Skocz do zawartości

Padniety silnik w yz


stopowicz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas składania do kupy po wymianie tłoka warto każdorazowo sprawdzić w jakim stanie jest zawór wydechowy. Pracuje on w szczególnie trudnych warunkach, nie dość że jest umieszczony w najbardziej gorącym miejscu to jeszcze spaliny uderzają w niego z częstotliwością do 12tyś razy na minutę. Szybko powstawają tam nadmierne luzy, zakleszczenia, w skrajnych przypadkach zawór zaczyna uderzać o tłok (zależnie od konstrukcji). Często kończy się to tak jak w temacie.

W Twoim przypadku również trzeba sprawdzić dlaczego do tego doszło. Zamontujesz nowy tłok + cylinder po nicasilu i znowu może być ZONK. :bigrazz: Najlepiej pokaż cylinder komuś kto sie zna, obada i doradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hard enduro albo full to potoczna nazwa panie Inzynier(tak samo jak Full cross takie cos nie istnieje ale sie przyjelo).A pultora sezonu Yz to chyba twoj dziadek jezdzi na luzie.Bo jak dajesz dobrze w terenie to tlok jest do wymiany nawet po 8 do 20 m\h.

 

30-40 M\h na torze dla zawodowca ?? :bigrazz: :icon_mrgreen: :) AMEN BOZI :(

 

40m/h dla tekiej yz125 to z bredkoscią 80km\h 3600 KM. 80km\h dla yz to pikus.a tera bo przytej predkosci nie kreci duzych obrotow.teraz sobie pomysl ze na torze wskazowka obrotowmierza(gdyby owa byla) nieopada z czerwonego pola czyli nie ponizej jakichs 11tys\obr na minute(chodz Yz kreci wiecej i to wiele ale niech bedzie tyle zeby nie bylo ze przesadzam :biggrin:. To na 6 biegu przy takich obrotach Yz 125 leci kolo 130 na godzine. Prawie full jej predkosci i obrotow;] przypuscmy 130km\h wedlug twojego rozumowania x 40m/h to jest 5200Km non toper na pelnej pizdzie;] dolicz sobie na torze 2 albo 3 razy mniejsze chlodzenie plus przeciązenia;]Zywtonosc tloka nie jest dluga a juz napewno na torze gdy daje dobry kolo bedzie trwala 40m\h daj mi moto ktore przy dawaniu prawie non po pelnej manecie 2T zrobi 5000Km i nie rozjebie tloka albo sie niezatrze to wysle cie zebys opantetowal to cos ;]

Sorry ale wku**ia mnie jak ktoś się tak wymądrza... Po pierwsze NAJLEPSI zawodnicy (np. Zdunek) na głogowskim torze który jest przez wielu zawodników uważany za AUTOSTRADĘ osiągają średnią prędkość ok. 50-55km/h. Amatorzy którzy znają tor tak jak nasza ekipa osiągają ok. 40-45km/h. Mówimy o ciągłej jeździe na poziomie swojego najlepszego czasu na bardzo szybkim torze! Przy 40h pracy silnika przejedziesz 1600-1800km.

Zresztą o czym my tu w ogóle gadamy jak nie jesteś użytkownikiem crossówki a uparcie próbujesz wmówić ludziom którzy jeżdżą na nich że ty jesteś mądrzejszy. Doświadczenie pokazuje że na dobrym tłoku można zrobić ponad 40h... Ale na dobrym, Proxy pękają nawet po 10-15h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technika poszla znacząco w dziedzinie motoryzacji a tu taki ZONK ze zawór moze zawadzic o cylinder ? Wg mnie konstrukcja nie powinna do tego dopuszczac... a jak urwie sie linka ? to tez ZONK ? :bigrazz:

w wyczynach nie stosuje sie linek, ale jakby pekla to on poprosu by sie zamknoł nie zawsze musi cos zniszczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to ważne co kiedy sie popsuje? Koleś ma problem i trzeba mu na to odpowiedzieć a nie gadać o tym kiedy tłok pęknie. Jemu już coś padło i pewnie oczekuje odpowiedzi. Ja sie nie wypowiadam bo nie jestem użytkofnikiem full crossa tylko enduro:D:D. Bez urazy Koledzy.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez urban
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko: jaka świeca do Yz 125 ?? Wczoraj odpaliłem swojego nowo nabytego sprzęta i pojechałem sie przejechać, ujechałem może z 500 metrów i mi zalało świece. Mam nadzieje że to wina starej świecy albo jakiś przypadek, przeczyściłem starą założyłem i pali bez problemu, miałem świece Pal Z17. I jakby ktoś wiedział czego to może być przyczyna? Spróbuje jeszcze przed założeniem nowej gaźnik przeczyscic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko: jaka świeca do Yz 125 ?? Wczoraj odpaliłem swojego nowo nabytego sprzęta i pojechałem sie przejechać, ujechałem może z 500 metrów i mi zalało świece. Mam nadzieje że to wina starej świecy albo jakiś przypadek, przeczyściłem starą założyłem i pali bez problemu, miałem świece Pal Z17. I jakby ktoś wiedział czego to może być przyczyna? Spróbuje jeszcze przed założeniem nowej gaźnik przeczyscic.

 

Yamaha yz bierze swiece NGK BR9EG. zanim zaczniesz jezdzic na YZ to ja rozgrzej nie sobie pochodzi i wtedy ruszaj.

 

A ztym zarysowanym cylindrem to tez czesto spotykanie to w yz od 96-2001 . Sprawdz dokladnie "exhaust valve" i sprawdz wal czyli lozyska na korbowodzie . Jezeli chodzi o remont to mozesz zalozyc tuleje poniewaz jakby cos sie pozniej stalo to zawsze tuleje mozesz dac na szlif i poprostu zalozyc wiekszy tlok 134cc 139cc albo 144cc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swieca BR9EG cena okolo 24zlote

Dzwonilem do Olka (OLek-Motocykle)

powiedzial ze ma kumpla co wstawia tuleje za350z robocizną .

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M212569 mam pytanie czy zna ktoś tego sprzedawce?

Dzwonilem do niego bo ma cene zachecająca ale powiedzial ze zwrotów i reklamacji nie przyjmyje? to podziękowalem

Pozatym pisze ze tłok ma zrobione 20h a gosc przez tel mowil ze ten cylinder jest wymontowany z silnika ktory ma na czesci. Silnik z crossa na czesci to bardzo żadka sprawa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miej oko na tych dwo hhttp://cgi.ebay.com/ebaymotors/Yamaha-YZ125-YZ-125-cylinder-piston-jug-motor_W0QQcmdZViewItemQQcategoryZ35595QQihZ002QQitemZ4644422441QQrdZ1

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/98-99-00-01...646059345QQrdZ1

 

Jezeli bys dostal w dobrej cenie mogl bym ci nawet pomuc z przeylka poniewaz juz wyjezdzam do stanow 6ego lczerwca .

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...