Skocz do zawartości

Ach te świeczki


Pastor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Kupiłęm sobie NGK b8hs za 8zł w sklepie(cena nei wgórowana), pojeździłem kilka kilometrów, spokojnych kilometrów, gdyż silnik jest po kapitalce. Pewnego dnia sobie wyjechałem z domu, przejechałęm 2km i motor słabnie a potem gaśnie, akby paliwa zabrakło. Musiałem pchać na chatę bo nei dało rady niczego zrobić nawet narzedzi w schowku nie miałem :D Kilka dni myślałem sprawdzałem wszystko i sie na końcu okazało, że to świeca, kurde nowa świeca a tu po 15km się rozwaliła???????? Iskra zamiast z elektrody to leci gdzieś tam w środku do masy, czyli nie zapala chyba mieszanki bo jest za daleko czy coś:crossy: to samo z isolator zm-14 . Jak umyłem ngk w rozpuszczalniku to nawet było ok motor odpalił ale nie za pierwszym kopem i nie był taki silny jak wcześniej. Przejechałem znowu 2km i gaśnie ;) naszczęście w porę zawróciłem gdy zaczęła słabnąć. Co zrobić świeca jest raczej uszkodzona trwale czy to nie jest wina przewodu albo fajki. Przewód czerwony i fajka ngk z ag-motu. zapłon jest na 2.65mm przed GMP. olej to castrol super tt 2t czyli jak wino za 100zł dla pijaka :crossy: w silniku też castrol ep-80

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, też mam tą swieczke w swojej et-ce i gościu w sklepie mi powiedział że kiedy ją założe to najlepiej żeby silnik sobie pochodził na wolnych obrotach 10-15 min i wtedy wszystko bedzie grac.....tłumaczył to tym że ta swiece zaraz po założeniu trzeba powoli rozgrzewać do temp. pracy i tak samo szkodzi jej podobno zapalenie i szybkie zgaszenie jezeli nie złapie swojej temp. pracy........ja tak zrobiłem jak kazał i jest wszystko wporządku.....i jaki z tego morał :D że nawet do swiecy trzeba miec odpowiednie podejscie ;) pozdro.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swiece ngk maja to do siebie ze po załozeniu trzeba je porzadnie wygrzac bo inaczej dzieje sie tak jak opisujesz. Załoz swiece odpal i przejedz sie spokojnie 20km , a nie załoz, przejedz dookoła bloku i zgas. Wtedy powinny chodzi, ale polecam raczej kupic innej firmy swiece :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiej cieplocie odpowiada ta swieca??? jak ma za niska to po przejechaniu kawalka drogi moto zgasnie

silnik jest po remoncie noga byc w jego wnetrzu jakies chemikalja ktore osadzaja sie na swiecy i powoduja przebicia

pozdro

Moto Psycho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece V line nie sa z paltynowa elektroda. Swiece z platynowa elektroda do ety kosztuja ok 90 zł. Vline to sa serie robione w kompletach seryjnie do samochodów osobowych. A do ety kup świece ngk iridium za 50 zł. Jak chcesz mam taka świece nowa.

Edytowane przez urban
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem, napewno nie jest to wina świec, ani źle ustawionego zapłonu, już chyba dziesiąta świeca mi padła i nie mam pojecia co robić, zaplon ustawiony dobrze, nigdy nic sie nie działo, a teraz siadaja swiece jedna po drugiej, a one nie padaja od tego, ze nierozgrzany motor dostanie w kite i wtedy świeca pada, one przeważnie padaja, kiedy odpale motor na podwórku, skocze do garażu po kask (jakies 2 minuty) i jak wróce, motor już nie chodzi, a świeca daje iskre bokiem, na porcelance niedaleko elektrody.. :/ wie ktoś czym to spowodowane? bo ja nie mam pojecia, a troiche mnie to wkurza, bo do każdego 5 litrów paliwa musze doliczyć 5,50 za iskierke, albo 9 za NGK... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A regulowaliscie gaźnik w swoich sprzetach? Moim zdaniem to jest wina gaźnika, na 90%, za uboga, albo za bogata mieszanka, miałem kiedyś tak w rusie, podregulowałem gaźniki i było ok. Ale nie pamietam czy na bogatszą czy na uboższą :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...