Skocz do zawartości

skladanie sie w winklach z "kolanem"


Osek22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Heja,

 

każdy ma swoją szkołę. Póki wyniki człowieka zadowalają, nie ma co się stresować.

Dopiero kiedy osiągniemy maksimum Naszych możliwości, a chcemy być lepsi, można myśleć co tu poprawić w swojej technice, by wykręcać lepsze wyniki.

 

Ja np. zaczynałem mniej więcej tak:

2008%5C06%5C08%5Cbikepics-1314193-full.jpg

Brno - 2008r. Wtedy myślałem, że przytarcie kolanem to coś niewykonalnego

 

Później z biegiem lat coś tam się poprawiało...

2009%5C05%5C31%5Cbikepics-1684131-800.jpg

Obidowa (Dzikie Patelnie maj 2009r)

 

Następnie zmiana sprzęta i kolejne poprawy...

2011%5C10%5C11%5Cbikepics-2285136-800.jpg

Tor Radom 2011r.

 

By na końcu osiągnąć pozycję, która na chwilę obecną (i posiadane umiejętności) wystarcza mi w zupełności, teraz trzeba tylko być szybszym i się mniej bać późniejszych hamowań...

 

2012%5C12%5C07%5Cbikepics-2487387-800.jpg

Tor Radom 2012

 

2012%5C12%5C07%5Cbikepics-2487408-800.jpg

Będzie? Jak widać, kolanko już chowam ;)

 

2012%5C12%5C07%5Cbikepics-2487399-800.jpg

I ostatnie z widokiem z tyłu...

 

Dodam tylko, że w latach 2011-2012 korzystałem z miłą chęcią z rad Moniki Jaworskiej, z którą mam przyjemność się znać, dzięki czemu nie raz 'konwersowaliśmy' na temat poprawy mojej pozycji.

Swoje 5'groszy wtrącił do mojej pozycji także Marek-Koroviov, który bardzo sprawnie porusza się po torze i gdyby nie Jego słabszy sprzęt, to zapewne nie mógłbym być od Niego szybszy na torze... :D

 

 

Pozdrowienia :)

 

P.S. w 2013 zmiany-zmiany, więc ma być szybciej i jeszcze lepiej :D Tylko kupić BM'kę i gotować ją na Slovakię, w której jestem zakochany :]

Edytowane przez Kubo

Poszukujesz ubioru, części eksploatacyjnych?

Zapraszam -> http://www.facebook.com/bimoto

http://moto.allegro....hp?us_id=681059

11111lyo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ludzie, toż to Radom. Ja broń Boże nikomu nie umniejszam, ale na prawdę nie jest trudno wykonywać pewne elementy przy prędkościach kartingowych. Problemy się zaczynają gdy dojeżdżamy do zakrętu, a na blacie mamy ponad 2 paki.

Edytowane przez Sikor

Sikor#44 Moto Training

https://www.facebook.com/Sikor44/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, toż to Radom. Ja broń Boże nikomu nie umniejszam, ale na prawdę nie jest trudno wykonywać pewne elementy przy prędkościach kartingowych. Problemy się zaczynają gdy dojeżdżamy do zakrętu, a na blacie mamy ponad 2 paki.

 

Znaczy ciut szybciej niz lata nasz aniol stroz ?

 

Sikor, kazdy glupi potrafi rozpedzic, problem lezy tam, gdzie go ukazales w dostosowaniu predkosci do winkla i jego przejazdu

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, toż to Radom. Ja broń Boże nikomu nie umniejszam, ale na prawdę nie jest trudno wykonywać pewne elementy przy prędkościach kartingowych. Problemy się zaczynają gdy dojeżdżamy do zakrętu, a na blacie mamy ponad 2 paki.

poniekąd tak, ale jednak na pełnowymiarowym torze ma się na wszystko więcej czasu.

Na kartingu różnica 5km/h w zakrecie to duzo, na pełnowymiarowym progres prędkości na wejsciu w zakret nie jest tak odczuwalny.

