Skocz do zawartości

jak ostrzec nadjezdzajacych z naprzeciwka...


dadeq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

informowal o niebezpieczenstwie na drodze czyniac reka takie okregi w powietrzu, cos jakby lasso probowal zarzucic. Bylo to czytelne i odrazu jakos tak sie skojazylo z kogutem policyjnym.
Czytając temat naszła mnie dziwna refleksja, że jedynym niebezpieczeństwem na drodze jest dla nas policja. Jakoś nic innego kolegom do głowy nie przychodzi. :biggrin: Co fajniejsze, temat w topiku - WYPADKI.

Na marginesie, ja błyskam światłami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zejde troche z tematu, te znaki to lipa czasami kiedrowcy jak widzą motocykliste , to często mrygają żeby zwolnił, a policji nie ma. Tak mi się zdażyło i na moto i w aucie...

Pozdrawiam

Albo jechałeś tak szybko że ich nie zauważyłeś :biggrin:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając temat naszła mnie dziwna refleksja, że jedynym niebezpieczeństwem na drodze jest dla nas policja. Jakoś nic innego kolegom do głowy nie przychodzi. :biggrin: Co fajniejsze, temat w topiku - WYPADKI.

Na marginesie, ja błyskam światłami.

 

 

cokolwiek innego od policji byłoby na drodze, ktoś uprzedzony o (jak mu się wydaje) policji zwalnia i zwiększa swoją czujność - a o to chodzi

 

za mruganie można dostać mandat, ja raczej wyłączam i włączam światła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisywany tu "krag w powietrzu" to stary znak kierowcow ciazarowek ze stoja na ograniczeniu predkosci :biggrin:

Czasem bardzo daleko od miejsca gdzie sie akurat mijacie.

Na motorze najpewniejsze jest dwukrotne machniecie w kierunku ziemi,kazdy zrozumie jesli tylko zdazy zauwazyc.

 

pozdrawiam

spoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na motorze najpewniejsze jest dwukrotne machniecie w kierunku ziemi,kazdy zrozumie jesli tylko zdazy zauwazyc.

 

 

W 100% się zgadzam. Wcześniej juz o czymś takim mówiłem i ten gest nie musi przecież oznaczać "policja" tylko poprostu "zwolnij" bo np cos się na drodze dzieje.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w przypadku samochodziarzy miganie długimi wiadomo co oznacza, w przypadku moto może być odebrane jako pozdrowienie niż ostrzeżenie :biggrin: . Bezbieczniej łapą machać o ile mamy wolna ręke...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak samo jak za włączenie awaryjnych w aucie gdy samochód jest sprawny - "Używanie świateł niezgodnie z ich przeznaczeniem"

 

Z "mruganiem" światłami jest podobnie i jak cię mędy złapią na czymś takim to mandacik ( nie wspominając o tym że oni czasami nie są tacy głupi i się oriętują że ostrzegasz innych, a ich to wkór*** :icon_mrgreen: i za to ci się oberwie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje mi się, że kiedyś był taki przepis, że nie wolno "mrugać" drogowymi. Teraz można ostrzegać o niebezpieczeństwach więc nic ci nie mogą zrobić. Może niech ktoś się wypowie, kto jest z przepisami na bierząco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co wymyslac jakiegos machania reka czy dłonia, tylko zamęt sie bedzie robił.

 

Najlepiej stosowac stary i sprawdzony sposob ostrzegania przed policja jak to robia samochodziarze czyli dwa mrugnięcia drogowymi. Zawsze jak stoi patrol to ludziom w samochodach mrugam i mi takze mrugają jak oni mineli patrol z suszarą :icon_mrgreen:. A jak jest jakies niebezpieczenstwo to mignij tak samo ludzie zwolnia bo beda mysleli ze policja stoi.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co wymyslac jakiegos machania reka czy dłonia, tylko zamęt sie bedzie robił.

 

Najlepiej stosowac stary i sprawdzony sposob ostrzegania przed policja jak to robia samochodziarze czyli dwa mrugnięcia drogowymi. Zawsze jak stoi patrol to ludziom w samochodach mrugam i mi takze mrugają jak oni mineli patrol z suszarą :icon_biggrin:. A jak jest jakies niebezpieczenstwo to mignij tak samo ludzie zwolnia bo beda mysleli ze policja stoi.

 

pozdro

 

Ja potraktowałem ten temat jako sposób na zasygnalizowanie powazniejszego ostrzezenia niz "szuszarka zza krzaczka".

Oczywiscie dwa mrugniecia to podstawa, jednak dodatkowy znak "zwolnij" z pewnoscia bedzie lepiej zauwazony i zrozumiany.

 

pozdrawiam

spoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...