więc w gębę wieje przy dużych prędkościach :D

 

Naked (GS 500 E) - do jazdy raczej po drogach "normalnych", można pierdyknąć owiewkę i nie wieje w gębę :D , vmax= 170 km/h (chyba, poprawcie, jak się mylę)

 

Więcej właściwości nie pamiętam :D

 

POZDRAWIAM :!:

 

Wybierz dobrze - bo to będzie wybór na co najmniej dwa sezony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej zapomnij o jezdzie zima, no chyba ze WYYYJATKOWY z ciebie twardziel. Juz przy 5 stopniach Celcjusza nie istnieje chyba ubranie ktore umozliwia jazde. Ja w kazdym razie probowalem i wiem czym sie to konczy. 10 minut i do domciu na ciepla herbatke.

Ale mam podobny problem - kupic DR 650 czy nie kupic...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na maszyny jakie mają chłopaki i popytaj. GS-ki ma na pewno Paweł i Rafik. Zapytaj ich, nawet na PW, co myślą, jakie są zalety i do czego się nadają...

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądze że jakbym miał więcej kasy na tyle żeby mieć jakiś wybór też bym nie mógł spać po nocach :evil: A w przy twoim wyborze brałbym GS(ale także to tylko moje zdanie)-podoba mi się ten motorek no i w końcu głównie jeżdże po szosie a w teren,zwłaszcza jakiś trudniejszy to barddzzzooo rzadko.Zresztą jak kiedyś będe zmieniać motor to następny będzie najprawdopodobniej właśnie GS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary miałem dokładnie taki sam problem jak Ty.Wachałem się pomiędzy naked jakimś a yamaszką XT600 lub suzuki DR650.W końcu kupiłem GS500 i jestem bardzo zadowolony.Ale wydaję mi się jakbym trafił na dobrą okazję i bym kupił jakiegos enduraka to bym był nie mniej zadowolony.Po prostu pierwsze się napatoczyło GS500,kupiłem i jestem bardzo szczęśliwy,a szukałem już od marca.Więc moim zdaniem kup coś jak najszybciej i nie mysl o tym drugim sprzęcie którego nie kupiłeś i wszystko będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba jednak zdecyduję się na enduro, ale kilka razy to przemyślę. A tak na marginesie, to czy nie lepiej kupić od razu jakąś 600-tkę?

 

Xt600 ma około 45 koni, CBR600RR ma 120. Jeśli mówisz o tej pierwszej, to się zgodzę (nie trzeba się bawić w 250 jak masz poukładane w głowie), jeśli o drugiej (chyba nie :) ) to idź to psychiatry ( :lol: :evil: ).

 

Pozdrawiam, Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sami widzicie, jeden mówi że wolałby enduro a drugi nakeda :evil:

 

Ale najwazniejsze jest to, co Ty bys wolal... Nikt za Ciebie nie podejmie tej decyzji. Sam musisz sobie odpowiedziec do czego bedziesz uzywal tego motocykla.

 

A jezeli jednak potrzebujesz rady, to ja proponuje enduro... najlepiej XT600. To bardzo uniwersalny motocykl. Laczy w sobie troche cech enduro i nakeda. Na pewno bardziej niz, np. DR350.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym od xt wolał dr650-myślę że ceny są podobne

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...