Skocz do zawartości

TIRY NA TORY!!!


Olsen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny nastoletni zbuntowany banghead.gif

Racja, że to ciężki kawałek chleba, racja, że z szefami bywa różnie, ale debilizm jakim się niektórzy wykazują na drodze to juz ich indywidualna sprawa i nie ma co obwiniac kogokolwiek za ich durne zachowanie.

Poza tym, jak nie można jechac, tak jak by się chciało to się jedzie tak, jak można.Tiry poruszają się tam, gdzie muszą i gdzie moga i idiotyzm ich kierowców tego nie zmieni. Zresztą to samo tyczy się wszystkich użytkowników dróg.

Zastanów się chłopie...

 

poniekąd masz racje, bo w każdym fachu zdarzają sie buce... ALE ! wymien mi proszę kilka tych idiotyzmów kierowców w konkretnych przypadkach :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odgrzewam kotleta, bo:

http://biznes.onet.pl/0,1452608,wiadomosci.html

 

pozdr

LYsY

"Ciężarówki rozjeżdżające polskie drogi będą przewożone koleją."

I bardzo dobrze.

 

"- To będzie bardzo ekologiczny i bezpieczny transport - zachwala pomysł Andrzej Massel z Centrum Naukowo-Technicznego Kolejnictwa w Warszawie. Eksperci jednak szacują, że takie rozwiązanie będzie nieopłacalne. - Wszelkie analizy wskazują, że taki transport będzie bardzo drogi. Lepiej przewozić same towary, a nie samochody - twierdzi Janusz Piechociński z zespołu doradców gospodarczych Tor."

Bezpieczeństwo jest ważniejsze niż kasa. Poza tym z TIR-ów zawsze można zrezygnować, jeżeli rzeczywiście miałoby się do nich (i ich kierowców*) dokładać.

 

*Mogą się przebranżowić, jak im coś nie "pasi".

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh.. Sam pomysł jest niezły (ja proponowąłbym jeszcze na tory przenieść przedstawicieli handlowych :icon_razz: )ale w ministerstwie widze, że pracują "fachofcy" i "znafcy".

To właśnie tiry powodują największą liczbę wypadków, niszczą środowisko przez wydalane ogromne ilość spalin i hałas, a do tego niszczą drogi, które są później w opłakanym stanie. Chcemy to zmienić - mówi Sławomir Sadowski z Ministerstwa Transportu

 

Otóż procentowo te "tiry" powodują mało wypadków. Tylko, że jak jakiś gamoń wjedzie samochodem osobowym pod 40 tonowy zestaw to potem wypadek jest we wszystkich wiadomościach (bo jest kilkabardzo spektakularnych i medialnych trupów :) ). A drogi się niszczą nie od ciężarówek tylko od gównianej technologii. I to predewszystkim to powini zmienić, pomijając już fakt, ze w największym wschodnio europejskim kraju przez 15 lat wybudowano tylko kilkaset km. (ile ich bedzie 300 km?) płatnych badziewnych (ciągle remontowanych) autostrad :clap:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie może się udać :). Kolesie pokroju Kulczyka zbyt dużo straciliby na niezakupionym paliwie i nieopłaconych "autostradach". A że oni umieją dbać o swoje to pomysł skanalizują.

O tirowcach (a raczej o ich stylu jazdy) mam jak najgorsze zdanie, czemu nie raz dawałem tu wyraz i nie będę powtarzał, dlaczego tak jest. Każdy kierowca, który choć raz jechał w miarę główną drogą w Polsce wie.

Pomysł o wożeniu tirów koleją popieram!

pzdr

Znawcy mówią, że znacznie zabawniej jest najpierw się kochać, a potem zadawać pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak :biggrin: .

