Skocz do zawartości

Polskie motocykle


Pimpek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ropa jest sucha, i skoro spowodowała samozapłon to zatarcie bylo bliskie, to 2t, a poaz tym głowica by sie po prostu stopiła i było by po ptokach

 

Granat o ropie mozna powiedziec wszystko ale nie to ze jest ona sucha :bigrazz: Wrecz przeciwnie ma bardzo dobre wlasciwosci smrne inaczej wszystkie pompy wtryskowe w dieslach przy pierwszym starcie pozacieralyby sie...

:icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja doloze swoje 3 grosze do mitu ze Junaki nogi lamaly - otoz ja tej wiosny probowalem odpalic Janka ze strasznie zle ustawionym zaplonem i tak mi oddal ze pekla mi jedna z kosci w stopie. Polozylem sie na posadzke z bolu. Fakt ze ta kostka byla peknieta pol roku wczesniej ale zrosla sie i bylo ok, na pewno byla slabsza a Junak nie mial prawa pracowac z takim ustawieniem zaplonu, jednak mit w pewnym stopniu potwierdzam:) (potem spedzilem 3 tyg z niefajnym butem gipsowym ale za to niezle odszkodowanie dostalem:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jechałem z ojcem na Mazury i opowiedział mi niezła historię o JUNAKU.

Ojciec tak mówi:

 

Junak to solidny motocykl. Kolega wracał kiedyś do domu z pracy i złapał gumę. Upakował więc w oponę zamiast dętki świeżo narwanych gałęzi z drzewa i pomalutku dojechał.

 

- Niezły pomysł tak swoją drogą

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby, w przypadku uszkodzenia dętki przedniego koła motocykla i braku zapasowej dętki lub łatek do jej naprawy, móc dojechac do najbliżeszego warsztatu wulkanizacyjnego, można oponę ciasno wypchać sianem lub słomą. Użyte do tego siano lub słoma muszą być zupełnie suche.

Stosując ten sposób, należy podczas jazdy jaknajbardziej odciążyć przednie koło, a motocykl prowadzić z minimalną szybkości

 

Cytat pochodzi z książki: "100 porad motoru dla motocyklistów" autorstwa pana Stanisława Szelichowskiego.

 

A więc to nie jest jakis mit tylko niezła prowizorka.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pro po Mitów i legend

Ja sam byłem światkiem jak Jankiem orali :) pole i po wielu latach udało mi się zdobyć silnik od tego sprzętu. Silnik wykazywał prawie zerowe ślady zużycia no może miał dziwne otwory wykonane w karterze przez „światowej klasy specjalistów”.

Aha jeszcze jedno co najbardziej mnie śmieszy – jak spotykam starszych motocyklistów , którzy za czasów dobrobytu posiadali junaki i upierają się przy zdaniu „junak dobra maszyna ale to spalanie 10L / 100km” !!! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...