Skocz do zawartości

Wsk- problem


Magik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mój kolega ma następujący problem ze swoją WSK, poprosił mnie abym umieścił temat na forum.

Otóż:

 

- WSK jest wyregulowana, gaźnik cudnie przeczyszczony itp.

Ale albo nie chce zapalić w ogóle albo zapali "poperta" z 10 sekund i gaśnie.

Iskra jest dobra cały czas.

 

Co może być tego przyczyną :flesje:

 

 

Pozdr. Magik

Pozdrowienia z Kołobrzegu, europejskie miasto, ceny niemieckie pogoda angielska :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm...

Skoro wszystko jest pięknie wyrególowane i wyczyszczone to motor powinien chodzic...Nie jest ze mnie żaden wielki mechanik ale ja sprawdziłbym najpierw ustawienie zapłonu - jak bedzie ok to chwilowo wymieniłbym świece wraz z przewodem wys.nap. - może jest gdzieś przebicie, a na koniec zobaczyłbym dysze i ustawienie składu mieszanki. Powodzenia

 

Pozdro :flesje:

 

 

 

 

 

 

_________________________________________________

 

3x Ogar200 - 2x WSK125 - 2x JawaTS350 - MZETZ250 - Jawa Style - Kawasaki gpz750

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

A jak myślicie czy może być to wina gaźnika ??

Tak myślałem nad tym wszystkim i właśnie pomyślałem , że nie chodzi o to że jest żle ustawiony tylko, że jest zapsuty np. ?

 

Pozdr. Magik

Pozdrowienia z Kołobrzegu, europejskie miasto, ceny niemieckie pogoda angielska :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano moze byc i gaznik.

Sprobujcie odkrecic gaznik, tlok dac do gory, wstrzyknac troche paliwa (przez krocec dolotowy) i wtedy bez gaznika probowac odpalic kopniakiem. Tylko radze miec w pogotowiu wylacznik zaplonu, bo silnik wkreci sie na obroty.

Jak zagada, to znaczy ze cos z gaznikiem, ewentualnie polaczenie pomiedzy cylindrem a gaznikiem.

Jak niezagada to moze byc kwestia elektryki, badz tez silnik juz zajechany. Kompresja jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano moze byc i gaznik.

Sprobujcie odkrecic gaznik, tlok dac do gory, wstrzyknac troche paliwa (przez krocec dolotowy) i wtedy bez gaznika probowac odpalic kopniakiem. Tylko radze miec w pogotowiu wylacznik zaplonu, bo silnik wkreci sie na obroty.

Jak zagada, to znaczy ze cos z gaznikiem, ewentualnie polaczenie pomiedzy cylindrem a gaznikiem.

Będziemy próbować :flesje:

Jak niezagada to moze byc kwestia elektryki, badz tez silnik juz zajechany. Kompresja jest ?

 

Kompresja jest. :flesje:

 

 

Pozdr. Magik

Pozdrowienia z Kołobrzegu, europejskie miasto, ceny niemieckie pogoda angielska :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest świeca po tym 10 sek. perkaniu ?

Mokra = zalwa się, zła regulacja lub dziurawy pływak.

Sucha = paliwo niedochodzi, wstrzyknij trochę przez otwór na świecę, powinien zagadać,

 

Spróbujcie wymieniś świece, czasem iskra traci się dopiero przy wyższym ciśnieniu.

 

Może jak chodzi to elektryka gdzieś nie łączy na skutek drgań i traci się iskra ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dzięki za informacje dotyczące pomocy.

Jutro lub jeszcze dziś podziele się informacjami z kolegą.

Najprawdopodobniej jutro coś napisze (co i jak było).

A tak na marginesie to kolega nie ma WSK (motor) tylko Gokarta z silnikiem od WKS 3 biegowej ale spoko :flesje: Co o za różnica :eek:

Jak odpali i będzie wszystko śmigać od razu na forum filmik zarzucimy z naszej zmotoryzowanej ekipy :flesje:

 

Pozdr. Magik

Pozdrowienia z Kołobrzegu, europejskie miasto, ceny niemieckie pogoda angielska :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz jaka jest swieca czy jest sucha czy mokra a moze na swiecy jest czarna maz?? ja tak mialme w hondzie ze tez mi zagadal na 20 sekund i gasl a tez wszystko bylo ok nawet nowa swiece kupilm i nic a przyczyna byl simering na wale wymienilem simering na wale i jak reka odjol

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...