Skocz do zawartości

zerwany gwint w glowicy


.:James:.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak wiec:

-rozwiercasz odpowiednio otwór w głowicy

-gwintujesz go odpowiednim gwintem

-toczysz tulejke z brazu

-od wewnatrz tulejki robisz gwint taki żebys mógł swiece zaplonowa wkrecic

-od zewnetrznej strony gwintujesz tulejke tak żeby mozna ja bylo wkrecic w glowice

Można to równiez rozwiazac w taki sposób zeby tulejka była wprasowana a nie wkrecona, tylko oczywiscie wtedy nie robisz gwintu tylko na wcisk. Wszystkie wymiary i gwinty musisz pomierzyc, bo nie pamietam teraz wymiarów. gwinta na swiecy chyba M14x1,5

Zreszta i tak musisz zlecic te robote fachowcowi bo wszystko musi byc zrobione idealnie w osi, a wogule do tego trzeba tokarki, czyli idziesz do tokarza i on Ci robi:)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec:

-rozwiercasz odpowiednio otwór w głowicy

-gwintujesz go odpowiednim gwintem

-toczysz tulejke z brazu

-od wewnatrz tulejki robisz gwint taki żebys mógł swiece zaplonowa wkrecic

-od zewnetrznej strony gwintujesz tulejke tak żeby mozna ja bylo wkrecic w glowice

Można to równiez rozwiazac w taki sposób zeby tulejka była wprasowana a nie wkrecona, tylko oczywiscie wtedy nie robisz gwintu tylko na wcisk. Wszystkie wymiary i gwinty musisz pomierzyc, bo nie pamietam teraz wymiarów. gwinta na swiecy chyba M14x1,5

Zreszta i tak musisz zlecic te robote fachowcowi bo wszystko musi byc zrobione idealnie w osi, a wogule do tego trzeba tokarki, czyli idziesz do tokarza i on Ci robi:)

Pozdro

 

To nie jest takie proste jak wyglada. Tulejke nalezy dorobic tak, aby dalo ja sie wkrecic dopiero gdy glowice sie podgrzeje, a poza tym to musi byc szczelne nawet w wysokich temp. Nalezy pamietac ze to jest glowica ze stopu alu i do tego silnik chlodzony powietrzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ural, przeciez ja to wiem.. ale napisalem mu tak w skrócie bo wiem że chłopak i tak da to do tokarza zapewne a tokarz nie bedzie sluchal rad tylko zrobi po swojemu.. Zreszta rzeczywiscie najlepiej niech kupi glowice z allegro. Tam jest tego pełno i nikt nie licytuje. Wiem bo zagladam codziennie na stronki z czesciami do pandemomi:D

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio przerabialem ten problem w uralu ... najprosciej isc do warsztatu samochodowego i powoiedziec" panie zepsulo sie ... " zaplacilem 30 zl a naprawa odrazu na miejscu. fakt faktem ze glowice do pannoni sa moze niezadrogie ale z kad masz pewnosc ze tam gwint niejest na wykonczeniu ? a tu zrobisz i masz spokoj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta redukcja to niby dobre rozwiazanie..ale wydaje mi sie że stal na taka tuleje to nie bedzie zbyt dobry material.. Lepsze by bylo dorobienie z mosiadzu lub brazu. O, prosze bardzo- http://allegro.pl/item110407430_pannonia_p...ia_glowica.html - 30zl i masz extra głowice:)

Pozdro

Edytowane przez kobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle takie samodzielne rzezbienie w aluminiowych glowicach celem wstawienia tulejki konczy sie tym, ze niby to wszystko wyglada dobrze, a przy zdrowym nagrzaniu silnika tulejka razem ze swieca zaczyna sie ruszac i przepuszcza kompresje.

 

Ta tulejka http://www.agmot.strefa.pl/sklep.php?cz=14&k=11 jest dobra, tylko trzeba by podlozyc podkladke miedz/alu pod kolnierz i dobrze dokrecic. Natomiast wada tego jest to ze swieca juz nie bedzie tak gleboko wkrecona jak byla oryginalnie. Trzeba by dawac swiece z dlugim gwintem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...