Skocz do zawartości

Częstotliwość wymiany oleju...


Luca
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W moim Jinlunie sprzedawca podaje, że powinno się wymieniać olej co 2tyś km.

Wydaje mi się, że to troche za często bo w samochodach jest co 10tyś, to dlaczego tu co 2tyś.

Ciekawy jestem jak jest z wymianą w waszych maszynach?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nic nie piszą w instrukcji obsługi? Kiedyś miałem Wektora 150 ccm , pierwsza wymiana była po 500 km potem co 5000 tys. Pierwszy olej najlepiej zmienić jak najszybciej bo ten fabryczny to jakieś chińskie badziewie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w okresie docierania miałem co 500km a reszta to co 2tyś. Silniczek nie należy raczej do olbrzymów a wchodzi do niego 2L oleju i wymieniać taką ilość co chwila to chyba przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to zazwyczaj w nowym moto pierwsza wymiana może być po 500 lub po 1000. Dla pewności wymień go następnie po 2000. A dalej najlepiej co 6000. Przynajmniej ja tak robie u siebie i z doświadczenia wiem że tak jest w miarę bezpiecznie bez większego ryzyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, aby wymiana oleju była zawsze co 2 tys.

Ja u siebie robię wymianę raz na rok, albo co 5 tys, w zależności co pierwsze osiągnę.

 

Pozdr.

 

P.S. Dla pewności skontakuj się bezpośrednio z importerem, oni muszą wiedzieć.

Edytowane przez bodek_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie te informacje mam od importera (Getway czy Gateway) to on opracował instrukcje obsługi i tabele serwisową i tam jest że po dotarciu już ciągle wymiana co 2tyś km.

Nie mam oryginalnej chińskiej ale pewnie i tak z niej bym wiele nie zrozumiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie te informacje mam od importera (Getway czy Gateway) to on opracował instrukcje obsługi i tabele serwisową i tam jest że po dotarciu już ciągle wymiana co 2tyś km.

Nie mam oryginalnej chińskiej ale pewnie i tak z niej bym wiele nie zrozumiał.

 

To spróbuj określić na jakiej licencji jest ten silnik. Zwykle chińszczyzna (bez urazy) jest kopią jakieś japoni.

 

Albo...

 

Poszukaj w necie, ale na stronach niemieckich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kilku małych jedno- cylindrowych japońskich slinikach producent zaleca wymianę co 3000 km. Miałem tak w Hondzie CG, kumpel w SR-ce, tak jak napisał Zbyhu- Honda Vigor. Ja bym na Twoim miejscu wymieniał co 3000 km- koszt nie wielki a zawsze to człowiek spokojniejszy :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...