Skocz do zawartości

Wybór najpiękniejszej uniwersalnej 500tki


Wybór najpiękniejszej 500tki  

186 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który motocykl klasy 500 jest Twoim zdaniem najładniejszy?

    • Suzuki GS 500
      33
    • Suzuki GS 500 F
      19
    • Honda CB 500
      39
    • Honda CB 500 S
      11
    • Honda CBF 500
      34
    • Kawasaki ER-5
      26
    • Kawasaki GPZ 500
      19
    • Cagiva River 500
      5


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie to coś przy baku nadaje cb500 ten sznyt i sie podoba. mnie automatycznie kojarzy sie to z X11. Co do malowania, jest wiele wersji, nie każdy lubi pomarańczowe motocykle, albo żółte z fioletowym, ale są też czerwone, czarne, zielone i wyglądają super.

Er5 tez ładne, ale mnie cb zawsze wydawał sie bardziej solidny

Edytowane przez Tuzmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duzo własnie charakteru honda dostaje przez to cos przy zbiorniku paliwa za to w er5 ładnie jest zamontowana chłodniczka ale to tylko tyle co przemawia za pieknoscia er....bo reszta beznadziejna rama taka sobie i tylne zawieszenie jak w motorynce....no sory ale nie podoba mi sie rozwiazanie kawy....i jeszcze ten wlew paliwa.........eh.....

 

ale moim faworytem jest gs ładnie podkresla jej linie rama, komin niczego sobie, zawieszenie schowane estetycznie ogolnie jest ładny;] kazdy lubi to co ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja opinia:

 

CB 500 ma piękną budzącą zaufanie linię i sylwetkę epatującą siłą porównywalną do "muscle bike'ów". (tył odpowiednio i harmonijnie stylistycznie odchudzony i optycznie podniesiony)

 

HONDA CB 500

 

Dodatkowym atutem dla tak typowo i niezawodnie prezentującego się motocykla jest popularność marki.

 

ER 5 to bez wątpienia piękny motocykl, ale brakuje mu cech CB (robi wrażenie ciut za ciężkiego) poza tym nie ma sylwetki budzącej tyle zaufania co CB. Jest to podstawowy w ofercie motocykl naked więc takie atuty jak ekskluzywna, wybujała, stylistyka zegarów nie są aż tak istotne

 

KAWASAKI ER-5

 

Moim zdaniem motocykl, równie piękny, ale nie tak stonowany jak motocykl tej klasy powinien być -> lepszy pod tym względem jest GS 500

 

SUZUKI GS 500

 

Bardzo spokojna stylistyka, duża popularność marki, małe ryzyko posiadania, a przede wszystkim korzystna cena i serwis...

 

Stylistyka jednak nazbyt ascetyczna, a sam motocykl wywoluje we mnie skojarzenia z masówką.

Motocykl ten ma po prostu brzydką ramę.

 

Ok... reszty motocykli nie podejmę się porównywać, bo prawie nic o nich nie wiem.

 

Cagiva River - była niedawno przez Pawła opisywana w Świecie Motocykli - ??

Nie mam zdania o tym motocyklu poza tym, ze jest słabsza (silnik) w porównaniu do konkurentów.

 

Tak też się na pierwszy Visuz (bez obrazy :) ) prezentuje:

CAGIVA RIVER

 

Głosowałem na CB 500 z "brzydkim czarnym wydechem" :)

 

Pzdr

Edytowane przez Sofik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widac o gustach sie nie dyzkutuje mi tam najbardziej sie rama podoba w gsie ;]

 

Troche za mocno napisalem, ale tak podtrzymuję opinię.

Rama mi się w GSie nie podoba - robi na mnie wrażenie rusztowania i jakoś za bardzo mi się rzuca w oczy.

 

Najśmieszniejsze jest to, że ze względów ekonomicznych lub/i eksploatacyjnych gdybym kupował motocykl w granicach 7tyś PLN o pojemności 500 ccm to na chwilę obecną najpewniej zakupiłbym GS 500 :)

 

pzdr

 

PS Jak to było tam z tymi gustami ?? pssssst ...ani słowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem GPZ 500 S ale nie głosowałem na niego.Myślę że Honda CB500 bez owiewek wygląda ślicznie.A te czarne wydechy pasują mimo wszystko do tego moto i wyróżniają go spośród reszty 500tek.

GPZ500S->XJ550->GSX600F->ZZR1100->GSF600N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymże IMHO wybór motocykli jest niesprawiedliwy - rozróżnienie CB i CBF jest nie fair względem Hondy ...fv powinien dać tylko CB z Hond do tego zestawienia - aktualny model, wówczas róznica pomiędzy Hondą, a konkurentami byłaby jeszcze wyraźniejsza.

 

moim zdaniem porównanie powinno zawierać 4 motocykle - bezpośrednich rynkowych (rynek motocykli używanych) 2000 - 2005 konkurentów

- Honda CB 500

- Suzuki GS 500

- Kawasaki ER5

- Cagiva River

 

osobno wersje okute .

osobno nowsze modele :

ER6, CBF ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, przyznać się kto razem ze mną zagłosował na włoszczyznę?

 

Nic co wloskie nie jest mi obce:)))>....

 

 

 

P.s :banghead:)).....moze tym razem sofikowe zawalipostowe zapedy sie ostudza:)....brawo chlopie....w koncu na temat.

Edytowane przez Agabusa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...