Skocz do zawartości

Polskie motocykle


Pimpek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

TERAZ TROCHE FAKTÓW BO NMITÓW TO TU JUZ NAWIAŁO MASE,

1)KOMAR-CHOINKA W SKRZYNI TO TRAGEDIA, CO KUPIŁEM KOMARA ALBO ZNALAZŁEM SILNIK TO CHOINKA DO WYMIANY, ZNIKA OD 2 DO WSZYSTKICH ZĘBÓW, WIEC Z TYM OSTROZNIE

2)JUNAK CIEKNIE NIE TYLE SPOD POKRYWY ALE SPOD KOPAJKI I ZMIENIACZA BIEGÓW(SIMERINGI DO BANI) A CO DO ZAWORÓW, TO JAK RAZ USTAWIŁEM TO JEZDZIŁEM WIELE SETEK KM I SPOKO, -MIT OBALAM, CO DO MOCY TO FAKT , KOPYTO MA ALE JAK RAZ ZEROBIŁEM ZRYWA TO MI ZERWAŁO KOMINEK NA DĘTCE I DO DOMU WRÓCIŁEM POCIĄGIEM NAD RANEM, A SPALANIE PRZY PRĘDKOSCI 70-80 TO NIE WIECEJ JAK 4-4,5 LITRA JAK KTOS MÓWI ZE WIECEJ TO NIECH ZROBI REMONTA, ALBO ZAŁOZY GAZNIK, I TŁOK OD FIATA PASUJE OWSZEM, ALE CHODZI JAK POTŁUCZONY I OD RAZU SŁYCHAC ZE JEST SKUNDLONY TO NIE TEN KLANG,

3)WSK 175, NIE MIAŁEM, ALE WIDZIAŁEM CO ROBIŁ MÓJ KUMPEL Z TĄ MASZYNĄ TO SĄDZE ZE SKRZYNIA W TYM USTROJSTWIE JEST Z TYTANU,

w ogóle TO MYSLE SOBIE ZE WIEKSZOSC WAD WYNIKA WŁASNIE ZE ZŁEJ OBSŁUGI, I STOSOWANIU ERZATZ PATENTÓW NA SZNUREK I SLINE, ALE TEZ DUZA ILOSC USZKODZEN TO KIEPSKI KOMUNISTYCZNY MATERIAŁ, A TEGO UNIKNĄC SIE NIE DA

 

A CO DO KOPANIA JUNAKÓW TO SWIETA PRAWDA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!JEST TO KWESIA ZAPŁONU, ALE JUNAK POTRAFI SIE ZNAROWIC I PIEKNIE ODBIC, ZE JUZ MASZ PO JEZDZIE PRZEZ PARE DNI, TEN MIT POTWIERDZAM!!!!!!!

 

to ost slyszalm cos takiego-

 

2suwy np. komarki, ogarki, gdy zamiast cewki da sie ziemniaka czy ogorka kiszonego ma jezdzic. dla mnie to juz calkiem bujda

 

ktos o tym slyszal?

 

AUTENTYCZNY NUMER!!!!!!!!!!BYŁEM NA ZLOCIE W ANGLII Z KOLESIEM CO MA ODRESTAUROWANY NIEMIECKI POJAZD STOEWER URZYWANY GŁÓWNIE PRZEZ SS, I PODSZEDŁ KIEDYS DZIADEK I PO NIEMIECKU ZACZĄŁ TŁUMACZYC JAK NA FRONCIE WSCHODNIM STRASZNIE W ZIMIE SIADAŁY CEWKI I ZAMIAST NICH PODŁĄCZALI WŁASNIE ZIEMNIAKI I MOŻNA BYŁO JECHAC. A KIEDY SPYTALISMY W JAKIEJ JEDNOSTCE WALCZYŁ TO SIE USMIECHNĄŁ I POSZEDŁ:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ost slyszalm cos takiego-

 

2suwy np. komarki, ogarki, gdy zamiast cewki da sie ziemniaka czy ogorka kiszonego ma jezdzic. dla mnie to juz calkiem bujda

 

ktos o tym slyszal?