Właśnie miałem okazję przelecieć się katamaranem parę razy autostradą Stryków-Poznań w obie strony. TIRów i innych "Heńków-Starów" sporo :-(. Jeżeli jadą prawym pasem to jest ok, tyle że koleiny robią. Najgorsze zaczyna się, kiedy taki "demon prędkości" zechce wyprzedzać. Różnica prędkości między ciężarówkami to ok. 3-5 km/h, zwłaszcza pod górkę, więc wyprzedzanie trwa przez parę kilometrów. Za wyprzedzającym od razu tworzy się kolejka osobówek, nie ukrywam że wk...nych. A czasem takiemu tirowcowi przychodzi ochota na wyprzedzanie nagle i wjeżdża na lewy pas tuż przed rozpędzoną dobrze ponad 100 km/h osobówkę. Wtedy wk...nie jest jeszcze większe :biggrin: .

Wiem, że ograniczenia, tachografy, krokodyle ale to nie zwalnia od myślenia. Op...lić takiego przez CB nie za bardzo można, bo ze złośliwości zablokuje lewy pas i d..pa zimna.

Tiry może nie do Tirany ale na tory. I to jak najszybciej.

pzdr

Tak się składa, że nie jesteś sam na drodze i tiry także mają prawo wyprzedzać, dla ciebie 5km/h na godzinę to może śmieszna różnica ale jak pojeździsz w dalsze trasy to poznasz co to znaczy swoje tempo jazdy, wtedy gdy najmniej się męczysz a i to 5km/h w skali kilkudziesięciu kilometrów może wydawać się mało ale policz sobie ile to jest licząc w skali setek kilometrów. Pozatym istnieje coś takiego jak kierunkowskazy, wiem, że nastaje moda wśród osobóweki żeby nie używać takiego czegoś i jak ciężarówka włącza kierunek to nie oznacza to :przyśpiesz, a to że na pasie coś jest i chcę to ominąć. Wczoraj właśnie miałem taką sytuację(to jest przykład bo codziennie jest kilka innych podobnych sytuacji), osobówka wyprzedzała kilka samochodów, przedemną rower, kierunek a gość przyspiesza co miałem zrobić? Zepchnąć osobówkę do rowu? Może rozjechać rowerzystę?

Jazda tirem jest bardzo podobna do jazdy moto, osobówki wymuszają co chwilę pierszeństwo wyprzedzają centralnie na czołówkę, zajeźdżają co chwilę drogę...

 

Najlepiej zlikwidować całkowicie tiry zrobić dla nich zakaz jazdy po polskich drogach a towary na sklepowych półkach niech dalej w niewyjaśniony sposób teleportują się.

Edytowane przez spiwor

Notoryczny kłamca :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że nie jesteś sam na drodze i tiry także mają prawo wyprzedzać, dla ciebie 5km/h na godzinę to może śmieszna różnica ale jak pojeździsz w dalsze trasy to poznasz co to znaczy swoje tempo jazdy, wtedy gdy najmniej się męczysz a i to 5km/h w skali kilkudziesięciu kilometrów może wydawać się mało ale policz sobie ile to jest licząc w skali setek kilometrów. Pozatym istnieje coś takiego jak kierunkowskazy, wiem, że nastaje moda wśród osobóweki żeby nie używać takiego czegoś i jak ciężarówka włącza kierunek to nie oznacza to :przyśpiesz, a to że na pasie coś jest i chcę to ominąć. Wczoraj właśnie miałem taką sytuację(to jest przykład bo codziennie jest kilka innych podobnych sytuacji), osobówka wyprzedzała kilka samochodów, przedemną rower, kierunek a gość przyspiesza co miałem zrobić? Zepchnąć osobówkę do rowu? Może rozjechać rowerzystę?

Jazda tirem jest bardzo podobna do jazdy moto, osobówki wymuszają co chwilę pierszeństwo wyprzedzają centralnie na czołówkę, zajeźdżają co chwilę drogę...

 

Najlepiej zlikwidować całkowicie tiry zrobić dla nich zakaz jazdy po polskich drogach a towary na sklepowych półkach niech dalej w niewyjaśniony sposób teleportują się.

