Skocz do zawartości

Serwis Hondy 900 RR


miles_w
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moze ktos wie z jaka sila dokrecic lozysko głowki ramy w hondzie 900rr 96r.Chodzi mi o calość tj.(o ta pierwsza nakretka taka dziwna z zabespieczeniem i ta co przykeca sie półke już na koncu.

A moze ktoś posiada link do serwisówki Honda 900rr 96r. albo ma na twardzielu i zechcial by sie podzielic :D

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odpowiednim dziale tego forum znajdziesz link do serwisówki swojej niuni.

 

To ja wiem ze znajde ,ale jakos nie dziala to co znalazlem na tym forum.I nie pisz mi ze moge sobie poszukac na google bo tam sprawdzalem i sa tylko ksiazki do kupienia za 150zł :/

Jak nie znasz odp. i nie potrafisz podac konkretnej lokalizacji to nie pisz takich glupot jak napisales bo nie kazdy jest ograniczony.

Piszecie texty(nie wszyscy oczywiscie) typu:znajdz se na google albo dobrze poszukaj na forum.Człowiek sie pyta konkretnie i konkretnej odpowiedzi oczekuje. Nie znam odp. to sie nie odzywam!

Nie zrozum mnie zle bo moze i miales dobre intecje, ale przegladajac rozne fora internetowe mozna spotkac takie wlasnie texsty.

Edytowane przez miles_w
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestes jeden dzien na forum i juz zjadłeś wszystkie rozumy.Tak jak napisał madafaka jest dzial i tam znajdziesz na 100% serwisówke do cbr900 rr.A jak jej tam nie ma to jest osoba która ci ją moze udostępnić jak ładnie poprosisz lub sie dogadasz.Jak ci nie pasują takie odpowiedzi to zmien sobie forum albo sobie kup tą serwisówke za te 150 zeta.

 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wiem ze znajde ,ale jakos nie dziala to co znalazlem na tym forum.I nie pisz mi ze moge sobie poszukac na google bo tam sprawdzalem i sa tylko ksiazki do kupienia za 150zł :/

Jak nie znasz odp. i nie potrafisz podac konkretnej lokalizacji to nie pisz takich glupot jak napisales bo nie kazdy jest ograniczony.

Piszecie texty(nie wszyscy oczywiscie) typu:znajdz se na google albo dobrze poszukaj na forum.Człowiek sie pyta konkretnie i konkretnej odpowiedzi oczekuje. Nie znam odp. to sie nie odzywam!

Nie zrozum mnie zle bo moze i miales dobre intecje, ale przegladajac rozne fora internetowe mozna spotkac takie wlasnie texsty.

 

 

człowieku nie cały świat się kręci wokół ciebie... i po co odrazu takie dyszenie... a tak pozatym działa tylko trzeba poczytac dlaczego tobie akurat nie....może strona ciebie nie lubi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

człowieku nie cały świat się kręci wokół ciebie... i po co odrazu takie dyszenie... a tak pozatym działa tylko trzeba poczytac dlaczego tobie akurat nie....może strona ciebie nie lubi

 

No widze ze nie caly swiat kreci sie wokol mnie bo nikt nie podal odp. i nie oto mi chodzilo by sie krecil.To sa twoje slowa i nie wiem na jakiej podstawie tak wywnioskowales?

Strona mnie nie lubi a to dobre hehehe.Lubi tylko ciagle jest zajeta :D

Ludize czytaja temat wchodza po konkretne odpowiedzi a tu jakis chat.

 

 

 

 

Jestes jeden dzien na forum i juz zjadłeś wszystkie rozumy.Tak jak napisał madafaka jest dzial i tam znajdziesz na 100% serwisówke do cbr900 rr.A jak jej tam nie ma to jest osoba która ci ją moze udostępnić jak ładnie poprosisz lub sie dogadasz.Jak ci nie pasują takie odpowiedzi to zmien sobie forum albo sobie kup tą serwisówke za te 150 zeta.

pzdr

 

Jeden dzien jestem zalogowany ,to tak dla scislosci.Skoro jestes taki madry to zamiast mi proponowac ksiazke za 150zł mógłbys pomoc stary bywalcu.

Co to za odp. znajdziesz na forum?... no przeciez szukalem tutaj skoro jestem na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Łożysko główki ramy najpierw dociągasz maksymalną siłą, ile możesz, aby dobrze bieżnie się ułożyły. Następnie odpuszczasz nakrętki i dokręcasz już normalnie. Nie ma sensu bawić się w jakieś momenty, łozysko to dość intensywnie pracuje i w czasie jego eksploatacji pewnie będziesz doskręcał kilka razy (albo będziesz miał szczęście i nie będziesz musiał go dokręcać).

Nakrętkę na górną półkę dokręcasz na samym końcu - w normalny sposób, tzn solidnie. Po pierwszych kilkuset kilometrach od założenia nowego łożyska warto sprawdzić jej dokręcenie, bo łożysko pracuje i czasem okazuje się, że po takim okresie układania się łożyska ta nakrętka jest luźna.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny kolego!

Nie ma co się unosić, tylko wykazać odrobinę dobrych chęci... Po wpisaniu w wyszukiwarce tego forum modelu twojego moto ukazał mi się takowy temat: http://forum.motocyklistow.pl/index.php?sh...=46544&hl=900rr

A tam znalazłem link do: http://www.blackbears.ru/index.php?get=manual

I nawet sobie ściągnąłem tego manuala, żebyś nie mógł zarzucić, że nie działa :buttrock:

Nie wiem jak wyglądało to twoje "szukanie" :D

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominik opisał dokładnie całą procedurę wymiany łażysk główki ramy.

Z Twojego tekstu wynika że po pewnym (dużym) przebiegu pojawił się luz na łożyskach i w tym przypadku nie możesz likwidować luzu tylko wymienić łożyska na nowe.

Dziwi mnie tylko że w tak szybkim motocyklu grzebie ktoś kto nie ma o tym pojęcia.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominik opisał dokładnie całą procedurę wymiany łażysk główki ramy.

Z Twojego tekstu wynika że po pewnym (dużym) przebiegu pojawił się luz na łożyskach i w tym przypadku nie możesz likwidować luzu tylko wymienić łożyska na nowe.

Dziwi mnie tylko że w tak szybkim motocyklu grzebie ktoś kto nie ma o tym pojęcia.

 

Dzieki chlopaki za podpowiedz przynajmniej jakies konkrety.Juz mowie scislej o co chodzi dokladnie

I dlaczego nie doswiadczony,troche tam grzebie :icon_mrgreen:))

Wlasnie wymienilem na nowe te lozyska bo mialy tzw.pamiec. Jak je skrecilem to czulem tak jakby bylo to wszystko za mocno skrecone.Jak by to powiedziec?... to tak jakbym mial amorek skretu ktory jest skrecony na maxa i prowadzi motocykl tylko prost.Jak pojechalem na servis i im powiedzialem o co chodzi to mi to wzieli i poluzowali.No bylo fajnie ale sie szybko poluzowalo.Dlatego tez moje pytanie z jaka sila to skrecic?W warsztacie powiedzieli ze tak na wyczucie no ale to sie nie sprawdza.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...