 

Cześć

Nie tyle słyszałem o takim czymś a czytałem w poradniku motocyklisty z lat 60-tych. Tyle tylko że tam autor pisał o kondensatorze. W razie jego awarji można użyć zimniaka, o ogórkach nic tam nie było. Z praktyki wiem że uszkodzony kondensator można sklepać i to na jakiś czas pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słyszeliście o poradzie kulinarnej z tamtej epoki? :buttrock:

Otóż przed wycieczką należało wziąć surowy kotlet schabowy (bądź inną sztukę mięsa), owinąć go folią aluminiową i przytwierdzić drutem do tłumika. Po przyjechaniu na miejsce pieczyste było gotowe :)

hikor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słyszeliście o poradzie kulinarnej z tamtej epoki? :buttrock:

Otóż przed wycieczką należało wziąć surowy kotlet schabowy (bądź inną sztukę mięsa), owinąć go folią aluminiową i przytwierdzić drutem do tłumika. Po przyjechaniu na miejsce pieczyste było gotowe :)

hikor

hahaha w naszej epoce to sie bierze kije, kiełbachy, grzeje do czerwoności kolektory i mamy grill elektryczny :D

 

Pozdro

Przem

Edytowane przez poonani
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam

przez przypadek znalazłem ten temat i postanowiłem go odświeżyć ;)

a mianowicie mój kumpel miał WSK 175 no i powiem że dosyć dużo przeszła napisze to co najcikawsze według mnie :clap:

 

raz pojechał WSK do lasu coś pokatować i coś się stało dziwnego bo wykręciła mu się śrubka trzymająca całą komorę pływakową (mowa o gaźniku Pegaz) oczywiście jej nie znalazł i w to miejsce wsadził patyk :biggrin: okręcił drutem i do domu wrócił :clap:

 

innym razem nie miał oleju do paliwa to wziął olej roślinny od mamy z kuchni :P oczywiście sprzęt chodził tylko trochę frytami waliło jak przejechał :notworthy:

 

a jeszcze innym razem jak nie miał paliwa wlał ON oczywiście sprzęt nie zawiódł :biggrin: tylko po nocy trzeba było świece podgrzać na gazie, jak silnik był letni to nie było problemu z paleniem :bigrazz:

 

no i to by było na tyle jak sobie coś przypomnę to dopiszę ;)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ost slyszalm cos takiego-

 

2suwy np. komarki, ogarki, gdy zamiast cewki da sie ziemniaka czy ogorka kiszonego ma jezdzic. dla mnie to juz calkiem bujda :biggrin:

 

ktos o tym slyszal?

 

 

Nie ale o zabie przerobionej na kondensator to i owszem...

:biggrin:

 

Junaki sportowe to M07R i M07C (C robiony był na eksport). Junak 500ccm to prototypowy model stworzony przez paru inżynierów pracujących przy projektowaniu 350-tki (takie coś pamiętam, ale nie sprawdzę, bo książki nie mam w domu). Teraz ludzie ładują cylindry z garbusa, lub żużlowej Jawy. Ale to nie to...

 

Dokladnie to literki przy typie junaka oznaczaly odpowiednio: R- rajdowa a C - crossowa, a to ze czasami je eksportowano nie ma tu zadnego znaczenia...

:notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 2 lata temu na wrześniwym MWB w Łodzi siedziałem przy stanowisku znajomego, który sprzedawał graty do WLki ale przytargał również Junaka. O taki szrocik :evil: . Ludzie przechodzili tylko i pytali ile. Tyle i tyle mówiliśmy z kolegą (800zł żeby nie było że kosztował niewiadom ile). No ale zainteresowania nie było takiego aby ktoś miał już go brać. Nawet mówiliśmy 200 zł i możliwość przejechania się po placu chociaż wyreźnie było widać pewne braki aby ruszyć motorem z miejsca. No ale i to za dużo było. Najlepszy był jeden gość (tak 30-32lata). Podchodzi i mówi: " O Junak a jaki to Junak", powiedzieliśmy no M10. Gosć: "no tak tylko jak to pojemność", 350 padła odpowiedź. Gość: "a to nie bo ja szukam Junaka o pojemność 500", ja mówie że oryginalnej seryjnej 500 nie było no chyba że przeróbka z cylindrem od garba. Gość: " Nie, były były wyglądał tak jak ten ale miał 500 pojemność i można było normalnie go kupić tak jak zwykła 350-tke w GSie czy też innym sklepie." ja na niego gały, mimo że "siedze" w Junaku pare lat to pierwszy raz słysze takie bzdury. Gość przystawał przy swoim i nieszło go przekonać. No to mówie Idzie pan szukac dalej może kilka sanowisk stoi taka 500-tka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 2 lata temu na wrześniwym MWB w Łodzi siedziałem przy stanowisku znajomego, który sprzedawał graty do WLki ale przytargał również Junaka. O taki szrocik :D . Ludzie przechodzili tylko i pytali ile. Tyle i tyle mówiliśmy z kolegą (800zł żeby nie było że kosztował niewiadom ile). No ale zainteresowania nie było takiego aby ktoś miał już go brać. Nawet mówiliśmy 200 zł i możliwość przejechania się po placu chociaż wyreźnie było widać pewne braki aby ruszyć motorem z miejsca. No ale i to za dużo było. Najlepszy był jeden gość (tak 30-32lata). Podchodzi i mówi: " O Junak a jaki to Junak", powiedzieliśmy no M10. Gosć: "no tak tylko jak to pojemność", 350 padła odpowiedź. Gość: "a to nie bo ja szukam Junaka o pojemność 500", ja mówie że oryginalnej seryjnej 500 nie było no chyba że przeróbka z cylindrem od garba. Gość: " Nie, były były wyglądał tak jak ten ale miał 500 pojemność i można było normalnie go kupić tak jak zwykła 350-tke w GSie czy też innym sklepie." ja na niego gały, mimo że "siedze" w Junaku pare lat to pierwszy raz słysze takie bzdury. Gość przystawał przy swoim i nieszło go przekonać. No to mówie Idzie pan szukac dalej może kilka sanowisk stoi taka 500-tka.

A wiec to Ty byłeś na tym bazarze!!! Szukałem Cie żeby powiedzież że 5 stanowisk dalej kupiłem 500-tke stan jak prosto z GS-u!!! I co Ty na to???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec to Ty byłeś na tym bazarze!!! Szukałem Cie żeby powiedzież że 5 stanowisk dalej kupiłem 500-tke stan jak prosto z GS-u!!! I co Ty na to???

A możesz wrzucić zdjęcia, tego motorku?

Bo wiesz ja w akurat w sypialni remontuję T34 kupiony za złomowisku, stal sobie przez nikogo nie zauważany, a może to jest nawet Tygrys?? :wink: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo Tygrysa:P (moze nie te forum) ale wiem gdzie jest w rzece tygrys:] uwierzycie albo nie ale to dośc sprawdzona informacja. brak środków, mądrych ludzi aby to wydobyć i coś z tym zrobić. co prawda jest juz napewno rozebrany gdyż z lufy były sołtys ma zrobiony słupek przy bramie a ludzie w wiekszosci garazów przydomowych w tamej wsi mają przecinaki zrbione z gasienic. Moze mnie wybrechtacie, a jesli nie to podam wieś i miejsce...

 

http://www.map24.com/search?q=m24flnlFR7Mv...WWLiLEf8eKLVL_g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec to Ty byłeś na tym bazarze!!! Szukałem Cie żeby powiedzież że 5 stanowisk dalej kupiłem 500-tke stan jak prosto z GS-u!!! I co Ty na to???

Prawda powiedziawszy to nie wierze :icon_mrgreen: . Proszę o zdjecia. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a słyszeliście oto taki mit tata mi opowiadał " jadąc raz w 2 osoby gazela pod górkę ta nagle złapała lewe obroty i sruu w tył ... " jak byłem mały szczyl w wieku 10 lat kolega miał wsk 175 i pamiętam to jak dziś on miał z 15lat i ustawiali zapłon jak odpalił wsk zrobił przegazówke cale podwórko na niego patrzyło i taki motyw sprzęgło jeden słychać ze bieg wszedł przegazówka strzał ze sprzęgła a moto do tyłu ... kumpel wpakował się w plot 2 dni potem rozebrał wsk z kół zrobiono wózek silnik poszedł do ludzi rama złom ... Podobno gdy sie źle ustawiło zapłon te silniki dostawały lewych obrotów prawda to ?? ??o desce 5 chłopa i junaku też mi tata opowiadał .Mama mi opowiadała jak kiedyś ŚW pamieci sąsiad kupi Junaka i cały dzień dawał mu po garach po ogrodzie mama opowiadała ze trawy po prostu nie było :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...