Skocz do zawartości

Prawo jazdy - szkolenie, egzamin


Hun996
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli był już taki topic to z góry przepraszam, jestem tutaj nowy, jeszcze mało ogarniam tematy, a szukajka mi nic nie znalazła.

Czy jeśli posiadam prawko kat. B to przy kursie kat. A wszystko zaczynam od nowa? badania lekarskie, testy na egzaminie przed egzaminem praktycznym itp. ?

I czy możecie polecić jakąś fajną szkołę w Krk?

pozdro

Zaczynasz wszystko od początku.

A co do szkoły to polecam KSM oczywiście :icon_biggrin:

Tu masz link: KSM

Edytowane przez Horb

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc ja się pytam po raz wtóry: dlaczego muszę się zapisać na pełne szkolenie z wykładami, testami i egzaminem teoretycznym na PJ , jeśli je mam i nikt mi go nie odebrał?

 

wśród osób mających prawo jazdy kat. B, które przychodzą na kurs prawa jazdy kat. A praktycznie nikt nie rozwiązuje testów z liczbą błędów mniejszą niż 2. - czyli wynikiem pozytywnym, najczęściej jest tych błędów od 5 do 10.

zdarzają się wyjątki - to osoby, które zrobiły prawko kat. B w ciągu kilku ostatnich miesięcy

zresztą - często wychodzi to na jazdach, czasem śmieszą mnie a czasem doprowadzają do szewskiej pasji nawyki z wieloletniej jazdy autem np. nie zatrzymywanie się przed sygnalizatorem ze strzałką warunkową (ba czasem nawet i przed znakiem STOP!!), włączanie kierunkowskazu do "zjazdu" z drogi z pierwszeństwem przejazdu, nieumiejętność poruszania się po skrzyżowaniach o ruchu okrężnym (spójrzcie w tematy na tym forum o poruszaniu się po "rondzie") i błędy w wielu innych sytuacjach

 

zresztą w większości szkół teoria na prawdę w niewielkim stopniu podwyższa koszt szkolenia niż gdyby chciało się wykupić tylko godziny szkolenia praktycznego

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Prowadzę wykłady na kursie kat. A, gdzie 99% słuchaczy posiada już prawo jazdy. Ich wiedza jest bardzo nikła, a czasem wręcz niebezpieczna.

Cykl wykładów obejmuje oprócz przepisów: technikę i taktykę jazdy, ratownictwo (nie puszczam filmów - ćwiczymy na fantomach i na sobie), chemię eksploatacyjną, oraz elementy p.poż.

Frekwencja jest rewelacyjne, zaś opuszczone wykłady kursanci zaliczają z inna grupą, bo chcą.

Wszystko jest kwestią metodyki i znajomości tematu.

Bo jeśli wykładowca mówi o znaku B-25, że to zakaz wyprzedzania i tylko tyle, przechodząc do następnego znaku, to trzeba go powiesić za jaja.

Jeśli wykładowca nie wie, że słowa "rondo" nie znajdziemy w żadnym akcie prawnym, to czemu jest wykładowcą?

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A czytał ktoś dzisiejszą Rzeczpospolitą? Jest luka w przepisach...Jak się ustawodawca nie pospieszy, to nie będzie można od lutego 2012 do stycznia 2013 zdawać egzaminów na kat.A :icon_eek: Wklejam tekst z Rzp :

 

" Od lutego nie będzie można zdawać na kategorię A. Nowa ustawa o kierujących pojazdami zawiera lukę. Resort infrastruktury zamierza szybko naprawić błąd

 

Osoba, która po 11 lutego przyszłego roku będzie chciała zdawać egzamin na kategorię A (motocykl), spotka się z odmową przyjęcia wniosku o przeprowadzenie egzaminu. Po tej dacie zdobycie uprawnień do prowadzenia motoru będzie niemożliwe. Tak będzie niemal przez rok. Powód? Legislacyjne niechlujstwo.

 

11 lutego 2012 r. wchodzi w życie część przepisów ustawy o kierujących pojazdami. Wykreśla ona z kodeksu drogowego rozdział poświęcony kierującym. Normuje on sprawy kategorii prawa jazdy i wymaganego dla nich wieku. Poświęcone tym kwestiom regulacje nowej ustawy o kierujących pojazdami wejdą w życie dopiero 19 stycznia 2013 r. Przez blisko rok w przepisach będzie więc luka.

 

– Jeśli nie pojawi się szybka nowelizacja, nie może być mowy o egzaminach na tę kategorię prawa jazdy – mówi „Rz" Henryk Radomski, prezes Krajowego Stowarzyszenia Egzaminatorów.

 

Tak samo twierdzą przedstawiciele wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego, które jako jedyne przeprowadzają egzaminy na prawo jazdy. A tymczasem z roku na rok rośnie liczba zainteresowanych uzyskaniem uprawnień na motocykl. – Tylko w 2010 r. w WORD w Warszawie egzamin teoretyczny na kategorię A zdawano 5,5 tys. razy, praktyczny 6,2 tys. razy – mówi Tomasz Matuszewski ze stołecznego WORD.

 

Sprawę zna Ministerstwo Infrastruktury. – Przygotowujemy nowelizację naprawiającą ten błąd – zapewniono „Rz". Kiedy tylko ruszy Sejm, projekt szybko do niego trafi.

