Skocz do zawartości

fotografia


wild
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

A ja sobie sprawiłem takiego weterana, zgrabna wisienke:-) Honda cb 360 75rok wersja police:-)ma troche niedorób, ale generalnie jest full komplet, a nawet nadkomplet(ktos dospawał h...jowe gmole które tutaj juz sa obciete)jest do regulacji i naciagu łancucha zmiany oleju i rejestracji, oooczywiscie jako skapiec i poszukiwacz okazji dałem naprawde niewiele pienązków:-)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d94d211ae6c24b38.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e41fc60a6bac3033.html

 

Ma ponad 30 lat, 20 lat nie produkowany i fotka jest wiec?wszystko sie zgadza, a kupiłem ja z alledrogo, nikt nie chciał bo kosztowała 2500, a w koncu kupiłem za ....1300zł, pali, czesciowo w orginalnym lakierze, wszystkie detale i gmole org. numerowane i policyjne, miejsce na radiostacje i ma niestety troche najechane bo ok, 50 tys, łancuch rozrządu brzeczy niemiłosiernie, zawory do leciutkiej regulacji, gazniory zastałe bo stała w austrii od 88roku w piwnicy i koles ja dopiero przywiózł i postanowił zrobic prawko na motór i smigac, jednak kochajaca żona po paru dniach postu szybko wybiła mu to z głowy, wiec....a ja sie nawinołem i meczyłem goscia miesiac:-)oczywiscie komplet dokumentacji:-)sliczna prawda?:-)

 

Ale bede musiał sprzedac swoja kawasiore:-(bo juz nie mam miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja pokażę mój nowy nabytek, pierwszy klasyk :) .

Jeszcze jest w drodze i nie mogę sie doczekać, stan fabryczny:

Motur

Motur2

 

Jak przybedzie to na pewno zrobię kilka fotek

O ja pier.....!!!!!!!!!!!

Ładna!!! Pochwal się jeszcze ile dałeś za tą Besę - i gdzie go wynalazłeś..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładna to dopiero będzie mam nadzieję, jak widać na fotce ma MOT - wynalazłem w jukeju,a pewnie przepłaciłem więc cenę przemilczę - model B31 z 1951 roku.

Jakoś mnie w zimowe wiczory "nosiło", miałem milion pomysłów na minutę no i postanowaiłem spełnić marzenie, niby marzyłem o Junaku, ale BSA tez da radę.

 

A żeby nie odbiegać zbytnio od tematu zamieszczam zdjęcia, ale ruchome :biggrin:

Filmy z wyścigów Isle of Man w tym pierwsze materiały filmowe - stare motocykle więc w weteranach.

 

Kompilacja materiałów od 1907 (pierwszy wyścig - Matchless, Rudge, AJS, Velocette itp.) poprzez pierwsze filmy z lat 20. do 1967 film z super klimatem:

IoM od 1907

 

Film z wyścigu w 1955 roku

 

obszerne materiały filmowe z wyscigu w 1967 roku

 

Rok 1969

cz. 1

cz. 2

 

Rok 1971

 

Rok 1972

cz. 1

cz. 2

cz. 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..............najnowszy nabytek (kupiony wczoraj), wyjęty ze stodoły, spod siana po dłuuuuugim postoju (zapadł się w ziemię po sam błotnik).

Oto on (a właściwie ona) - http://paolo350.fotosik.pl/albumy/411893.html

Kosztowała mnie 200pln, brakuje osłony na łańcuch, lampy tył (ale ją mam - u siebie w rusku :biggrin: ), oryginalnych klamek i rolgazu. Bak jst przełożony z nowszej Jawki, tłumiki chyba też (z racji tego, że to rocznik 56 to wydaje mi się, że powinna mieć "rybki");

Ale - i tak jestem w sumie zadowolony z nabytku......... Sprężanie "występuje", wszystko się kręci.................coś pewnie z tego będzie..........

Edytowane przez Paolo350
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abu śliczna Besa, powiem że naprawde coś mnie zaczyna korcić na anglika ale to czas pokaże bo mnie nosi ostatnio w każdą strone.

Paolo mam dużo części, zresztą nadal leżą te dwa parchy u mnie a przydałoby się zrobić troszkę miejsca.

