Skocz do zawartości

CBF1000 czy FZ1 Fazer - co wybrać


Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś jest doświadczony w tych pojazdach? Drugi sezon jeżdżę CBF600. Doświadczenie mam znacznie dłuższe ale z dalszej przeszłości. Teraz czuję że brakuje mi mocy i chcę przesiąść sie na coś z większym kopem. Pojechałem na jazdę próbną CBF1000 i było super. Niezły moment obrotowy a jednocześnie zadziwiająca lekkość prowadzenia. mimo że cięższy od 600 to łatwiej nim jeździć. Yamaha niestety nie ułatwia jazd próbnych, robia z tego wielką filozofię, co trochę zniechęca. Natomiast z opisów wynika że FZ1 ma jeszcze większy moment i ekstra moc przy wyższych obrotach. No ale i cena wyższa.

Z ciekawości przejechałem się również na CBR600RR tak dla porównania. Przy wysokich obrotach rzeczywiście totalny odlot, ale to się nadaje albo na tor albo na bardzo pustą drogę, w mieście to dla mnie męczarnia. Byłbym wdzięczny za wszelkie komentarze ludzi doświadczonych w tej materii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jezdzilem zadnym z tych sprzetow, ale wydaje mi sie ze cbf jest taka bardziej preclowata, to takiej bardziej, ze tak powiem dostojnej jazdy, natomiast zeby sie powsciekac wybralbym napewno Fejzera z tych dwoch. jak szukasz czegos fajnego z bigbajkow to moze sie jeszcze zastanow nad b12???pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał fazera,ten nowy jest świetny

CBF bardziej spokojny,zarówno pod względem stylistycznym jak i parametrów.

 

Wszystko jest zależne czego oczekujesz.

Jakieś testy byly juz robione więc poczytaj i rozjaśni Ci się w glowie.

Na forum tez na pewno ktoś posiada więc sie wypowie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam nowego Fz1 no prawie nowego zrobilem nim juz 6 tys km. Sprzęt jest super. Powtórze to co powiedział jeden z moich przedmówców cbf1000 raczej do dalszych wycieczek i spokojniejszej jazdy za to fz1 fazer bardziej do sportowej. Pozycja na fz1 jest dosc wygodna ale podnożki są umieszczone dość wysoko jak na motocykl sportowo turystyczny i kierowca siedzi bardziej sprzodu. Szybka jest trochę za wąska i za niska przy moim wzrości 191cm powyżej 160 km/h trochę zaczyna napierac powietrze szczególnie na głowe i ramiona. No i moc z tego co pamietam cbf100 ma 100 km a fz1 150. Coż mogę powiedzieć w zeszłym sezonie jeździłem małym fazerem fz6s i różnica w przyspieszeniach jest duża. Duży moment obrotowy pozwala na płynne przyspieszanie na wyższych biegach bez konieczności redukcji. Motor mimo wiekszej o 15kg wagi od małego fazera jest zwrotny nie czuć tej masy. Zawieszenie jest dużo twardsze i odczuwa się lepszą precyzję prowadzenia. Jednym słowem jamacha z nowym fz1 poszła bardziej w stronę sportu niż turystyki. To chyba tyle:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale pamietaj ze jezdzacemu inaczej na "wygladzie bandyty" moze zupelnie nie zalezec :) To raczej pan blizej mojego wieku ( 56 ) a wowczas rozne sprawy widzi sie troche inaczej i np sprawa komfortu zaczyna miec coraz wieksze znaczenie.

Nigdy nie jezdzilem duzym Fazerem, ale siedzialo mi sie na nim swietnie ( lepiej niz na Bandicie ) z tym ze moj wzrost to raczej 175 cm, a sprawa potraktowania tego motocykla w sposob bardziej sportowy niz turystyczny przemawia do mnie o tyle, ze po zmianie geometrii i rozkladu mas w moim "parowozie" na bardziej sportowy, czuje sie na nim o wiele lepiej i pewniej niz przedtem.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A próbowałeś jeździć np. Hondą Varadero? Jeżeli nie to też się przejedź. Jest to sprzęt bardzo zacny do turystyki, a i kopa ma konkretnego. Ogólnie turystyczne enduro, uważam, są najlepsze na nasze drogi.

 

Kopa to ma, a co do turystyki: 600 km bez bólu tyłka to rzecz normalna. Za to trochę ciężkawy do taczania po parkingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

Też poleciłbym fazera.

Bardzo fajny sprzęt o rewelacyjnym wyglądzie, wygodny i silny jak trzeba.

Wprawdzie jeżdżę cruiserem i taki styl przeferuję ale jeździłem też z750, z100 i fazerkiem 600..... najwygodniejszy to fazerek.

Przymierzałem się do FZ1 w salonie.... i bardzo mi przypasił. Jak wybierzesz, z pewnością nie będziesz sobie "gdybał" że mogłeś wziąć inny sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...