 

Jasne że jak ktos się bez pojęcia rzuci w zakret to wydzwoni, czy co tam jeszcze. Jednak poczatkujący kierowca, bo chyba o takich tu mowa, pojedzie na duzym torze relatywnie wolniej w zakręcie w stosunku to tego co ten zakręt umozliwia niż na kartingu. Więc i czasu ma więcej.

http://ducatisti.pl/ PORTAL POŚWIĘCONY MARCE DUCATI
http://motomaniax.pl/ jedyny 100% serwis ducati w warszawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozatym, na ciasniejszym / mniejsym torze zmuszony jest sie jezdzic, ze tak powiem bardziej technicznie.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z Sikorem, że problemy zaczynają się wtedy, gdy jedziemy w swojej superpozycji, a obok nas kilka skolioz przemyka na hamowaniu z prędkością światła.

 

A jakie problemy masz na myśli? Bo chyba tylko mentalne. Jest na to rada: mieć świadomość, na jakim poziomie jeździmy, nie frustrować się tym, że są tacy, co jeżdżą szybciej (bo pewnie zawsze będą) i robić swoje, czyli poprawiać własną jazdę :).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie problemy masz na myśli? Bo chyba tylko mentalne. Jest na to rada: mieć świadomość, na jakim poziomie jeździmy, nie frustrować się tym, że są tacy, co jeżdżą szybciej (bo pewnie zawsze będą) i robić swoje, czyli poprawiać własną jazdę :).

 

Zgadza sie, tylko, ze 18 - to letniemu miszczowi ktory wlasnei zdal egzamin PJ na kat. A w wiekszosci przypadkow wydaje sie, ze wszystko ogarnia, bo panstwowy egzaminator uznal, ze on umie jeuduic - nic bardziej blednego. Stare wygi oceniaja siebie znacznie inaczej, wiec moim zdaniem porownanie bedzie kulec

 

O tym, ze mlodzi gniewni zupelnie inaczej tlumacza sobie fakt wyprzedzenia ich przez kogos niz starsi tez nie wplywa na to dodatnio. oni odbueraja to jako osobista obraze majestatu, boi kto smial :icon_mrgreen:

 

BTW, na Eurosporcie fajnie składają się między bramkami - slalom gigant, polecam :)

 

No, juz rano ogladalem, ale i tak sa cieniasami :icon_mrgreen:

 

Jak nie wierzysz mozemy zalozyc temat ..... :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubo zdjęcia super. Mam nadzieję że się spotkamy przynajmniej raz w Poznaniu i się pościgamy, ja mam taki sam sprzęt tylko w czerwonym malowaniu więc szanse będą wyrównane. Napisz coś na Pw jak sprzęt Ci się sprawuje, jak możesz oczyswiście.

Tak jak kiedyś pisałem jest to chyba najlepsze forum motocyklowe w Polsce ale nie raz zastanawiam się czy to jest forum amatorów czy już zawodowców- mistrzów świata. Piszecie że to tylko Radom w innym temacie czasy w Poznaniu 1,45...... to mierne czasy, Rinas pisze swoje przeżycia po wyprawie na torze pisze fajny artykuł a niektórzy go od razu prostują itp. Nie raz to strach coś napisać odnośnie swoich postępów czy różnych zdarzeń bo nie wiadomo jak to będzie odebrane :biggrin: Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jest dużo prawdy w tym, co piszesz, MatMax. Trochę to dla mnie niezrozumiałe, bo w końcu wspólna pasja powinna łączyć. Np.: podobno na forum Africa Twin jest bardzo przyjazna atmosfera, a tam też może być pewna rywalizacja - dokąd kto swoim motocyklem dojechał :).

 

A jeszcze nawiązując do tematu: tak jak napisał Theodor. Na torze kartingowym wg mnie jest dużo trudniej utrzymać poprawną pozycję, bo zmiany kierunku następują częściej i szybciej niż na dużym torze.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...