Skocz do zawartości

Zmiana biegów bez sprzęgła w Hondzie MBX


motowojtas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

sorki za lekki odkop ale...

 

zmiana biegów bez sprzęgła nie za bardzo sie opłaca. Ja w swojej RD juz to praktykowalem (przyczyna: brak sprzęgła) i niezbyt dobrze to sie skonczylo :/ 5 i 6 teraz szwankuje... nie polecam takich rozwiązań... jak posiada sie sprzęgło to lepiej wycisnąć klamke, niż później biadolić nad zepsutą skrzynią ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki za lekki odkop ale...

 

zmiana biegów bez sprzęgła nie za bardzo sie opłaca. Ja w swojej RD juz to praktykowalem (przyczyna: brak sprzęgła) i niezbyt dobrze to sie skonczylo :/ 5 i 6 teraz szwankuje... nie polecam takich rozwiązań... jak posiada sie sprzęgło to lepiej wycisnąć klamke, niż później biadolić nad zepsutą skrzynią ;]

 

 

zmieniać trzeba umieć, obecnie doszedłem do takiej wprawy że się wydaje jakby by był automat, zero szarpnięć

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedoświadczonemu na pewno lepiej bedzie zmieniać ze sprzegłem niż bez (lepiej oczywiście dal zdrowia jego, i jego motocykla)

ludzie!! przecież to w ogóle nie wymaga sily (po długiej jeździe może meczyć) a uratowac to moze naszą skrzynie..

 

sory, że dopisuje ale stalem sie podawaczem śróbek :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio jak mi sie klamka od sprzęgła ujeb*ła to musiałem jakoś do domu wrócić..... :icon_rolleyes: z jedynki to wiadome ze szarpneło.....ale potem bez zadnych problemów.... jedynie przy redkcji trzeba troche puźniej zmieniać biegi... ale i tak wole starym sprawdzonym sposobem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zmieniać na wyższe oczywiście ujmując gazu ale redukcja to już koniecznie ze sprzęgłem, zależy jeszcze jak bardzo pancerna jest skrzynia w motorze.

 

przy zmianie na niższe delikatnie się dodaje gazu

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuszałem często o wbijaniu biegów bez sprzęgła, ale na konkretnych sprzętach i przy dużych prędkościach... kolega chcąc przyświrować zaczął wbiijać biegi bez sprzęgła w Aprili Rs 80 ccm, czego skutkiem było rozwalenie skrzyni biegów. Musial dać za nową 600 zł ... teraz już wciska sprzęgło zawshe :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...