Z ostatnich chwil:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/945e1e9e68de9496.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a918deda79a1e3bf.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0f86c690db5cb744.html

Elektryka w końcowych fazach, gondolka wyspawana i z nową podłogą, zostało wymalować i można zakładać:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abu, nie wiem czy wiesz ale ten model BSA byl testowany w czasach gdy badano jak w przyszlosci ma wygladac i pracowac Junak.

Jest on jednoczesnie najblizszy osiagami Junakowi jak rowniez junakowski przod jest czysta kopia przodu twojej BSA.

Kilka lat pozniej model B31 dostal tylny wahacz z teleskopami i wyglad jeszcze bardziej mu sie poprawil, nie mowiac o jakosci prowadzenia i komforcie jazdy.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, to że Junak był wzorowany na brytyjskich motocyklach wiem, ale nie wiedziałem, że właśnie na tym.

Duużo bardziej podoba mi się zawieszenie na suwakach.

Obok tego stał na sprzedaż ten egzemplaż: B31 1954, ale tak ładnie wygląda tylko na zdjęciu, bo lakier ma chyba kładziony sprayem na nieprzygotowaną ramę i jest głośniejszy (rzęzi jak Junak) więc wolałem nie brać czegoś co prawdopodobnie było remontowane przez kowala, pomijam różnicę w cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawieszenie na suwakach moze spokojnie bardziej ci sie podobac, jako ze to kwestia gustu, pod wzgledem prowadzenia moto przewaga jest po stronie wahacza i amorkow i mnie ta druga wersja z kolei podoba sie bardziej.

Rama B31 z zawieszeniem wahaczowym jest prawie identyczna ze swietna rama GoldStara, ktorej sukcesow sportowych nie trzeba przypominac i bardzo niedaleko od mojej prywatnej ramy od BSA Thunderbolt, ktora rowniez bardzo lubie, za swietne prowadzenie i flickability motocykla.

Mam nadzieje ze na suwakach bedzie ci sie rownie dobrze jezdzilo.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banana na na twarzy będę miał cały czas nawet jeśli zawieszenie jest na suwakach i dalekie od doskonałości :)

Poza tym kasa, niestety Goldstary są dużo droższe i maja dwuramówkę więc muszą lepiej jeździć (sztywniejsze). A jeśli już miałbym brać inny model to już A7 Twin Star, ale też na suwakach.

To nie ma być daily rider, raczej sprzęt do dopieszczania i okazyjnych wycieczek.

Za moją dałem 8 tysi więc jak popatrze na ceny tu i tam to dochodzę do wniosku, że tak bardzo nie przepłaciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..............najnowszy nabytek (kupiony wczoraj), wyjęty ze stodoły, spod siana po dłuuuuugim postoju (zapadł się w ziemię po sam błotnik).

Oto on (a właściwie ona) - http://paolo350.fotosik.pl/albumy/411893.html

Kosztowała mnie 200pln, brakuje osłony na łańcuch, lampy tył (ale ją mam - u siebie w rusku :bigrazz: ), oryginalnych klamek i rolgazu. Bak jst przełożony z nowszej Jawki, tłumiki chyba też (z racji tego, że to rocznik 56 to wydaje mi się, że powinna mieć "rybki");

Ale - i tak jestem w sumie zadowolony z nabytku......... Sprężanie "występuje", wszystko się kręci.................coś pewnie z tego będzie..........

Umyślnie cytuję sam siebie........

Dziś przypomniałem sobie, po rocznej przerwie w posiadaniu motocykla tej marki, za co szanuję sprzęty sygnowane znakiem "Jawa".....

Motocykl, który wydarłem tydzień temu ze stodoły, po ponad sześciu latach postoju w stodole (zapadł się po osie w gnoju) po wstępnym ozyszczeniu gaźnika i ustawieniu zapłonu "na pałę" dał się uruchomić............................po czterech kopnięciach :icon_eek:

Wszyscy byli w szoku, że chociaż sprzęt drze lewe powietrze (bo simmeringi dawno sparciały) to dał się bez trudu odpalić..........

Teraz mam "pretekst" żeby władować w niego troszkę kasy (o ile budżet na to pozwoli) i przywrócić go do stanu dawnej świetności :biggrin:

 

Ps;

Jeśli ktoś ma "złom z papierami" do takiego sprzęta, to niech się odezwie..........

Edytowane przez Paolo350
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...