Skocz do zawartości

KTM EXC 400 - jaki olej ?


Richi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

zamierzam zmienić olej w moim moto, dotychczas lałem olej Shell Ultra 4, 10 W 40, teraz chce spróbować Bel Raya THUMPER 4T RACING PÓŁ SYNTETYK 20W50, co o tym sądzicie?, na jakich olejach jeżdżą wasze KTM - 4T, czy to dobry pomysł żeby nalać właśnie Bel Raya, czy macie pomysł na inny olej MOTOREXA czy MOTULA, który Waszym zdaniem jest "the best" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Półsyntetyk do wyczynowego, w miarę świeżego enduro?? Chyba litości nie macie dla tych biednych silników...

Tylko pełen syntetyk. osobiście zalecam R4 Castrola lub 300V Motula. Tylko pełen syntetyk!

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

zamierzam zmienić olej w moim moto, dotychczas lałem olej Shell Ultra 4, 10 W 40, teraz chce spróbować Bel Raya THUMPER 4T RACING PÓŁ SYNTETYK 20W50, co o tym sądzicie?, na jakich olejach jeżdżą wasze KTM - 4T, czy to dobry pomysł żeby nalać właśnie Bel Raya, czy macie pomysł na inny olej MOTOREXA czy MOTULA, który Waszym zdaniem jest "the best" ?

 

A po co zmieniać na inny ? Ten się nie sprawdził ?

 

Zrób tak jak radzi Dominik, czyli pełny syntetyk.

 

Pozdr.

Edytowane przez bodek_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za Wasze rady, tez tak mysle ze po co zmieniac na cos innego, motor ma dopiero 2000 km, jak jezdzil na shellu full-syntetycznym to niech dalej na nim gada. Pytanie moje wzielo sie po tym, jak lokalny sklep motocyklowy, a zarazem autoryzowany serwis Yamahy namawia mnie do zakupu u nich wlasnie tego Bel Raya, twierdzac ze jest on najlepszy do tego typu jednostek, oczywiscie stawiajac mniej pozytywne opinie Shellowi.

 

pzdr Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za Wasze rady, tez tak mysle ze po co zmieniac na cos innego, motor ma dopiero 2000 km, jak jezdzil na shellu full-syntetycznym to niech dalej na nim gada. Pytanie moje wzielo sie po tym, jak lokalny sklep motocyklowy, a zarazem autoryzowany serwis Yamahy namawia mnie do zakupu u nich wlasnie tego Bel Raya, twierdzac ze jest on najlepszy do tego typu jednostek, oczywiscie stawiajac mniej pozytywne opinie Shellowi.

Zmienic to musisz,b o to już pora 2000km, ale zostań przy tym co masz , albo jakiegos motula full syntetyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie :icon_mrgreen: olej i filtry są wymieniane regularnie co ok 500 - 600 km, motor teraz ma poprostu lekko ponad 2000 km i szykuje się kolejna zmiana, zastanawiałem się poprostu czy opłaca się zmienić marke oleju, czy zostać poprostu przy Shellu.

Jeszcze takie pytanie, co ile Wy w swoich KTM - ach 4T zmieniacie olej, używając motorek wyłącznie do rekreacji ? Z tego co wyczytałem to producent KTM-a zaleca wymianę po 15 h pracy silnika lub 100 l paliwa.

 

pzdr

 

Maciek :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie moje wzielo sie po tym, jak lokalny sklep motocyklowy, a zarazem autoryzowany serwis Yamahy namawia mnie do zakupu u nich wlasnie tego Bel Raya, twierdzac ze jest on najlepszy do tego typu jednostek, oczywiscie stawiajac mniej pozytywne opinie Shellowi.

 

Każdy serwis/sklep będzie zachwalał Ci produkty firmy z którą ma jakieś dziwne, lukratywne umowy, ewentualnie ma na magazynie zapas który nie schodzi.... :icon_mrgreen:

 

Uważam, że w obecniej chwili każdy olej "wiodącego" :icon_mrgreen: producenta jest równie dobry. Oczywiście pod warunkiem posiadania parametrów stosownych do danego moto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ja mam serwis i wcale nie mam lukratywnych układów z producentami olejów ani zapasów na strychu :icon_mrgreen: Dlatego z czystym sumieniem zalecam kolegom lanie Castrola i Motula w specyfikacji full sintetic :icon_mrgreen:

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...