Skocz do zawartości

Pare pytań o XJ600S


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Być może na dniach nabęde Dywersje rocznik 93 i mam pare pytań ponieważ nigdy tego konia nie brałem pod uwage w moich planach.

 

1. Jakie laczki polecacie do niej i jaki jest koszt?

2. Jakie jest rzeczywiste spalanie przy turystycznym tempie ( 90-110 ) bo tu różne opinie krążą

3. No i akcesoria dla XJ.Ktoś ma jakieś linki do stron o tych koniach?

 

Pozdrawiam ALL

 

P.S.Żeby nie było,że nie czytałem innych tematów o XJ :icon_mrgreen:.Właśnie że czytałem ale może jeszcze ktoś ciekawego doda :icon_twisted:

Edytowane przez kermadec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5700 plus rejestracja .Ma do prostowania lage i półke.Rama cała.

Przebieg oryginalny - 39000km (widać po stanie całej reszty).

Jest na otomoto :

http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M214030

 

Oczywiście w bajki z opisu nie ma co wierzyć.Koń do regulacji (ale silnik chodzi ładnie).Laczki do wymiany ..... i chyba tyle :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam właśnie zanabyłem ostatnimi czasy Yamahę Diversion i puki co jestem zadowolony :icon_mrgreen: Ma co prawda kilka denerwujących rzeczy(brzęcząca owiewka, rzęcholący kosz sprzęgłowy i głośna praca skrzyni biegów), ale da się do tego przyzwyczaić.

Co do opon to ja mam Michellin Pilot Actiw, ale ja ich nie kupowałem- takie już były założone. Nie jeździłem na nich dużo ale trzymają się OK, bo oponę już prawie zamknąłem :icon_twisted: Ja mam założone standardowe (110 przód i 130 tył). Słyszałem, że po założeniu szerszych motocykl ciężko wchodzi w zakręty.

Spalanie... Ja się nasłuchałem od różnych ludzi, że pali nawet i poniżej 4 czy 5 na 100 km, a w rzeczywistości wychodzi od 4.8 do 6 albo i więcej- zależy jak się jedzie.

 

Ten motocykl o którym piszesz jest po jakimś dzwonie? Bo napisałeś, że do prostowania jest laga. Jeżeli tak, to wydaje mi się, że cena jest dosyć wysoka. Teraz ceny XJ-tek są dosyć atrakcyjne i wydaje mi się, że za tą kasę wyrwiesz troche lepszą sztukę. Komplet opon to minimum 500 zł, do tego głupie rególacje też troche kosztują... Ja po zakupie zapłaciłem od razu ponad 400 zł na serwis. Napisz coś o tych lagach- co to konkretnie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No koń jest ewidentnie po szlifie na prawą strone.Proponowałem sprzedawcy cene 5000 ale powiedział,że nie chce słyszeć o obniżeniu ceny (koń stoi w komisie dopiero od tygodnia więc niby zrozumiałe ale koleś twierdzi,że koń bezwypadkowy a taki nie jest).

 

Chciałbym kupić coś w tym tygodniu i to najlepiej jutro bo jak nie to raczej wybiore CB 500 zamiast XJ.Poza tym nie mam czasu na latanie po kraju i szukanie konia :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zakupiłem dokładnie ten rocznik i w tym samym kolorze w listopadzie zeszłego roku i nawet z podobnym przebiegiem (36Kkm) to powiem Ci ze za 5700zł to sporo przepłacisz i napewno znajdziesz cos lepszego.

Oponki: Heidenau 110-przód, 130-tył - komplet nowych 452zł + przesyłka 25zł + założenie. Co do spalania to mi przy spokojnej jeździe 4l na trasie ale jak troche pojeździ po mieście to 5,5-6l weźmie.

