Skocz do zawartości

odebrałem dziś prawko i dowód rejestracyjny_pierwszy dzień legalnego śmigania:D


davgor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

;) dołączyłem wreszcie do grona Motocyklistów. Co prawda pomykałem kilka razy na moto ale muszę wyznać iż bez dokumentów jakoś tak nieswojo człowiek się czuje. Poza tym miałem problem z oponą tylną. Prawie nowy bridgestone i gwóźć wbity choć nieduży to i tak powietrze schodziło_także jazda 50 km/h wiała grozą. Przeglądając forum doszedłem do bolesnego wniosku, że muszę oponkę zakupić nową. Poszedłem jednak po rozum do głowy i pojechałem od wulkanizatora z kołem w bagażniku puszki. Gość najpierw marudził, że nie ma sprzetu itp, itd. ale zaraz potem wpakował koło do maszyny i normalnym trybem zdjął gumę. Stwierdził, że dziura jest mała i zapodał zgrabną łatę. Przy okazji gwoździa nauczyłem się zdejmować koło, heheh(w rowerze jakoś prościej się to robi). Późnym popołudniem w tempie iście geriatrycznym przewiozłem mojego plecaczka;). I tu zrodziło się pytanie :

jak najlepiej ów plecaczek ma siedzieć, opierać się rękoma o bak czy raczej trzymać się kierującego?

w ogóle napiszcie rad kilka odnośnie turystycznej z Plecaczkiem jazdy dla początkującego Motonity :banghead:

pozdrawiam i do zobaczyska na trasie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do placaczka to niech się mocno trzyma dwoma rękoma :banghead: Całkiem miłe uczucie dla kierującego :banghead: No a w czasie jak chamujesz to niech rękoma się zaprze o bak i wszystko:) Cała technika dla plecaczka:) Pozdro ;) I miłego :banghead: :biggrin: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnij powiedzieć plecaczkowi, że to Ty jesteś kierowcą i przy zatrzymaniach moto, Ty wyciągasz nogi do ziemi.

Wiele razy już bym zaliczył glebę parkingową przez takich pasażerów.

To samo ze zsiadaniem. Ostrożnie i starać się jak najmniej przeciążać moto w jedną stronę.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rada dla poczatkujacego?

 

Jak najmniej jezdzic z plecaczkiem, wedlug mnie najpierw samemu pojezdzic ile sie da, a dopiero pozniej kiedy to juz czujemy sie naprawde dobrzy w tym co robimy, bierzemy druga osobe na moto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

pierwsze co powinien wiedziec pasazer wsiadajac na motocykl to to ze powinies sie poddac ruchom motocykla i przechylac sie w ta sama strone co moto a nie odwrotnie bo to moze miec niezbym mile konsekwencje. Po drugie powinien sie trzymac Ciebie dwoma rekami a nie uchwytu z tylu bo moze spasc. A reszta wyjdzie w praniu. Pozdr

SUPPORT 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw dużo sam, potem weź ciężkiego kolegę, następnie niech ci się kolega powierci w trakcie jazdy i porobi inne numery, a potem weź swoją dziewczynkę. Każ jej się mocno przytulić i będziesz się czuł jakbyś jechał solo ;)

 

Szacuneczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja powiem jeszcze zeby raczej plecaczek sie ciebie nie trzymal, a bardziej trzymal rece na baku... jak bedziesz hamowal wtedy zrozumiesz :D

 

poza tym zeby sie nie krecil, wrecil i skladal w zakrety razem z Toba i nogi na podnozkach to podstawa...

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez polecam polatac samemu i nawinac troche kilosów i dopieo potem wziąć ze soba plecaczka. To ze masz prawko i moto to OK ,ale nawazniejsze jest to żeby śmigac bez "przygód". Niestety jak dostajesz prawko to nie dają razem z nim doświadczenia jakie sie zdobywa po paru latach, więc podchodź do moto z dystansem.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...