Skocz do zawartości

Jak to jest naprawdę z "lustrzanką" ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jak wygląda sprawa jazdy w kasku z lustrzana szybką? tzn czy jest to zabronione? I jakie konsekwencje mi grożą jeżeli jest? Mam kask nitro + srebrna lustrzankę jest to po pierwsze wygodnie(przy ładnej pogodzie nie daje po oczach) a po drugie wyglada super! Fakt kilka razy przejeżdzałem obok policji i nic ale nigdy nie wiadomo jak to jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

O ile się nie mylę, to one nie mają homologacji na Europę i no w Niemczech jeździć nie wolno. Na szybach ciemnych zawsze jest napisane "day use only", ale to nie ma związku z normą.

W Polsce chyba Policja nie interesuje się czymś takim, jak szyby w kaskach...

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę, to one nie mają homologacji na Europę i no w Niemczech jeździć nie wolno. Na szybach ciemnych zawsze jest napisane "day use only", ale to nie ma związku z normą.

Ja mam w jednym z posiadanych przeze mnie kaszkietów co prawda nie lustrzankę, ale mocno przyciemnioną szybkę z takim właśnie dopiskiem: "daytime use only". Raz próbowałem odbyć w niej przejażdżkę nocną porą i stwierdziłem, że widoczność drastycznie się pogarsza. Tak więc używam jej jedynie do jazdy w dzień, i to na ogół słoneczny. :)

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lustrzance w pochmurny dzień jest już ciemnawo, ale za to kiedy słońce świeci prosto w twarz mocno nie ma nic lepszego. Dla mnie to jest tym bardziej wygodne, że noszę okulary, co w sposób oczywisty wykluczłoby możliwość noszenia przeciwsłonecznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwazam, ze okulary przeciwsloneczne (mozna sobie sprawic korekcyjne) sa jednak bardziej praktyczne niz ciemna szybka, w zaleznosci od pogody zakladasz lub nie i nie ma problemu z widocznoscia

fakt, taka lustrzanka to klimat ;] ale cos za cos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę, to one nie mają homologacji na Europę i no w Niemczech jeździć nie wolno. Na szybach ciemnych zawsze jest napisane "day use only", ale to nie ma związku z normą.

W Polsce chyba Policja nie interesuje się czymś takim, jak szyby w kaskach...

pzdr

 

Ciekawa sprawa. Skoro nie mają homologacji to jak moga je sprzedawać. A to ze w Niemczech jezdzić nie wolno to pewne info masz?? Znowu is enauczylem cos nowego na forummm

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mojej jest napisane "Racing use only" czyli ze nie wolno po drogach w takiej jezdzic. Pewnie w jakis krajach jest to zabronione. Ja mam czarna szybke i przy jezdzie po zmroku rzeczywiscie gowno widac.

No właśnie jak dostałem moja lustrzankę też cos pisało że nie mozna.... ale moge dostać mandat za to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Niepotrzebnie ruszacie temat :(

Zaraz jakiś młody aktywista z LPR czy innej "części" koalicji nas podsłucha

i wymyślą w trosce o bezpieczeństwo jakieś regulacje prawne kwestii szybek w kaskach. :)

Lepiej takich pomysłów nie wysuwać :D

 

 

szacuneczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Niepotrzebnie ruszacie temat :(

Zaraz jakiś młody aktywista z LPR czy innej "części" koalicji nas podsłucha

i wymyślą w trosce o bezpieczeństwo jakieś regulacje prawne kwestii szybek w kaskach. :)

Lepiej takich pomysłów nie wysuwać :D

szacuneczek

 

 

nie boj sie nie podsłucha, oni siedza na dupie i wymyslaja jak tu nam uprzykrzyć zycie, wiec nie ma czasu na szperanie po necie - jak wogle wiedza co to net.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedzi!

 

 

 

 

 

 

 

 

:crossy: :banghead: :lalag: hehehe

Hej

 

Niepotrzebnie ruszacie temat :smile:

Zaraz jakiś młody aktywista z LPR czy innej "części" koalicji nas podsłucha

i wymyślą w trosce o bezpieczeństwo jakieś regulacje prawne kwestii szybek w kaskach. :buttrock:

Lepiej takich pomysłów nie wysuwać ;)

szacuneczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...