W pełni podzielam opinię kolegi, co tu dużo pisać, większośc tych którzy tak narzekają na "tirowców" nie ma połowy umiejętności, które mają powyższi i pewnie nigdy w życiu nie jeździli zestawami. Nie mówię, że wszyscy kierowcy ciężarówek dobrze jeżdzą, ale to tak jak wśród motocyklistów i każdej innej grupy, są przypadki kiepskich drajwerów, a śmiem twierdzić, że wśród tirowców jest więcej tych dobrych, aniżeli wśród motocyklistów... Przy okazji Wesołych Świąt i szybkiego nadejścia sezonu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej miejscowości zdarzył się wypadek. Tir jadący z predkością ok 110km/h :) wyprzedzał na zakręcie(i pod stromą górkę) samochód osobowy. Naczepa się przewróciła na bok. Licznik zatrzymał się na 90km/h. Węgiel(30ton) znalazł się na podwórku jednego gościa. Zapas węgla na 5 lat :banghead:

Na tym zakręcie ciężko mercedesem wyciągnąć 130km/h...a co dopiero tirem... ;)

Kierowcy tirów nie myślą...Ustawiają tempomat i jadą... :buttrock: :P

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej miejscowości zdarzył się wypadek....

 

Powiedział 13-letni WLD Wlodi :)

 

Debile za kółkiem trafiają się w "TIRach", na motocyklach , w osobówkach (tu jest ich najwięcej - osobówki na tory [najlepiej metra :banghead: ]), dostawczakach i nawet w tramwajach. Ja na drodze dużo częściej spotykam idiotę w samochodzie osobowym niż w cięzarówce.

 

P.S. Z powodu opłat TIRy (przynajmniej te z polską rejestracją) mają dużo większe prawo do jazdy po drogach niż motocykle :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak naprawdę to nie chodzi o popularny w Polsce syndrom Dobrego Kierowcy(sam się po pewnym czasie na to załapałem) ja mam doświadczenie i potrafię się wykazać w każdej sytuacji a większość nie potrafi jeździć to chodzi o popatrzenie na to wszystko z góry. Jazda na drogach jest jak wielki jeden organizm, wystarczy współgrać żeby ten system dobrze funkcjonował. Czasem być pierwszym, czasem ustąpić.

 

Jest jeszcze jeden pomysł na pomniejszenie ciężarówek w miastach. robić na peryferiach miast centra dystrybucji sklepów, takie hurtownie gdzie dojeżdżałyby tam tylko tiry a po mieście po, sklepach rozwoziłyby jedynie samochody dostawcze i ciężarówki-solówki.

Fajny pomysł?

Tylko zamiast tego jednego tira byłoby około pięciu dostawczaków albo dwie-trzy solówki. Lepiej w mieście?

Edytowane przez spiwor

Notoryczny kłamca :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość pawelmoto2

Powiedział 13-letni WLD Wlodi :icon_twisted:

 

Debile za kółkiem trafiają się w "TIRach", na motocyklach , w osobówkach (tu jest ich najwięcej - osobówki na tory [najlepiej metra :icon_mrgreen: ]), dostawczakach i nawet w tramwajach. Ja na drodze dużo częściej spotykam idiotę w samochodzie osobowym niż w cięzarówce.

 

P.S. Z powodu opłat TIRy (przynajmniej te z polską rejestracją) mają dużo większe prawo do jazdy po drogach niż motocykle :biggrin:

[/quote

 

 

w tym p.s to wymysliles, idac dalej z powodu wysokosci placonych podatkow niektorzy tez maja wieksze prawo do zycia niz inni jak rozumie???

 

Tak się składa, że nie jesteś sam na drodze i tiry także mają prawo wyprzedzać, dla ciebie 5km/h na godzinę to może śmieszna różnica ale jak pojeździsz w dalsze trasy to poznasz co to znaczy swoje tempo jazdy, wtedy gdy najmniej się męczysz a i to 5km/h w skali kilkudziesięciu kilometrów może wydawać się mało ale policz sobie ile to jest licząc w skali setek kilometrów. Pozatym istnieje coś takiego jak kierunkowskazy, wiem, że nastaje moda wśród osobóweki żeby nie używać takiego czegoś i jak ciężarówka włącza kierunek to nie oznacza to :przyśpiesz, a to że na pasie coś jest i chcę to ominąć. Wczoraj właśnie miałem taką sytuację(to jest przykład bo codziennie jest kilka innych podobnych sytuacji), osobówka wyprzedzała kilka samochodów, przedemną rower, kierunek a gość przyspiesza co miałem zrobić? Zepchnąć osobówkę do rowu? Może rozjechać rowerzystę?

