Skocz do zawartości

Husqvarna WR 125 oraz Enduro do 5tys.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Postanowiłem sobie jako mój pierwszy motor kupic Husqvarne WR 125. Powiedziałem o tym kumplowi a on powiedział mi że jeśli chce kupić Husqe to tylko od roku 2000. Ponieważ że starsze mają zwalone zawieszenie czy cos takiego. Chciałem was zapytać czy to prawda?

 

Oraz moje drugie pytanie.

Nie wiem czy uda mi się nagadac rodziców na motor za ok 7tys. Jeśli mi się to nie uda to będę zmuszony kupić coś do max. 5tys.? Co polecacie w tej kwocie. Chce żeby było to cos nowszego od ok. 96r. nie starsze.

 

Dzięki Pozdrawiam :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Więc powiedz koledze zawiechy roznily sie przednie zteo co wiedomo bo model 98 mial jescze zwyła zawiche a po a nowsze roczniki juz UPS.

A tył Ohlins ale nie wiem jak długo jest!

Jak uda ci sie uzbierać 7 tyś to możesz się rezejrzeć za EXC 125 (KTM).

 

Pamiętaj jednak że te potworki maja po 40 KM a to twoj pierwszys motocykl z tego co pisałes i będziesz mial spore problemy zeby je ogarnać tym prędzej 2T!

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzdura, huski do roku 95 byly na zawiasach showa- bardzo dobry zawias, od 96 z przodu wstawiali marzocchi 50mm który był troche gorszy od wczesniejszego usd showy, a z tyłu dalej była showa. Teraz te nowe huski robią na sachsie i marzocchi i spisuje sie bdb. Huska wr125 to bardzo dobry wybór, zaniedługo mój kolega bedzie sprzedawał swoją rok 98 w dobrej cenie, wiec wyszukuj jej na allegro :biggrin: pozdro

 

exc gorszy jest od wr pod wieloma względami, a ohlinsa z tyłu seryjnie nie wstawiali z tego co wiem, chyba ze byly jakies limited edition

 

Sebool nie przesadzaj 125 to nie jest ćwiara w 2t :buttrock: chłopak sobie spokojnie poradzi :biggrin:

Edytowane przez kwas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli jest rozsądny! Ale lat też nie ma zadużo na tekie moto. A ile masz wzrostu żeby sie nie okazało że potem będziesz potrzebował krzesła zeby wsasc na rumaka :buttrock:

pozdr.

Edytowane przez SEBOOL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzdura, huski do roku 95 byly na zawiasach showa- bardzo dobry zawias, od 96 z przodu wstawiali marzocchi 50mm który był troche gorszy od wczesniejszego usd showy, a z tyłu dalej była showa. Teraz te nowe huski robią na sachsie i marzocchi i spisuje sie bdb. Huska wr125 to bardzo dobry wybór, zaniedługo mój kolega bedzie sprzedawał swoją rok 98 w dobrej cenie, wiec wyszukuj jej na allegro :biggrin: pozdro

 

exc gorszy jest od wr pod wieloma względami, a ohlinsa z tyłu seryjnie nie wstawiali z tego co wiem, chyba ze byly jakies limited edition

 

Sebool nie przesadzaj 125 to nie jest ćwiara w 2t :buttrock: chłopak sobie spokojnie poradzi :biggrin:

EXC jest b porownywalny do WR i ciezko jednoznacie ocenic ktory jest lepszy. Jesli mozesz to wypisz pod jakimi wzgledami KTM jest gorszy.

 

Za 5kz to raczej kupisz najwyzej LC2 i w sumie na poczatek to jest dobre moto (mniej agresywne od EXC i WR) tylko raczej bardziej turystyczne niz wyczynowe.

Z wyczynowych mozesz wybrac albo KDX albo RX, no moze WRE chociaz na WRE moze 5kz nie styknac.

Aha i pamietaj ze jezeli decydujesz sie na wyczynowe to licz sie z wysokimi kosztami utrzymania. Poczytaj o tym ......, zeby sie nie okazalo ze kupisz i nie bedzie Cie stac zeby jezdzic.

Na EXC i WR musisz liczyc min 7kz!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No lechu dobrze ze przypomniales o utrzymaniu.

Licz sie ze na miesac 250 zł pojdzie na wachce (benzyne) nie liczac olejów do miechaniki np. Motul 800 który sporo kosztuje.

A lepij nie mowic o wymianach tłoka itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WR lepsza pod względem zawieszenia, tańsza- rocznik 2004-2005 mozna kupic za 10-11tys a ktm...lol

tylko ze Ty napisales ze KTM jest gorszy pod WIELOMA wzgledami, a praktycznie podales tylko zawiasy, bo z cenami zawsze jest roznie - zawsze mozna upatrzyc okazje i zawsze mozna wpakowac sie na mine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc wzrostu mi raczej nie braknie ponieważ mierze juz ponad 180cm.

Jako że to będzie mój pierwszy motor to najpierw się będę ostrożnie uczył.(za półroku robie prawko A1) Dopiero jak nabiore doświadczenia mozna sobie na więcej pozwolić. Nie chce kupywać motora na jakiś czas i zaraz go sprzedawać żeby kupic cos mocniejszego, a zapewne na nim będzie jeździł także mój brat który ma już 20lat.

A mój wiek to 15lat, nie 13. Automatycznie ustawił się 13 :buttrock:

 

Co do utrzymania to wiem że to troche kosztuje. Ale piniądze napewno sie znajdą na użytkowaie:)

 

@Allek

 

To właśnie jest exc.:biggrin:

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=107434163

Edytowane przez piterq1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się tam strasznie nie zastanawiał czy Huske czy ktm'a, tylko brał to co sie trafi i co w lepszym stanie i po lepszej cenie :buttrock:

5000 to taka dziwna suma, bo na jedno to masz a duzo pieniędzy, a na drugie by ci się jeszcze troche przydało :biggrin: Mysle, ze kdx albo rx powinny ci przypasować, zwłaszcza, że to twój pierwszy motocykl.

jak chcesz coś powyżej 96 to kdx'y bywają drogie i za ich cene czasami można by wziąć w/w maszyny, ale rx' znajdziesz :crossy: :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EXC za 7 tysiaków napewno nie będzie przygotowany do jazdy. Trzeba będzie coś w nim robić. Husqvarne za taką cenę można będzie kupić elegancką.

Ja bym wybrał huske. Nawet za 5 tysięcy fajną możnaby pewnie znaleźć.

I nie daj się namówić na mniejszą pojemność. Setka jest ok na początek.

Ja się dobrze bawię na CZ 380 (45 KM mocy, 50Nm momentu) mimo że to mój pierwszy poważniejszy motocykl, z fatalnymi hamulcami, podobnym zawieszeniem i paroma innymi niedomaganiami. Może trochę starszy jestem i wyższy ale posturę mam mało solidną. Z czasem i techniki się nabierze :buttrock: Fura jest bardzo brutalna.

Wczoraj pierwszy raz byłe mna torze i widzę że najlepszy ubaw miałbym na dobrej setce i liczę że do końca roku uda się coś wysupłać właśnie na Husqvarne WR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...