Poszukaj bo jest tego dużo i o wiele ładniejszych i tańszych...............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić coś w tym tygodniu i to najlepiej jutro bo jak nie to raczej wybiore CB 500 zamiast XJ.Poza tym nie mam czasu na latanie po kraju i szukanie konia :icon_mrgreen:

Co nagle to po diable. Nie znam się za bardzo a zajrzałem tu bo możliwe, że też będę XJ kupował ;-)

Moim zdaniem stawianie sobie limitu "w tym tygodniu" to zły pomysł :icon_twisted:

 

Jak patrzę po Allegro, to 5700 to raczej cena rocznika 95-96.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witka

jak kupiłem niedawno xj600s w stanie super rok 1994 za 6000 z polski dostałem w dodatku nowy łancuszek rozrządu, 2 świece i olej 1l oraz stelaż

Ja mam złozona z tyłu oponke 140 i wydaje mi sie ze ciezko wchodzi w zakret teraz wymienie na 130, mam opony firmy duro, nówka na tył 160pln a na przód ok 140pln.

Mi pali mało jezdze tak ok 120-130 i po miescie i wychodzi 4-5,5 i nie chce wiecej, jezdzi sie super nawet w dwie osoby.

Ja polecam xj jako super motor, co prawda głosny na luzie(dopiero po wcisnieciu sprzegła cichnie) ale po dodaniu gazu fajnie bucy :icon_twisted:

Aha co ciekawe w moim małym misteczku wzbudza ciekawość!!!!

 

Jesli chczesz wiecej info to pytaj na pw

 

Ale za tego pogietego to za duzo, bierz ta od kumpla z forum.

<p>była mz - była xj600s - była vn800 - była vl 800 - był Road King 1550 - był Fat Boy TC 96 - była Electra TC - był Night Rod - był Heritage Softail TC jest Electra i Softail Springer - malina. :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jakie laczki polecacie do niej i jaki jest koszt?

2. Jakie jest rzeczywiste spalanie przy turystycznym tempie ( 90-110 ) bo tu różne opinie krążą

3. No i akcesoria dla XJ.Ktoś ma jakieś linki do stron o tych koniach?

Ad. 1 We wszystkich opisach jakie czytałem piszą żeby nie zakładać nic szerszego niż fabryka dała. W drastycznych :icon_mrgreen: przypadkach nie dało się motocykla złożyć w zakręt

Ad. 2 U mnie spalanie od 4.2 do 5.5 l/100km (wersja Diversion, 50KM)

Ad. 3 Chyba najlepsza będzie opcja "Szukaj" na tym forum, wszystko już było :icon_twisted:

Pozdrawiam i przyjemności z jazdy XJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ta XJ kolegi NEHa wygląda ładnie tyle,że nie mam czasu jechać do Poznania :bigrazz:.

 

A co do tej czerwonej to wiem,że jest drogo ale ..... silnik chodzi jak pszczółka.Żadnego hałasowania o którym wspominacie itd.Bardzo ładnie gada.Żeby nie ten przód :/

 

Pozdrawiam ALL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jeśli szukasz pewnej XJ-oty 600 div to polecam tą NEH-a

sprzęt zadbany w ciągłej eksploatacji, miałem okazje tym sprzętem

pojeździć i powiemże moto naprawde zadbane, silniczek chodzi bardzo

ładnie. Może jednak przejedziesz się do tego Poznania.

 

Pozdrawiam i udanego zakupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fotki dostałem ale robione po ciemku więc nic tak naprawde nie widać poza kolorem a i nad tym sie zastanawiam bo po przeszukaniu katalogów XJ w tym kolorze nie znalazłem.

 

Proponuje żeby kolega NEH ( jeśli jest na 100% pewny swojej maszyny ) wskoczył na nią i przyjechał do Szczecina.Jeśli faktycznie jest taka super jak mówicie (ma być prosta i silnikowo OK) do bez targów biore za 6000 :bigrazz:.Ja konia chciałbym kupić i wiem ,że jak będzie ładny to wezme :icon_mrgreen:

 

Pozdrawiam ALL

Edytowane przez kermadec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...