Skocz do zawartości

gleba była blisko


Rekomendowane odpowiedzi

Jadę ostatnio po zmroku dobrze mi znaną drogą. Widoczność ograniczona dodatkowo przez rozwalające się na szybie owady więc zachowuję szczególną ostrożność. Prawy zakręt, v>90km/h i poślizg jak grom z jasnego nieba. Powód? Łatany asfalt posypany kamykami, o których zwykle ostrzegają znaki, jednak nie tym razem. Nic nie było widać. Po złapaniu przyczepności shimmy, które cudem nie skończyło się glebą.

Może ktoś powiedzieć, że trzeba było jechać 50km/h zgodnie z ograniczeniem, jednak dla mnie to żadne wytłumaczenie

I jak tu k... jeźdźić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooo zwirek to straszna lipa, ale ostro sie mozna tez najesc strachu na "zfrezowanej" nawierzchni. albo jak wycinają asfalt i nie zrobią jakiegoś łagodnego podjazdu tylko roznica miedzy asfaltami jest o 5 cm i jet to nagle tak jak krawęznik - to mnie wqurfia na maxa.

 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, polskich drogowców mało obchodzą motory, a co więcej jeszcze mniej ich bochodzi oznakowywanie rzeczywiście trudnych odcinków ["specjalnych"]. Koło mnie jest masa niepotrzebnych znaków, a w takich miejscach nie ma złamanej informacji o fatalnej nawierzchnii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomysleliscie, ze drogowcy robia to specjalnie ?:biggrin: Oni mysla o nas i zostawiaja na drogach takie niespodzianki po to aby nas nie kusilo czasem odkrecic za bardzo... . A tak to zawsze jadac powoli unikniemy (wymijajac) przeszkody i nikt nie bedzie mowil, ze " ten to jechal ponad 150", bo bedzie to fizycznie nie mozliwe ; ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak to zawsze jadac powoli unikniemy (wymijajac) przeszkody i nikt nie bedzie mowil, ze " ten to jechal ponad 150", bo bedzie to fizycznie nie mozliwe ; ).

 

Ludzie zawsze tak powiedzą. :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogowcy są fantastyczni. U mnie zapowiedzieli, że droga przy której mieszkam(kilka kilometrów) będzie zrobiona w tym roku. I owszem, kilka dni temu wracam sobie do domku, a tu Panowie wzięli się do roboty-załatali dziury żwirkiem. Efekt taki, że w miejscu dziur powstały muldy z kamyczków. A że dziur było mnóstwo, to droga zamieniła się w "żwirowisko". Ale Panowie pomyśleli i o tym- na początku drogi ustawili odpowiedni znak- uwaga żwir na drodze. :biggrin: Szok!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest polski sposób naprawy ulic -postawić ograniczenie 20-30 km/h żeby w "razie czego" zawsze można było powiedzieć "tu jest ograniczenie a kierowca za szybko jechał " :bigrazz: :biggrin:

Koło mnie jakieś 3 lata temu zrywali cały asfalt a potem poszerzali ulice i kładli nowy i co ? - No zanim jeszcze otworzyli ulice dla ruchu to popadał deszcz no i oczywiście co ?? - wszędzie było widać jak na NOWEJ NAWIERZCHNI stoją kałuże . jak nietrudno się domyślić oczywiście po 2 latach (zimach) w tych mierjscach są dziury których nikt nie łata no i stoi ograniczenie na prostej drodze 30km/h a pod nim znak ostrzegający o nierównościach :wink: :flesje: :cool: :wink:

Edytowane przez kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatany asfalt posypany kamykami, o których zwykle ostrzegają znaki, jednak nie tym razem. Nic nie było widać.

W Pozaniu ostatnio też łatali drogi w ten sam g........ sposób. Nie dosyć, że nie zamiatają później tego co co zostało i leży to dokładnie na środku pasa to jeszcze można oberwać tym w twarz jak samochód podbije to z drogi. Oczy dookoła głowy Panowie...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w PL jest tak popierd.... W niemczech są drogi, ba, nawet autostrady z betonu od II wojny swiatowej i nawet pekniecia nie widać.. Nawet u wschodnich sasiadów maja leprze drogi, zreszta gdzie by nie pojechać... :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Znajomy kolega inżynier-drogowiec mówił mi, że jest to tzw. USZORSTNIANIE nawierzchni i jest zgodne z wszelkimi regułami "sztuki". Sypie się żwir a samochody wciskają go w asfalt. Swoją drogą to ciekawe, że nasi kochani drogowcy przewidując marną jakość asfaltu pozwalają nam odwalać za nich robotę często kosztem takich sytuacji jak ta z początku tego topicu. I jeszcze płacimy za to podatek drogowy :biggrin: Poza tym wiadomo, że żwir wchłonie się na obrzeżach pasów ruchu czyli tam, gdzie najczęściej jeżdżą koła samochodów. Na a my biedne żuczki jeździmy środkiem więc kicha. Ogólnie są to dla mnie mordercy w majestacie prawa.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wszystko przez kamizelki:D chca tylko oni je nosic a reszte powybijac... no bo jak, auta kamizelki widza, wiec inaczej sie nie da :biggrin: :bigrazz: :wink:

 

skad ja ten zwirek znam... nawet pilsidskiego(jedna z najwiejszych ulic w lodzi) ostatnio CALA obsypana byla tym dziadostwem... i teraz tak moze male hamowanie awaryjne...?

 

masakra normalnie, masakra...

 

 

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest polski sposób naprawy ulic -postawić ograniczenie 20-30 km/h żeby w "razie czego" zawsze można było powiedzieć "tu jest ograniczenie a kierowca za szybko jechał " :buttrock: :buttrock:

Koło mnie jakieś 3 lata temu zrywali cały asfalt a potem poszerzali ulice i kładli nowy i co ? - No zanim jeszcze otworzyli ulice dla ruchu to popadał deszcz no i oczywiście co ?? - wszędzie było widać jak na NOWEJ NAWIERZCHNI stoją kałuże . jak nietrudno się domyślić oczywiście po 2 latach (zimach) w tych mierjscach są dziury których nikt nie łata no i stoi ograniczenie na prostej drodze 30km/h a pod nim znak ostrzegający o nierównościach :biggrin: :biggrin: :icon_mrgreen: :biggrin:

 

 

Tak jeszcze do tego znak "uszkodzona nawierzchnia" ale chyba powinni to postawić w całej polsce juz na granicach żeby wjeżdzając obcokrajowcy wiedzieli co ich czeka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh drogi w PL to temat rzeka, szkkoda mi już czasu na pisanie o chu**wym stanie.... itd, codziennie to samo. A najlepsze jest to ze nic się ku*wa nie zmieni, napewno nie za TEJ kadencji sejmu. Więc nie biadolmy tylko wszyscy na enduro i będzie " ale zajebistą holpe chłopaki usypali na skrzyżowaniu...." szkoda gadać

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...