Jazda tirem jest bardzo podobna do jazdy moto, osobówki wymuszają co chwilę pierszeństwo wyprzedzają centralnie na czołówkę, zajeźdżają co chwilę drogę...

 

Najlepiej zlikwidować całkowicie tiry zrobić dla nich zakaz jazdy po polskich drogach a towary na sklepowych półkach niech dalej w niewyjaśniony sposób teleportują się.

 

heh czlowieku jaka wy macie trudna misje do spelnienia "a towry na sklepowych polkach niech dalej...." dobry samarytanin w morde jeza, napisz jeszcze ze wozisz towary dla ludnosci spolecznie albo ze nawet dokladasz ze swoich, heh ale sie wzruszylem, ciezki zywot ma taki tirowiec oj ciezki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej miejscowości zdarzył się wypadek. Tir jadący z predkością ok 110km/h :icon_mrgreen: wyprzedzał na zakręcie(i pod stromą górkę) samochód osobowy. Naczepa się przewróciła na bok. Licznik zatrzymał się na 90km/h. Węgiel(30ton) znalazł się na podwórku jednego gościa. Zapas węgla na 5 lat :D

Na tym zakręcie ciężko mercedesem wyciągnąć 130km/h...a co dopiero tirem... :biggrin:

Kierowcy tirów nie myślą...Ustawiają tempomat i jadą... :evil: :)

a w mojej miejscowości zdarzył się wypadek. motocyklista jadący z prędkością ok 140km/h :P próbował wejść w zakręt, nie wyrobił, wyleciał do rowu, licznik zatrzymał się na 110km/h. Na tym zakręcie ciezko mercedesem wyciągnąć 100km/h... a co dopiero motocyklem który ma tylko dwie wąskie opony... :P

motocykliści nie myślą... zapier****ją tylko ile fabryka dała.

:icon_twisted:

ku*wa, ludzie, zdejmijcie trochę te klapki z oczu. Żyjcie i jeździjcie tak, żeby nikomu nie szkodzić, to i wam nikt nie będzie szkodził. Kierowcy ciężarówek mają cholernie ciężką pracę użerać się z tymi wszystkimi osobówkami, motocyklami i innymi. Im też łatwiej by się żyło, gdyby zakazać jazdy osobówkom. i zrozumcie, że żeby pójść do teg głupiej biedronki i kupić sok za 1,99zł skądś on mus się tam wziać. A helikopterami ich nie dostarczają.

Edytowane przez Groszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelmoto2

a w mojej miejscowości zdarzył się wypadek. motocyklista jadący z prędkością ok 140km/h :icon_evil: próbował wejść w zakręt, nie wyrobił, wyleciał do rowu, licznik zatrzymał się na 110km/h. Na tym zakręcie ciezko mercedesem wyciągnąć 100km/h... a co dopiero motocyklem który ma tylko dwie wąskie opony... :icon_biggrin:

motocykliści nie myślą... zapier****ją tylko ile fabryka dała.

:icon_twisted:

ku*wa, ludzie, zdejmijcie trochę te klapki z oczu. Żyjcie i jeździjcie tak, żeby nikomu nie szkodzić, to i wam nikt nie będzie szkodził. Kierowcy ciężarówek mają cholernie ciężką pracę użerać się z tymi wszystkimi osobówkami, motocyklami i innymi. Im też łatwiej by się żyło, gdyby zakazać jazdy osobówkom. i zrozumcie, że żeby pójść do teg głupiej biedronki i kupić sok za 1,99zł skądś on mus się tam wziać. A helikopterami ich nie dostarczają.

i jak rozumie tylko na tirach jest ciezka robota????? i ze jak ich do tego zmuszaja kaza imjezdzic na tirach i ch*j, jak sie ktoremus nie podoba taka robota i tylko lamentuje(jak wiekszosc tirowcow) to czemu nie zmieni jej na inna, lepsza???

 

wiesz dlaczego???? sam sobie odp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...