 

Jeśli nawet Sejm uchwali poprawkę, to kandydatów na motocyklistów i tak czeka mnóstwo nowości. Egzamin teoretyczny zawierał będzie 32 pytania (dziś 18). Trudniejszy będzie egzamin na placu manewrowym – pojawią się nowe obowiązkowe wolne i szybkie manewry, np. omijanie przeszkody."

 

a tu link, ale przejdzie do archiwum...

http://www.rp.pl/artykul/743298-Prawo-jazdy-na-motocykl-nie-do-zdobycia.html

...Gott weiss ich will kein Engel sein...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To teraz niech mi ktoś to wszystko na patologiczny polski przetłumaczy.

 

Jeżeli 21 września 2012 roku będę miał 18 lat, to jakie mogę prawo jazdy na moto w 2012 robić?

 

Bo przepisy co chwila się zmieniają, coś tam knocą, zmieniają... legislacyjny burdel. A i w necie wszędzie co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Według najnowszych informacji możesz robić normalne A, ponieważ przepisy mają wejść w 2013. Tak mieszają, że i ja się gubię. Sam robiłem na szybkiego, ale udało się zdążyć przed tym całym zamieszaniem. Jeśli nic znowu nie sknocą to będziesz mógł zrobić najnormalniejsze A ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Czesc. Odswieze temat, bo meczy mnie pytanie.

Powiedzmy, ze osoba ktora zaczela kurs np. w sierpniu 2012r i egzamin bedzie zdawac w listopadzie czy inne miesiace blisko 2013r to:

a) co jezeli tak dlugo nie zda az wejda nowe ustawy w 2013r, ale kurs i egzamin miala jeszcze w 2012 r? Czy do konca az nie zda zdaje na stare zasady czy juz na nowe?

b) oraz co w przypadku gdy osoba zapisala sie na kurs w 2012, minely te 3 miesiace przyszedl egzamin, ale egzamin przypada na nowe ustawy? Co w tym wypadku?

 

Sadze, ze to sa dwa wazne pytania i napewno ludzi przed ktorymi sa egzaminy przyda sie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Według najnowszych informacji możesz robić normalne A, ponieważ przepisy mają wejść w 2013. (..)

 

Okay. Na prawko zdawałem zimą zeszłego roku, lecz nie udało się. Muszę powtarzać zarówno test praktyczny, jak i teoretyczny. Czy pojawiły się jakieś zmiany wobec roku 2011 ? Na necie rzuciło mi się info, iż test teoretyczny jest identyczny : te samy pytania, ta sama ilość. To prawda?

 

Wiem że muszę dokupić dodatkowe-uzupełniające godziny praktyczne. Z teorii też muszę się płatnie douczać? Czy od kopa można iść zdać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Teraz ja odświeżę. Czyli z tego co piszecie wynika na to że skoro 18 lat mam mieć dopiero 18 września 2013 to nie będę mógł już zdawać naraz na kategorię A i B bo wejdą w życie nowe zasady które umożliwiają robienie prawka na motocykl od 21 lat tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czesc. Odswieze temat, bo meczy mnie pytanie.

Powiedzmy, ze osoba ktora zaczela kurs np. w sierpniu 2012r i egzamin bedzie zdawac w listopadzie czy inne miesiace blisko 2013r to:

a) co jezeli tak dlugo nie zda az wejda nowe ustawy w 2013r, ale kurs i egzamin miala jeszcze w 2012 r? Czy do konca az nie zda zdaje na stare zasady czy juz na nowe?

b) oraz co w przypadku gdy osoba zapisala sie na kurs w 2012, minely te 3 miesiace przyszedl egzamin, ale egzamin przypada na nowe ustawy? Co w tym wypadku?

 

Sadze, ze to sa dwa wazne pytania i napewno ludzi przed ktorymi sa egzaminy przyda sie.

Witam tez chciałbym sie dowiedziec co będzie w tym przypadku jesli zapisze sie na kurs w 2012 a egzamin w 2013 , w sezonie zimowym niema egzaminow na kat a

Edytowane przez kubajawax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tez chciałbym sie dowiedziec co będzie w tym przypadku jesli zapisze sie na kurs w 2012 a egzamin w 2013 , w sezonie zimowym niema egzaminow na kat a

 

Kat. A2

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Również trochę odświeżę temat, ale chciałbym się dowiedzieć o co chodzi w tym:

 

 

To już pewne, że w momencie, kiedy po 19 stycznia zdasz prawko na kategorię A2, będziesz uprawniony do poruszania się motocyklem o mocy nie przekraczającej 35 kW oraz stosunku mocy do masy 0,2 kW na 1 kg. Rzecz w tym, że naturalnie pojawia się pytanie czym jeździć? Przygotowaliśmy dla was przewodnik po nowych motocyklach, które można kupić w salonach i które przeznaczone są specjalnie na potrzeby kategorii A2.

 

Czym można dokładniej jeździć mając prawko na kat. A2?

"Najpiękniejsza muzyka to ryk silnika."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gruby, zafunduj sobie Katalog motocykli i postudiuj, no chyba, ze myslisz, ze ktos Ci na srebrnej tacy.....

 

Poszperaj po necie, bo mozliwosci jest zbyt wiele.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...