Skocz do zawartości

Czym wyczyscic łańcuch?


Rekomendowane odpowiedzi

Mojemu bratu (niedzielnemu kierowcy) cos ostatnio zaczelo grzechotac ponoc w lancuchu w mojej ER5 i zlapal troche "towotu" w garazu i nasmarowal nim lancuch...

 

Mozecie mi powiedziec czym moge wyczyscic ten smar tak zeby nie uszkodzic łancucha?

 

z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie podłącze do tematu... wczoraj zaliczylem glebe przy wyglupach na piachu i oczywiscie na strone łańcucha... powinienem wyczyscic łąńcuch nafta do czysta i nasmarowac od poczatku i nie trzeba?

 

(zamias "i" mialo byc "czy")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie podłącze do tematu... wczoraj zaliczylem glebe przy wyglupach na piachu i oczywiscie na strone łańcucha... powinienem wyczyscic łąńcuch nafta do czysta i nasmarowac od poczatku i nie trzeba?

 

(zamias "i" mialo byc "czy")

 

 

litra nafty, pedzelek i zabawa, nacpasz sie troche, ale mi to sie akurat podobalo,

smar do lancucha potemj i ognia :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ropa ma podobne wlasciwosci do benzyny, lancuch najlepiej wyczyscic nafta swietlna, pozniej nasmarowac olejem przekladniowym lub innym smarowidlem , ale jakims specjalistycznym a nie tawotem albo £T-kiem. Polecam Castrol Chain Wax teraz sie to nazywa chyba Chain Spray

SUPPORT 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojemu bratu (niedzielnemu kierowcy) cos ostatnio zaczelo grzechotac ponoc w lancuchu w mojej ER5 i zlapal troche "towotu" w garazu i nasmarowal nim lancuch...

 

Mozecie mi powiedziec czym moge wyczyscic ten smar tak zeby nie uszkodzic łancucha?

 

z gory dzieki

 

Bremsen Rainiger/Brake Cleaner - firma dowolna , najlepiej markowa (Cetal, Abel Auto, Wurth, STP ...)

Ten preparat nie niszczy gumy, palstików i lakieru. Z powodzeniem stosuję od kilku lat.

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam coś takiego : http://www.allegro.pl/item109133218_oczysz...n_reiniger.html

 

Praktycznie wystarczy psiknąć tym szuwaksem po łańcuchu i brud sam spływa. Na koniec można jeszcze przetrzeć go szmatką i będzie się błyszczał jak psu ... :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem sobie w sklepie internetowym jakis Castrol w sprayu do lancucha za 27 zl... ale najpierw chyba jednak wyczyszcze go nafta...

 

dzieki za pomoc :icon_mrgreen:

W tej samej cenie możesz kupić specyfik Castrola do czyszczenia łańcucha. Ostatnio sam kupiłem i jestem zadowolony. Czyści porządnie i szybko. Potem smarowanie i łańcuch wygląda jak nowy :banghead:

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...